Ali Yalçın: Maaşlarında 750 liralık artış gerçekleşecek

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Önemli bir kazanımı, bu süreci de oluşturma fırsatı önümüzde otoban gibi açıldı. Bu son derece kıymetli çünkü emekli olduğunda 30 bin liralık ikramiyenin arttığı ve 750 liralık maaşın arttığı bir zeminden bahsediyoruz.

Ali Yalçın: Maaşlarında 750 liralık artış gerçekleşecek

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşmede 3600 ek gösterge ve sözleşmeli memurlar konusunu karara dönüştürdüklerini belirterek, "2022'de yetkili konfederasyonla çalışılarak tamamlanacaktır, diye kayıt altına aldık." dedi.

Yalçın, Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevi'nde Eğitim-Bir-Sen İl Divan Toplantısı'na katılarak, sendika üyeleriyle görüştü.

Toplantıda konuşan Yalçın, toplu sözleşmede 3600 ek gösterge ve sözleşmeli memurlar konusunu karara dönüştürdüklerini söyledi.

Konuyu, "2022'de yetkili konfederasyonla çalışılarak tamamlanacaktır" diye kayıt altına aldıklarını kaydeden Yalçın, "Bu son derece tarihi bir şey çünkü bizim bundan önceki tüm masalara götürdüğümüzde 'bu konu sizin yetkinizde değil, sizin toplu sözleşme sınırlarınız belli, bu sınırlarınızı aşan bir talep, bunu burada görüşemeyiz' denildiği yerde, sınırı aşmayı boşver, kayıt altına alıp karara dönüştürdük." dedi.

Yalçın, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımıza orada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile aldığımız karar dolayısıyla memnuniyetimizi ifade ederken, kendilerinin de bu konuda sürece ilişkin özellikle katkılarının ve talimatlarının önemli olduğunu belirttik. Cumhurbaşkanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına dönerek 'Memur-Sen ile bunu 2022 yılı içerisinde bir an önce tamamlayın, çalışın ve bunu hayata geçirecek hale getirin ve bize takdim edin' diyerek bu konuda talimatlandırdı. Önemli bir kazanımı, bu süreci de oluşturma fırsatı önümüzde otoban gibi açıldı. Bu son derece kıymetli çünkü emekli olduğunda 30 bin liralık ikramiyenin arttığı ve 750 liralık maaşın arttığı bir zeminden bahsediyoruz."


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Toplu sözleşmedeki kazanımlardan bahseden Yalçın, Memur-Sen olarak 258 kazanımı 350'ye çıkardıklarını söyledi.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Konya
Konya - 2 hafta Önce

Vasıfsız İşçiler sağlıkçıları geçti hala utanmadan konuşuyorlar senin maaşın 25-30 bin arası size herşey güzel yazıktır beyler...

YORGUN
YORGUN - 2 hafta Önce

ALİ BEY YARDIMCI HİZMETLİLERE BİRŞEY YOKMU

Ankarali
Ankarali @YORGUN - 2 hafta Önce

VAR

emre
emre - 2 hafta Önce

657 4bye kadro. 2020 ocak ayında hemen yapılmalı

ali
ali - 2 hafta Önce

dalga geçiyor memurla torpilli işçi maaşı memuru geçmiş hala masal anlatıyor istifa edin şu sendikalardan

Ahmet burak
Ahmet burak - 2 hafta Önce

Şirket ten kadroya geçenler hemşireleri geçti sen hangi kafayı yaşıyorsun memur-sen ne içtin sen

ali
ali - 2 hafta Önce

ali yalçın harikalar dyarında masal anlatıyor

mehmet aygün
mehmet aygün - 2 hafta Önce

Mevcut durumda hak ettiği ek gösterge 3600 olan meslek mensuplarının ek göstergesi de orantılı olarak yükseltilmelidir. Aksi halde devlet eliyle adaletsizlik yapılacaktır, ben 3600 ek göstergeli bir kamu çalışanı olarak bu uygulamayı başlatacak devlet yetkililerine hakkımı helal etmeyeceğim.

Doğru Yer
Doğru Yer - 2 hafta Önce

Ali Yalçın Bey, bu konuşmaları diğer konfederasyonların da olduğu ortamlarda yani doğru yerde yap ki gereken cevap verilsin.Karşında sus pus sendika üyelerin ile yaptığında biliyorsun kimseden ses çıkmayacak, söylediklerine inanacaklar. Ama size inanan Kamu emekçilerine üzülüyorum.Szizin aldığınız ve açıklayamadığınız maaşları,makam araçlarını,lüks binalarınızı üyeleriniz karşılıyor. Karşılığı kocaman bir hiç....


SIRADAKİ HABER