Aşıyı reddedene uzaktan iğne atılsın!

Aşıyı reddedene uzaktan iğne atılsın!

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, Covid-19 aşı olmak isteyen vatandaşlar ile ilgili tepki çeken ifadeler kullandı. Aşı olmak istemeyenler için öneride bulunan Aytuğ, "aşıyı reddedene uzaktan iğne atılsın" dedi.

Covid-19 aşısına karşıtlığı hayatına kast edilmesi olarak yorumladığını belirten Aytuğ, bugünkü köşe yazısında önerilerini şu şekilde yazdı:

"Aşı karşıtları, kapalı alanlara sokulmasın, toplu ulaşım kullanamasın. Eğer halkla yüz yüze iletişim kurdukları bir meslekleri varsa, çalışma izinleri, ehliyetleri, ruhsatları iptal edilsin.

(Şahsen ben aşı karşıtı bir spor hocasıyla çalışmak istemem ya da çocuğumu aşı karşıtı bir öğretmene teslim edemem)

Aşı karşıtlarının seyahat özgürlükleri de kısıtlansın. Hepsi 'potansiyel virüs yayıcı' kabul edilsin.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Aşı karşıtları virüs kaparlarsa, tedavileri bedava değil, ücretli olsun. Bir aşı karşıtının başkalarına virüs bulaştırdığı tespit edilirse 'Cinayete teşebbüsten' yargılansın.

Aşı karşıtları özel işaret ya da simgeler (bileklik gibi) taşımak zorunda bırakılsınlar ki, insanların onlardan uzak durması mümkün olabilsin.

Bana kalsa, tıpkı vahşi hayvanlara yapıldığı gibi uzaktan atılan iğnelerle aşılanmalarını sağlardım ya, neyse..."

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hamit
hamit - 3 hafta Önce

aşı olmayanları bana gönderin,ben iyi aşı yaparım

Okur
Okur - 3 hafta Önce

Virüs aşılı aşısız seciyormu? Çıkmış birde gazete köşesinde utanmadan bilgiden yoksun yazı yazabiliyor aslında böyle yazı uazdığı için ceza almalı hukuk devletinde,. Neden çü kü aşı olana virüs gelmiyor , virüsü başkalarına bilaştirmiyor, herźey serbes diye birşey mi vada biz mi bilmiyoruz,. Virüs nasıl bulaşıyor, damlacık yoluyla değilmi, virüsün bulaş yeri ağız ve burun değilmi? O zaman aşı virüsün bir başkasına bulaşmasını nasıl engelliyor? Herkes yazdığına söylediğine dikkat etsin, ben tedbirini alıyorum sanane,. Senin sigara icmenden kaynaklı sağlık paralarını bendende alınıyor, o zaman herkes kendi sağlık parasını ödesin, zorunlu kesinti olmasın

Eymen 13
Eymen 13 - 3 hafta Önce

Bu açıklamalar ile bile ne kadar seviyesiz olduğunu gösteriyor ve kimin aşı olup olamayacağını bakanlık bile zorunlu kılmazken bunun gibileri hangi hakla çıkıp bu söylemlerde bulunabilir işte burda bakanlık burda devreye neden girmiyor isteyen olur aşıyı istemeyen olmaz bu kadar basit...

Kk
Kk - 3 hafta Önce

Kapasite bu kadar. Kendine uzaktan atmışlar çok hoşuna gitmiş sanırım

tebrikler
tebrikler - 3 hafta Önce

zorla aşı yapılmasını desteklemiyorum ama onun dısında yazılanlara sonuna kadar katılıyorum. ası karsıtları mumkunse işlerinden de feragat etsin. biz onların karsıtlıgına saygı duyuyorsak ası olanlar olarakta onlardan hızmet almak istemıyorum. umarım yakın zaman da bir duzenleme gelir. asılanmayanlarda aynı ortamda calısmaktanda nefret edıyorum. umarım ilk etapta asısızları aynı odaya ust uste oturtururlar

SIRADAKİ HABER