Ateş Kara: Hızlı ve Etkili Hamle İçin Tam Kapanma Gerekli

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, salgında vaka ve ölüm sayılarının artmasının ardından getirilen iki haftalık kısmi kapanma sürecini değerlendirdi.

Ateş Kara: Hızlı ve Etkili Hamle İçin Tam Kapanma Gerekli


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Ramazan ayının ilk iki haftasında geçerli olacak tedbirlerle ilgili "Biz salgında hızlı ve etkili bir hamleyi yapmak istiyorsak tam kapanma asıl gereken" diyen Prof. Dr. Kara, "Kısmi kapanma yetmez." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vaka ve ölü sayılarının artması nedeniyle Ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanma sürecine geçileceğini açıkladı. Erdoğan, hafta içi kısıtlama saatlerinin 21.00'den 19.00'a çekildiğini ve yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu, benzeri mekanların bayram sonuna kadar faaliyetlerine ara verildiğini söyledi.

"TAM KAPANMA DEĞİL AMA CİDDİ BİR KAPANMA İŞLEMİ YAPILDI"

Yeni kısıtlamaları Habertürk'te değerlendiren Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, "Bizim için tabii ki öncelikle, doktor arkadaşlarımızın önerdiği gibi, biz salgında hızlı ve etkili bir hamleyi yapmak istiyorsak tam kapanma asıl gereken" dedi.

Önlemlerle ilgili kararları politikacıların aldığını belirten Kara, "Tam kapanma yapılır, yapılmaz, nasıl yapılır politikacıların işi. Onlar da benim gördüğüm kadarıyla tam kapanmayı değil ama ciddi bir kapanma işlemi yaptı. Neredeyse bizim geçen dönemlerde elde ettiğimiz vaka düşüşünü sağladığımız dönemlerdeki kısıtlamalar geldi" ifadesini kullandı.

KISMİ KAPANMA BUGÜN BAŞLIYOR


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda kısmi kapanma, 14 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 19.00'dan itibaren ülke genelini kapsayacak şekilde başlayacak.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ SAATİ DEĞİŞTİ

Hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 19.00- 05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise Cuma günleri saat 19.00'da başlayıp, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00'de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
veremli
veremli - 3 hafta Önce

hocam bilim kurulunu takan yok sanırım, lütfen hep birlikte istifa ediniz.

ziya deli
ziya deli - 3 hafta Önce

günaydınlar hocam

halo
halo - 3 hafta Önce

covıd başladığında tv lere çıkıp baya bi şov yaptınız ama malesef artık takan yok sizi hocam..bağlı olduğunuz bakanınız bile sizi kale almadı

SIRADAKİ HABER