Ak Parti ve MHP'li İsimlerden Yaşanan Olaylara İlişkin Açıklama

Ak Parti ve MHP'li İsimlerden Yaşanan Olaylara İlişkin Açıklama

Sabah Gazetesinin bugün gündemi sarsan haberleri devam ediyor

Sabah'ın ''Sağlık sistemini çökertmek için kaos planı devrede! Cumhur İttifakı'ndan sert tepki: Alçak bir provokasyon oyunu oynanıyor''  haberi;

Sağlık sistemini çökertmek için kaos planı devreye konuldu. Sosyal medyadan birçok manipülasyon yapılarak doktorlar ile vatandaşlar karşı karşıya getirilmek istendi. Sağlık sistemine yönelik kaos planına tepki gösteren MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Tek bir merkezden yönetiliyor. Sosyal medyadaki sahte hesaplarla kışkırtıyorlar. Alçak bir provokasyon oyunu oynanıyor." dedi. AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ise, "Yapılan hizmetleri karartmak için bir çabanın olduğu açıktır. Bu tür provokatif görüntülere ve olaylara izin vermeyeceğiz." ifadeleri ile tepki gösterdi.
Türkiye'nin en güçlü alanlarının başında gelen sağlık sistemini çökertmek için organize bir provokasyon girişimi dikkat çekiyor. Kaos planı ile hastanelerdeki hizmet çökertilmek isteniyor. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Alçak bir provokasyon oyunu oynanıyor." dedi. Akçay, TTB'nin de terör yuvası haline geldiğini belirterek, "Kapatılmalıdır." ifadelerini kullandı. AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ise, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesini hayatta tutan bir anlayışın böyle olaylara müsade etmeyeceğini herkes bilmelidir." dedi.

"KIŞKIRTIYORLAR"

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, hastanelere yönelik kaos planını sert sözlerle eleştirdi, "Kışkırtıyorlar. Türkiye'nin sağlık sistemi ve altyapısı dünya çapında öncü olmuştur. Pandemi ile mücadelede Türkiye, sağlık altyapısının gücü ile olumlu ayrışmıştır. Bunu çekemeyen hain çevreler sabote etmeye çalışıyorlar." dedi.

"AYNI MERKEZDEN YÖNETİLİYOR"

Akçay, kaos planının tek bir merkezden yönetildiğini vurguladı, "Toplumu sağlık çalışanlarına, sağlık çalışanlarını hizmet bekleyen vatandaşa karşı kışkırtıyorlar. Aynı yerden yönetiliyor. Sosyal medyadaki sahte hesaplarla da köpürtüyorlar. Kışkırtmanın boyutunu artırıyorlar." ifadelerini kullandı.

"ALÇAK BİR PROVOKASYON OYUNU OYNANIYOR"

Akçay sözlerini şöyle sürdürdü:

Alçak bir provokasyon oyunu oynanıyor. Kimse bu kampanyaya katılmasın, bu oyuna düşmesin.

"TABİPLER BİRLİĞİ TERÖR YUVASINA DÖNÜŞTÜ"

Akçay, terör örgütlerine destek veren isimlerin TTB'ye yuvalandığını söyledi. Akçay, şu ifadeleri kullandı:

Şebnem Korur Fincancı başkanlığındaki Türk Tabipler Birliği, Kandil'in bir şubesi gibi çalışmakta, pkk ve HDP ile birlikte hareket etmektedir.Taktıkları "sağlıkçı, doktor,hekim" maskeleriyle Türkiye düşmanlarına, terör örgütlerine ve onun siyasi uzantılarına hizmet etmektedir.

TTB başkanı Şebnem Korun Fincancı:
- Pkk terör örgütünün propagandasını yapmaktan yargılanmıştır.
- Pkk terör örgütüne karşı yaptığı operasyonlar nedeniyle devletin yargılanmasını istemiştir.
- 'Barış İçin Öcalan'a Özgürlük Platformu'nun kurucularındandır.

Pkk'nın yayın organı Yeni Özgür Politika'ya "Savaşın son bulması için, atılacak en önemli adımın, Abdullah Öcalan'ın özgürlüğüne kavuşturulması" demiştir. Pkk'nın kapatılan Özgür Gündem gazetesine destek kampanyasında "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni" olarak görev yapmıştır.

Türkiye'yi sözde ermeni soykırımı ile suçlamıştır. Fetö terör örgütünün Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik kumpaslarına açık destek vermiş, müdahil olmuştur. "FETÖ'nün darbe girişimindeki rolüne ilişkin belge olmadığını söyleyerek Fetö terör örgütüne sahip çıkmıştır.

CHP+HDP+İP milletvekilleri, doktor maskesiyle bölücü terör örgütlerinin ve Türkiye düşmanlarının propagandasını yapan Türk Tabipler Birliği başkanı Fincancı ile 13 Ocak 2022'de Meclis'te ortak basın toplantısı düzenlemiştir.

Sadece TTB başkanı Şebnem Fincancı değil TTB merkez yönetiminin önemli bir bölümü de terör destekçisi ve Türkiye düşmanıdır. OHAL Yasasını eleştirip teröristlerin ihraç edildiği KHK'ların milli güvenliği tehdit ettiğini söyleyen Ali İhsan Ökten TTB ikinci başkanı olmuştur.

KHK ile meslekten ihraç edilen fetöcü hainlere sahip çıkan Vedat Bulut TTB Genel Sekreteri olmuştur. DHKP-C'lilerin tahliyesini isteyen Onur Nuri Hancı ve terör örgütlerine karşı yapılan operasyonlara karşı çıkan Halis Yerlikaya TTB merkez konseyi üyesi olmuştur.

Pkk destekçisi Şebnem Korur Fincancı Başkanlığındaki Türk Tabipler Birliği yönetimi, kalpleri vatan millet sevgisiyle çarpan hekimlerimizin temsilcisi değildir. 23 Tabip Odası ve Derneği, Fincancı'nın başkanlığındaki TTB yönetiminin kendilerini temsil etmediğini açıklamıştır.

Türkiye düşmanlarının taşeronluğunu, pkk terör örgütünün propagandasını yapan ve ihanet yuvası haline gelen Türk Tabipler Birliği bir an önce kapatılmalıdır.

"AK PARTİ'Yİ KÖTÜ GÖSTERME ÇABALARI GİDEREK YOĞUNLAŞMIŞTIR"


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ise bu süreci şöyle değerlendirdi:

Son günlerde hastanelerimizde yaşanan şiddet görüntülerinin, doktorla hasta arasında geçen diyalogların özellikle sosyal medyada köpürtülerek yayınlanması olayların birtakım yerlerden planlı ve yönlendirilmiş olabileceği izlenimi vermektedir.

2023 seçimlerine doğru giderken AK Parti hükümetinin her türlü icraatını ve hizmetini itibarsızlaştırma, yok sayma yada kötü gösterme çabalarının giderek yoğunlaştığını görmekteyiz. Sağlık alanında yapılan devrim niteliğindeki hizmetleri geriye götürmek, vatandaşla buluşmasını engellemek için başında Türk ibaresi bulunan ama her açıklamasında milletin ve ülkemizin çıkarlarını hedef alan tabipler birliğinin kışkırtmaları gözümüzden kaçmamaktadır. En tabi insan hakkı olan sağlık hizmetinin ve yaşam hakkının kesintiye uğratılması kabul edilemez.

FETÖ VE İLLEGAL YAPI VURGUSU

Turan, "Özellikle kullanılmaya ve provokasyona elverişli olan bu alanda hastasına çare arayan vatandaşlarımıza yönelik sözler, davranışları ve sonrasında gelişen olaylar bu kötü provokasyonu gözler önüne sermiştir." diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

Sosyal medyada yer bulan ve kısa zamanda izlenme sayıları yüzbinlere ulaşan bu hesapların yurt dışından özellikle PKK'lıların, FETÖ'cülerin ve illegal yapılatın kontrolünde olduğu aşikardır. Ne hastanelerde ne de başka bir yerde asla şiddet olmamalıdır. Sağlıkçılarda, güvenlikçilerde bizim insanımızdır. Kimse ayrıştırma yapmasın.

"MÜSAADE ETMEYİZ HERKES BİLMELİ"

Turan, hastane provokasyonuna müsaade edilmeyeceğini altını çizdi ve sözlerini sürdürdü:

Lakin nokta atışı yapılarak seçilen bazı hastanelerde insanlarımızı zorlayan, kışkırtan olayların yaşanması gizli bir elin Türkiye üzerinde yeni planlarını devreye soktuğunu göstermektedir.
İnsanı yaşatki devlet yaşasın ilkesini hayatta tutan bir anlayışın böyle olaylara müsade etmeyeceğini herkes bilmelidir.

Yapılan hizmetleri karartmak için bir çabanın olduğu açıktır. Bu tür provokatif görüntülere ve olaylara izin vermeyeceğiz.

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uzm dr
Uzm dr - 2 ay Önce

Kapatın o zaman ne duruluyor ki fetocu veya terör yanlısi bu zalimleri

doktor
doktor - 2 ay Önce

zaten çökmüş olan sağlık sistemini çökertmek için devreye sokulmuş:))insanların hakkını vermemek için bi terörist dememiştiniz onuda dediniz tebrikler haklı olan güçlüdür bunu göreceksiniz sizde bu kadar ayak oyununa rağmen başaramayacaksınız

sağlıkçı
sağlıkçı @doktor - 2 ay Önce

kimsenin maşası olmayalım sistemi kilitleyin söylemi sadece fetö ve pkk ait bir söylemdir. devlet , millet düşmanlarına fırsat vermeyelim. bu ülke hepimizin hepimiz aynı gemideyiz. devlet olmazsa bizlerde, övündüğümüz etiketlerde olmaz

Vatandaş rıza
Vatandaş rıza - 2 ay Önce

Kapatılsın bu TTB, eczacılar Birliği, mühendisler birliği,barolar birliği vbvb

sağlık personeli
sağlık personeli - 2 ay Önce

esas sağlığı çökeltmek isteyenler sağlık bakanlığı bürokratlarıdır şimdiye kadar sağlıkta hep yanlış işler yapıldı doktorları ve sağlık personelini başta maddi ve manevi olarak yıpratıldı işlemeyen döner sermaye var 5-6 yıldır bilerek değiştirmiyorlar sağlığın batmasını seyrediyorlar TTB birliğini zaten kapatmak lazım orada kümelenen illegal bir yapılanma var neden müdahale edilmiyor

Uzman Dr
Uzman Dr - 2 ay Önce

Al benden de motto söz:
"Sağlık çalışanını yaşat ki insan yaşasın!"

Doğa
Doğa - 2 ay Önce

Sorunları dile getiren,eleştiren,sorgulayan ve geliştiren söylemler ,kriminal örgütlerle ilişkilendirilerek baskılanıyor.İstiyorlar ki insanlar ,düşünmesin konuşmasın.Sadece yukardan belirlenen şablonlara göre basma kalıp davranışlar olsun.Gerçekçi ve yurtsever bir inançla söyliyecek olursak sağlıkta çift kişilik hasta odaları yapılması dışında bir gelişme yok.Aile hekimliği ile koruyucu hekimlik bitirildi.Sağlık ocakları periferide,kırsalda toplum sağlığını yürüten etkili kurumlardı.Sağlık ocakları,sağlık evleri ülke insanın yanında temel sağlık sorunlarına hızla müdahale eden bir pozisyondaydı.Hastanelerde acil servisler deneyimsiz,çömez pratisyenlere terkedildi.Hastane acillerinde görev almak periferide çalışılan be3lirli sürelerden sonra çalışılan alanlardı.Hastalar açısından poliklinik ve ilaç katkı payları cep yakıyor.Şirket gibi yönetilen hastaneler.Torunlarımızı borçlandıran yap işlet devret modelli kent hastaneleri!Görevlendirmelerle kökten politize edilen yönetimler.Kamuda fazla personel çalışmaktan siyaset üretip,taşeron yoluyla hastanelere personel alıp sonra kadroya geçirip KPSS yolunu delmek.

Ebe
Ebe - 2 ay Önce

Gerçekten sizi anlamıyorum, siz biz sağlıkçıları koruyacağınıza provakasyon haberleriyle kimi koruyorsunuz? Siz bize hep söz verilen ama alamadığımız haklarımızı haber yapın. Ne oldu bi hafta önce şöyle zam böyle zam diye yazan çizenler nerde zam? Yeter artık canımıza tak etti. Lütfen gündemde tutun ki haklarımız verilsin. Pandemi boyunca millet evinde yattı emniyet asker ve sağlıkçı hergün işe gittik. Bize fazla mesai bile vermediler. Bırakın bu haberleri de verilen ama tutulmayan sözleri haber yapın...

Okur
Okur - 2 ay Önce

Ne konuşuyorsunuz
Hastanelerde vatandaş muayene olamıyor haberiniz yok
Devlet memuru kim olursa olsun ister sendikalı ister sendikasiz eylem yapamaz
Niye eylem yapan dr lee işlem yapmıyorsunuz
Ondan sonra vay fetö, vay pkk
Geçin ordan
Herkes görevini yapsin

saglikci
saglikci @Okur - 2 ay Önce

sağlık çalışanlarıda zaten köleydi dimi. ee o zaman hadi bulun sırada muayene olun.


SIRADAKİ HABER