Anadolu Ajansı: Sağlık Çalışanlarına Zam Geliyor

AK Parti tarafından yapılan açıklamaya göre; sağlıkçılara yönelik hazırlanan yasal düzenlemeler önümüzdeki günlerde TBMM'de ele alınacak.

Anadolu Ajansı: Sağlık Çalışanlarına Zam Geliyor

Anadolu Ajansına ait haber

personel sağlık Anadolu Ajansı abonesidir. 

Sağlık çalışanlarıyla ilgili yasal düzenlemelerde sona gelindi.

Konuya ilişkin ilk açıklama, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan geldi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Mustafa Elitaş, düzenlemeleri mayıs ayı içerisinde Meclis gündemine getireceklerini duyurdu.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Maaş ödeme sistemleri ve mali haklarda iyileştirmeler

Düzenlemelerin ayrıntılarına da yer veren Elitaş'ın paylaşımı şu şekilde:

"Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlayacağız. Bu kapsamda; öncelikle tabip ve tabip dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınması sağlanarak görev aylıkları tek bir bordro ile ödenecektir. Bu uygulama üniversite hastaneleri için de hayata geçirilecektir.

Döner sermayeden ödeme yapılmayan hastane kalmayacak şekilde Sağlık Bakanlığı döner sermaye dağıtım sistemi daha etkin hale getirilecektir.

3600 ek gösterge için geri sayım

Merkezi yönetim bütçesinden performans ödemeleri için ilave kaynak aktarılarak yoğun ve özverili çalışan tabip ve tabip dışı personelin döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış yapılacaktır.

Ayrıca, yapılacak düzenleme sonrası tabiplerimizin bordroya tabi maaşları dikkate alınarak emekli olduktan sonraki maaş kayıpları telafi edilecek şekilde emekli aylıklarında iyileştirme yapılacaktır. Burada vurgulamak isterim ki başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık bilimi lisansiyerleri de 3600 ek gösterge kapsamı içine alınacaktır."

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 06:36

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşire
hemşire - 2 hafta Önce

hepsi hikaye. kasada paramı var ki?

HAKN
HAKN @hemşire - 11 saat Önce

SANDIKTA BİZDE VERİYORMUŞ GİBİ YAPACAĞIZ

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 hafta Önce

her ay düzenli olarak zam ve iyileştirme haberi aldığımız doğrudur.

Haluk
Haluk @sağlıkçı - 1 hafta Önce

Ve toplum her açıklamada yeni bir zam ve iyileştirme olduğunu sanmakta

uzman hekim
uzman hekim - 2 hafta Önce

YA ALLAH AŞKINA HALKI BİZE KARŞI DOLDURMAYIN.
VALLA BAŞ EDEMİYORUZ, BIRAKIN BU HİKAYELERİ.

Sağlık camiası
Sağlık camiası @uzman hekim - 2 hafta Önce

25 YILLIK SAĞLIK BAKANLIĞINDA ÇALIŞAN İDARE PERSONELİM.VALLAHİ BİLLAHİ HEPSİ YALAN MİLLETİ PARA,ZAM DÖNER DİYE DİYE SAĞLIK CAMİASI HALKIN DÜŞMANI YAPTINIZ COK YAZIK. HASTANE LER ŞİDDET VE ZORLA MUAYENE OLMAK İSTEYENDEN GEÇİLMİYOR.

Performans
Performans @uzman hekim - 2 hafta Önce

Bu zam değil ki maaşa zam yok. Maaşla, sabiti birleştirmek zam değildir. Hastaneye gelen bakılsın randevu verilmesin, bir sürü hastayı performansla üç kuruşa baktırma taktiği. Sanki kendileri çalışıyor o zor şartlarda. İşlerini düzgün yapsalar bunca enflasyon, kriz olur muydu ? MHRS dışında hasta bakmayana para vermeyecekler . Tamamen performansa yönelik bir taslak

MEMUR
MEMUR - 2 hafta Önce

gene mi zam, bu kaçıncı zam böyle paraya boğuldu sağlıkçılar

sağlıkcı
sağlıkcı - 2 hafta Önce

Neden tabib dışının emekli maaşına yansıtılmaz sabitler anlayann varmı

sağlık personeli
sağlık personeli - 2 hafta Önce

Ayrıca, yapılacak düzenleme sonrası tabiplerimizin bordroya tabi maaşları dikkate alınarak emekli olduktan sonraki maaş kayıpları telafi edilecek şekilde emekli aylıklarında iyileştirme yapılacaktır.niye tabiblerin emekli maaşlarındaki kayıpları telafi edilecek biz sağlık personelin ki ne olacak hani siz Müslümandınız Müslüman hakka niyetli olmaz mı

Sağlıkçıdeğiladam
Sağlıkçıdeğiladam @sağlık personeli - 1 hafta Önce

Doktor kadar maaş alıyosunuz hala eğitiminize bakmadan bunları yazabiliyorsunuz ya pes

sağlık memuru
sağlık memuru - 2 hafta Önce

"Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlayacağız. Bu kapsamda; öncelikle tabip ve tabip dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınması sağlanarak görev aylıkları tek bir bordro ile ödenecektir.'

Tabip ve tabip dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınması sağlanarak görev aylıkları tek bir bordro ile ödenmesi planlanırken Tabiplere uygulanan, tabip dışı personele uygulanmayan sabit ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması hususu göz önüne alınacak mı?

Fatih acar
Fatih acar - 2 hafta Önce

Ysp lere 3600 ile zaten emekli aylıklarında 1200_1300tl arası artış yapılacak doktorlarla aynı emekli maaşını alacaklar.çok doğru olarak doktorların emekli maaşları artılacak.müslümanlık adaletli olmaktır

Memur
Memur @Fatih acar - 1 hafta Önce

Eksik söylemişsin ysp ye daha fazla vermesi lazımdı , aşağı yukarı vali ile eşit olmalı , sonuç ta vali de dört yıllık üniversite mezunu degilmi !!!


SIRADAKİ HABER