ATT Büşra'nın süt annelik yaptığı bebekten kötü haber

İstanbul’da Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın ‘terk edilmiş bebek’ vakasında bularak süt annelik yaptığı ve kendi kızının adını verdiği Nisa bebeğin annesi Ebru S. Gözaltına alındı. Bebeğini terk eden annenin emniyetteki işlemleri devam ederken Nisa Mihriban bebekten kötü haber geldi. Yoğun bakıma alınan bebeğin sağlık durumunun iyiye gitmediği ve beyin ölümünün gerçekleştiği öne sürüldü.

ATT Büşra'nın süt annelik yaptığı bebekten kötü haber

TGRT HABER


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

İstanbul Pendik’te boş bir arazide bulduğu 3 aylık kız bebeği emziren ve kendi kızının ismini veren Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın süt kızı olarak tanınan Nisa bebeğin annesi yakalanarak gözaltına alındı. Anne Ebru S.’nin fuhuş yaptığı öne sürülürken Nisa bebekten ise kötü bir haber geldi. Bebeğin sağlık durumunun kötüye gittiği ve yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenildi.

İstanbul Sağlık Müdürlüğü'nde görev yapan 29 yaşındaki ATT Büşra Durmaz, geçtiğimiz hafta Salı günü Pendik'te boş araziye bırakılmış bir bebek ihbarına gitti. Durmaz, bulduklarında aç olduğunu fark ettikleri bebeği emzirdi ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci adını verdi. Nisa Mihriban ismi verilen bebek, sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne götürüldü. PERSONEL SAĞLIK NET

YOĞUN BAKIMA KALDIRILDI

Bir süre sonra sağlık durumu kötüye giden 'Nisa Mihriban' bebeğin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındığı öğrenildi. Sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne teslim edilen Nisa Mihriban bebeğin, durumunun kötüye gitmesi üzerine Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde gözlem altında tutulan Nisa bebekten bu sabah acı haber geldi. Nisa Bebek'in beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Bebeği oraya terk eden annenin bulunması için çalışma başlatıldı. Çalışmalar kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince 60 güvenlik kamerası görüntüsünün izlendi.

BEBEĞİNİ TERK ETTİKTEN SONRA YOLCULUK YAPTI

Ebru S.'nin Maltepe Huzurevi Metro İstasyonu'ndan metroya binerek Pendik durağında indiği bilgisi edinildi. Polis, şüpheli anne Ebru S.'nin taksiye binerek Kavakpınar Mahallesi'nde bebeği bıraktığını tespit etti. Şüpheli anne Ebru S.'nin bebeğini terk ettikten sonra Tandoğan Caddesi'nde bir otomobile bindiği anların da güvenlik kamerasına yansıdığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2022, 06:15

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Realite
Realite - 2 ay Önce

Uzun süre soğukta bırakılan bir çocuk , genel durumu iyi gibi gözükse de , mutlaka tam kan sayımı , biyokimya bakılmalı , belli süre serum almalı , ısıtmaya devam edilmeli , böbrek ve karaciğer fonksiyonları çok yakından takip edilmelidir. Yenidoğan olduğu için yenidoğan merkezinde belli süre küvözde takip edilmesi gerekmektedir . Bunlar yapılsa dahi uzun süre soğuğa maruz kalan Yenidoğanlar soğuğa maruz kalma veya sepsise bağlı vefat edebilir Yemidoğan çocuğu soğukta sokağa bırakmak zaten ölüm emrini vermek gibi

İnşallah...
İnşallah... - 1 ay Önce

Büşra Durmaz ne koca yürekli bir kadınsın sen. keşke herkese bulaştırsan güzelliğini ve kalbindeki iyiliği

hemşire
hemşire - 1 ay Önce

yetistirme yurtlarinda kötü bir hayat bekliyordu gariban bebegi. melek oldu, tanri yanina almis bebecigi.

SIRADAKİ HABER