AK Partili vekillerden, Bakan Koca'ya şikayet: Telefonlar susmuyor!

Nuray Babacan, Hürriyet'teki yazısında AK Parti milletvekillerinin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya hastanelerdeki randevu sıkıntılarını ilettiğini yazdı.

AK Partili vekillerden, Bakan Koca'ya şikayet: Telefonlar susmuyor!

AK Partili milletvekillerinin Kızılcahamam kampında bakanlara ilettiği hayat pahalılığı, dar gelirlinin ve üreticinin sorunlarından yakınırken bir diğer konununda hastanelerdeki randevu sistemi olduğu belirtildi.

BAKAN KOCA'YA ŞİKAYET ETTİLER
Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan, AK Partili vekillerin kampta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya hastanelerdeki randevu sıkıntılarını ilettiğini söyledi.

"DOKTORLAR İSTİFA EDEREK ÖZEL SEKTÖRE GEÇİYOR"
"Öğrendiğimize göre milletvekilleri, vatandaşların son dönemlerde hastanelerde randevu alamamaktan şikâyetçi olduğunu gündeme getirdi." yazan Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan, "Kamu hastanelerinden doktorların istifa ederek özel sektöre geçtiğini, bazı illerde uzman doktor açığı bulunduğunu, telefonlarının susmadığını anlattılar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şikâyetleri dinledikten sonra, randevu sistemiyle ilgili değişiklik yapacaklarını ve bu sorunu çözeceklerini söyledi. Koca,' Bazı adımlar atıyoruz. Yasal düzenlemeleri yaptığımızda maddi açıdan durumları düzelecek. Kamudan gidenler tekrar devlete geri dönecek' dedi" ifadelerini kullandı

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Nasil bu kadar emin olabiliyor istifa eden doktorlarin geri doneceginden. Hayir anlayamadigim olay biz herhangi bir kazanim goremiyoruz. Tek artisi doner sermaye alamayan hastaneler doner sermaye verecek. Mesela ben istanbuldaki en yogun hastanelerden birinde calisiyorum eger benden kisip hic is yapmayan bi hastaneye performans dagitacaksa en buyul haksizligi yapmis olur.

SAĞLIK PERSONELİ ÜCRET POLİTİKASINI DEĞİŞTİRMEDEN KİMSE GERİ GELMEZ!
SAĞLIK PERSONELİ ÜCRET POLİTİKASINI DEĞİŞTİRMEDEN KİMSE GERİ GELMEZ! @Sağlıkçı - 1 hafta Önce

SAYIN BAKAN VE RAHAT KOLTUKLARINDA OTURAN YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EKİBİ BU KAFADA OLDUĞU SÜRECE HİÇ BİR ŞEY DEĞİŞMEZ!

BÖYLE GİDERSE HÜKÜMET BİRAZ DAHA OY KAYBEDER

Bulent bey
Bulent bey @Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Bulent bey harikalar diyarında

Sağlık
Sağlık @Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Ülkenin tüm ayarlarını bozan bu hükumetin gitme vakti geldi secim 2023 de bu yapılan iyileştirmenin karşılığını verecek saglik camiası artık biktik su performans ödemesine tavana yapılan iyileştirmeye yeter somut bi adım yok oyda yok...

Bülent
Bülent @Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Allah akıl, fikir izan versin bencil insan, senin gibiler yüzünden sağlıkçılar bir kazanım elde edemez yuh sana

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 1 hafta Önce

Adamlar iyi işçilik çıkarmışlar valla herşeyi vermişler gibi göstermişler hiç bir şey vermemisler en azından hiçbir şey yoksa bile birşey vardir ilkesini gaye edinip baktım araştırdım okudum tekrar başa döndüm tekrar okudum ama birşey yokmuş biz sağlık çalışanlarına kelimelerle iyi oynamışlar valla haklarını vermek lazim

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Bekle dönerler sözleşmeli yöneticiler hastaneleri yönetemiyorlar nasıl olsa ballı maaşlarını alıyorlar hastane para kazanmış kazanmamış umurlarında değil arkalarınında dayıları var

Uz dr
Uz dr - 1 hafta Önce

Yav he he

İstanbul’daki büyük hastanede çalışan!!!!
İstanbul’daki büyük hastanede çalışan!!!! - 1 hafta Önce

Aynı puanı ve işi yapıyorsan az sayıda doktoru olduğu için bir ilçe hastanesinde çalışandan ne gibi bir artın var ne fazlan var bana bir olmayan fazlalıklarını say bakalım dinliyorum arkadaşlar adaletsizliğe çanak tutan kabul eden adaletsizlik karşısında susan hepiniz mesela o mesajı yazan kişi mide bulandırıyorsunuz ben en fazla ek ödeme dağıtılan hastanede de bu sisteme karşıydım az aldığım hastanede de karşıyım sorun çözmek isteyen tiplere bak bencil egoistler kendilerine dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın ama neyse ki nesnel düşünen bir bakanımız var bu saçmalığa son verdi kendisine saygılar sunuyorum

Sağlıkçı
Sağlıkçı @İstanbul’daki büyük hastanede çalışan!!!! - 1 hafta Önce

Ayni puan ve işi yapiyorsa tabikide esit olacak. Ama kusura bakmada yogun hastaneyle anadoluda veya doguda kirsal bi bolgedeki hastanenin is yuku ayni degil. Performansa herkes karsi zaten ama Kirsaldaki adam yatsin aksama kadar ustune bide yuksek performans alsin oh ne ala memleket. Yogun hastanedeki adamin gunahi ne peki ?

Zengin doktor
Zengin doktor - 1 hafta Önce

Sayın sağlık bakanı sadece bizi kandırdı sanıyorduk fakat kendini de kandırmış. Ocak ayı bordromu ve ağustos ayı bordromu çerçeveletip kendisine göndereceğim. Tabi alıcı ödemeli kargo ile. O maliyeti karşılayacak durumum yok çünkü.

sağlıkçı
sağlıkçı - 1 hafta Önce

iyide sorunu çözmek istemiyorlar ki. çözmek isteseler 1 günde çözülür. amaç çözmek değil. bile bile hükümet kendi ayağına sıkıyor.
1- uzman doktorlar özele geçtikçe kazanılan döner sermaye oranları çok düşecek.
2- Halbuki doktorlara ve sağlık çalışanlarına verilen dönerler artırılsa hem doktor kazancak, hem hasta, hem hükümet.

yani hastanelerin kazandığı parayı hastaneye verceksin bu kadar. niye vermemekte ısrar ediyorlar anlamış değilim.

güldürmeyin
güldürmeyin - 1 hafta Önce

Gerçekten neye saygı duyuyor ya da neye saygı duymuyor sunuz?Bu durumu hangi rakama,hangi kazanıma göre değerlendirdiniz?
Hala saha da somut bir şey yok!Bir çıksın rakamlar,ne kazanmışız ya da yine neleri kaybetmişiz bir görelim...
Fakat,sistematik olarak kaybettiklerimizi telefi etmeleri şu an gözükenlere göre imkansız!saygılar...


SIRADAKİ HABER