Aralarında Doktor, Doçent ve Profesör Olan 100 Kişiye Gözaltı Kararı

Ankara'da aralarında 6'sı görevde diğerleri ihraç öğretmen, doktor, mühendis, uzman, uzman yardımcısı, profesör, doçent, doktor ve araştırma görevlileri ile özel sektör çalışanlarının da olduğu 100 kişi hakkında daha gözaltı kararı verildi.

Aralarında Doktor, Doçent ve Profesör Olan 100 Kişiye Gözaltı Kararı

Gülen cemaatinin Jandarma Genel Komutanlığı yapılanması iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında aralarında, doktor, doçent ve profesörlerin de bulunduğu 100 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütüldüğü öne sürülen soruşturma kapsamında MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM ile SİBER Daire Başkanlıklarınca yapıldığı iddia edilen çalışmalarda 100 kişilik liste oluşturuldu. 6’sı görevde kamu personeli, öğretmen, doktor, mühendis, uzman, uzman yardımcısı, 1 profesör, 1 doçent, 4 doktor, 2 araştırma görevlisi olarak görev yapmış 57’si çeşitli kamu kurum kuruluşlarından ihraç edilmiş kamu görevlisi ile 37 özel sektör çalışanı hakkında Ankara merkezli 40 ilde gözaltı kararı verildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İlgili kişilerin yakalanmasına yönelik işlemlerin Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından devam ettiği öğrenildi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER