Akşener: Belki 6 partili bir Millet İttifakı olacağız

Akşener: Belki 6 partili bir Millet İttifakı olacağız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, erken seçimin 2022 Haziran'da olabileceğini belirterek, "Önümüzdeki seçimde yeni kurulan 2 parti ile belki 6 partili bir millet ittifakı olacağız" dedi.

Akşener, ESİAD toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. AK Parti’den ayrılan isimlere İYİ Parti’nin kapsının açık olup olmadığını sorulmasını da yanıtlayan Akşener, şunları söyledi;

"Biz bir start-up'ız ve melek yatırımcımız yok dedik. İş insanlarından gelen oldu da ‘Hayır mı?' dedik. Kapımız iş dünyasına da sonuna kadar açıktır. Siyaset farklı farklı sektörlerin temsil edildiği bir yer olmalıdır. Böyle olsun ki herkesse ulaşabilsin. Ben bir şeyi fark ettim. 24 Haziran önemli bir veri benim için."

"Şimdi gidilen yolculukta muhalefet çok iyi gidiyor. Böyle olduğunda bir telaş oluyor yöneticilerde, nasılsa aldık diye psikolojik paylaşımlar oluyor. Bu yanlış. Mal elden gidiyor gibi bir telaş var buna gerek yok."

"İki belediye başkanımız arkadaşımız anketlere koyarak muhalif seçmeni taraf haline getiren sistem oluştu bunu çok zararlı buluyorum. Bu iki belediye başkanı ya da birden başka başarılı belediye başkanı varsa iki arkadaşı soruyor anketçiler."

"Bizim iki arkadaşın aday gösterilmesine karşı düşüncemiz yok sadece iki başkanı taraf haline getirilmesini yanlış buluyorum. Tayyip Bey meselesi değil. Biz ikinci bir Tayyip Bey seçmek için yol açmadık. Parti yokken ben niye çalıştım? Bu sistemin ucube olduğuna inandığım için. Bu sistemin ucube olduğuna herkes kanaat etti."

"Bizim hedefimiz ikinci bir Erdoğan seçmek değil. Biz arızaları giderilmiş 2’nci yüzyıl uygun yeni parlamenter sisteme geçiş yapmak istiyoruz. Tartışmaları kutuplaştırma üzerinden gitmesini yanlış buluyorum. Bu nedenle ben Cumhurbaşkanı adayı değilim dedim. Biz 24 Haziran’da 4 siyasi parti olarak 31 Mart’ta 2 yeni parti ile girdik."

6 PARTİLİ BİR MİLLET İTTİFAKI

"Önümüzdeki seçimde belki yeni kurulan 2 parti ile belki 6 partili bir millet ittifakı olacağız. Cumhurbaşkanı adayınız kim diyor… Cumhur İttifakı’nın adayının Sayın Bahçeli’nin ağzından Sayın Erdoğan olduğunu duyduk. Bunu Sayın Erdoğan’dan duyduk mu? Hayır! Ben Cumhurbaşkanı adayı değilim dedim ve insanların başarıya ulaşabilmesi için bir şey dememiz lazım. Bu da birinci parti çıkmak…"


"Başarırız, başaramayız bu farklı. AK Parti’den kopan bir seçmen var ve elinde bavulu ile bakıyor denildi. Bu seçmene sahip çıkmak lazım oyunu almak lazım. Bunla ilgili çalışma yaptık. Sayın Erdoğan ve arkadaşları böyle yapmış yapmış ve seçmene bir şey oluşturmuş diyorlar ki bunlar 2 kazı güdemez…"


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

"Bu nedenle belediye başkanlarımızın somut başarısı çok önemli. İzmir’deki Büyükşehir Belediye başkanımızın başarısı da önemli; Antalya’daki de İstanbul’daki de. Elbette ki CHP’nin belediye başkanları. Biz CHP seçmenine mi oynasaydık? Körler sağırlar birbirini ağırlar…"

"Bu alanı genişletmek zorundayız. O seçmene en yakın dili oluşturabilecek biziz. Elbette ki DEVA ve Gelecek Partisi’nin de oy alabileceği alan. Evet, 13’ncü Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak. Ama ben ‘5 sene sürdürülmesi lazım' kavramına karşı çıkıyorum."

“ERKEN SEÇİM 2022 HAZİRAN’DA OLABİLİR”

Erken seçime İYİ Parti olarak hazır olup olmadıklarının sorulmasına yanıt veren Akşener, şu ifadeleri kullandı;

"Geçmişte sayın Erdoğan’ı daha net anlardım. 24 Haziran seçimlerini 15 Temmuz’da olacağını tahmin etmiştik ancak 24 Haziran’da oldu. Ancak şimdi öyle bir öngörüm kalmadı çünkü ne yapıldığına yönelik bir fikrim yok. Son dönemde yapılan Dolar’a Euro’ya faize karşı yapılan hamleler… Döviz’e endeksli hesaplar açılmaya çalışıldı. Bu yapılan işlerin karşılığı ne? Ne kadar sürede çıkacak onlara bakmak lazım. 2023 öncesi olacaksa Mayıs sonu Haziran gibi olabilir."

"Bu ekonomik sistemden kaynaklı bir öngörüm olabilir. Biz hazırız. Bizim melek yatırımcımız olmadığı için aşırı derece tutumlu, bedensel faaliyetlerde kuvvetli olmuş grubuz. Esnaf gezisi inanılmaz bedava. Tek yapmanız gereken insanları dinlemek. Ancak artık insanlar birbirini dinlemiyor."

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yerli Att
Yerli Att - 1 ay Önce

25 partide bir araya gelseniz Ak partiyi yenemezsiniz. Erdoğan'ın yaptıklarının hizmetlerinin ve projelerinin %1'ini bile yapamazsınız. Siz ancak şehitlere saygısızlık, aşıya hazımsızlık, tüm yapılanları yıkmak için varsınız. Batı ne derse onu yaparsınız. Abd başkanı Biden size ne vaat ettiyse hepsini tersine çevireceğiz.

pratisyen
pratisyen - 1 ay Önce

Selahattin Demirtaşla kahvaltı yetmedi. Kürdistan hayelleriniz bitmedi. Gizli anayasa görüşmeleri sizi kesmedi. Büyükelçilerle toplandınız gizemli dostlarınız size neler vaat etti. 6 benzemez nasıl bir araya geldiniz. Hangi fitnelerde karar kıldınız ? ? ?

Devlet Başa Kuzgun Leşe
Devlet Başa Kuzgun Leşe - 1 ay Önce

Türkiye için "burası kutsal topraklardır ve israil'in toprağıdır" diyen Hdp Milletvekili Sezai Temelli iyi partililere "oturduğunuz koltuklar bizim sayemizde" demişti. Bu utanç size yeterde artar!

gafil olma!
gafil olma! - 1 ay Önce

çok yamalı bohça gibi bir hükümet öneriyor meral...!yahu geçmişte bu tip koalisyonlardan bi fayda gelmediği memelekete görüldü...!akp li yılları çoook arar bu millet eğer bu capsız muhalefete meyl ederse...! düşünün altı kişi ayrı yöne gidiyor ve aynı yöne gittiğini iddia ediyor...! bu aklıevveller şahsi ikballerini milletin ikbali diye söylüyorlar...!bütün hırsları erdoğan hasetliği...

Milliyetçi
Milliyetçi - 1 ay Önce

Zamanın başbakanı hiç iyişeyler söylemiyor senin için bugüne kadar en doğru sözün bu BELKİ

Yenmişte Yenmiş
Yenmişte Yenmiş - 1 ay Önce

Yenilmeye doymadınız 25 parti hepiniz gelin yetmedi topunuz gelsin. Çıkmışsın yenmiş yenmişte yenmiş yine yeneriz ALLAH'ın izniyle... 20 yıldır bu ülkeye ferah-refah-huzur-bolluk-bereket-evler-arabalar-yazlıklar-en iyi tatiller-son model telefonlar-süper teknolojik cihazlar-savunmada yerlilik-sağlıkta devrim-hizmette kalite-her evde yüzlerce fazlasıyla ayakkabılar giysiler kıyafetler-avmler cafeler full doluluk-limanlarda hareket-denizlerde bereket-ihracatta rekorlar-havalimanları-hastaneler-hızlı trenler-elektrikli otomobiller daha da sayarım. Durmuyoruz devam ediyoruz szin gibileri de çok iyi tanıyoruz. hadi hayırlı işler

SIRADAKİ HABER