Aracıyla Yeğenini Ezen Hemşire Tedavi Görüyor

İzmir'de özel bir sağlık merkezi sahibi hemşire halası Zerrin Kara'nın kullandığı arabanın altında kalarak ezilen 8 yaşındaki Eymen Kara hayatını kaybetmişti. 6 yıla kadar hapsi istenen ve olaydan sonra psikolojik destek alan hala dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Salıncak fotoğrafı yayınlayan halanın paylaşımında, "Çok özlersin ya hani, sesini kokusunu gülüşünü her şeyini. Elinde olsa sıkıca sarılacaksın. Kokusunu içine öyle bir çekeceksin ki… Ama aması yok işte kaybettiğin asla geri dönmüyor..." ifadeleri yer aldı.

Aracıyla Yeğenini Ezen Hemşire Tedavi Görüyor

İzmir Bayraklı'daki bir rezidansın otoparkında 1 Ağustos 2021 tarihinde 8 yaşındaki Hazar Eymen Kara, halası hemşire  Zerrin Kara'nın aracından indi. Bu sırada yere düşen çocuk, halasının arabayla üzerinden geçmesi sonrasında hayatını kaybetti.

Sabah'ın haberine göre hemşire Zerrin Kara'nın, olay sırasında yaklaşık 7 dakikayı panik halinde geçirdiği ve ağır yaralı yeğenini rezidansın lobisine çıkardığı görüntülerden tespit edildi. Lobide çocuğun durumunu gören bir doktorun da Eymen'i yere yatırıp kalp masajı yaparak kurtarmaya çalıştığı belirlendi.

Hazar Eymen Kara'nın olaydan 3 ay önce annesinin vefat ettiği öğrenildi. Hala Zerrin Kara için 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

Yeğenini ezen haladan duygu yüklü paylaşım: Kaybettiğin asla geri dönmüyor


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Acılı baba Adem Kara, yaşanan olay sonrasında kız kardeşinin yargılanmasını talep edip "Hiç iletişime geçmedik. Annem beni arayarak 'Neden bizi rezil ediyorsun?' dedi. Kimseyi rezil etmiyorum. Amacım oğlumun nasıl öldürüldüğünü göstermektir. Benim, para almak için bu kazanın üzerine gittiğimi söyleyenler var. Kazadan sonra sigorta şirketi beni arayıp, para vereceklerini söylediler. Parayı istemediğimi söyledim ama vermek zorunda olduklarını belirttiler. Bunun üzerine avukatımla konuşup sigortadan verilecek olan parayı maddi durumu yeterli olmayan öğrencilere dağıtmaya karar verdim. Benim tek amacım Z.A.'nın adil bir şekilde yargılanıp, ceza alması." demişti.

Olaydan sonra Ege Üniversitesi Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Psikiyatri Servisi'nde tedavi gören haladan ise ilginç bir paylaşım geldi. Bir parktaki salıncakların fotoğrafını çeken Zerrin Kara, paylaşımına şu notu düştü: "Çok özlersin ya hani, sesini kokusunu gülüşünü her şeyini… Elinde olsa sıkıca sarılacaksın... Kokusunu içine öyle bir çekeceksin ki… Ama aması yok işte kaybettiğin asla geri dönmüyor..."

İşte halanın o paylaşımı;

Yeğenini ezen haladan duygu yüklü paylaşım: Kaybettiğin asla geri dönmüyor

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, 06:45

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alp
Alp - 5 ay Önce

İnsanlar acılarını sosyal medya dan paylasiyorsa sahtedir

sabır
sabır - 5 ay Önce

asansörü beklerkenki çaresizliği görülüyor Allah sabır versin

SIRADAKİ HABER