Ak Parti'nin masasındaki 4 anket... Ciddi rekabet yaşanacak

AK Parti'nin yaptırdığı 4 seçim anketinin sonuçlarını paylaşan Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, sonuçlara göre seçimlerde ciddi bir rekabet ortamının yaşanacağına işaret etti.

Ak Parti'nin masasındaki 4 anket... Ciddi rekabet yaşanacak

Mehmet Acet, bugünkü yazısında AK Parti'nin hangi şirkete veya hangi yöntemle yaptırdığını açıklamadığı anket sonuçlarını aktardı.

Mehmet Acet'in 'AK Parti'nin son anketlerinde vaziyet neyi gösteriyor?' yazısından ilgili bölüm şöyle:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

"AK Parti'nin yaptırdığı son 4 anketin verdiği sonuçları aktarayım.

Bu 4 araştırmanın sonuçlarına göre; AK Parti: Yüzde 37 ile 39, CHP: Yüzde 23 ile 25, İYİ Parti: Yüzde 11 ile 13 aralığında oy alıyor. Bu anketlerde, HDP'ye yüzde 9 ile 11, MHP'ye ise yüzde 7 ile 9 aralığında oy çıkıyor. Bu verilere göre bu pazar bir seçim olsa, bu seçimlerde ciddi bir rekabet ortamının yaşanacağı, TBMM'de sandalye dağılımı bakımından bıçak sırtı bir durumun ortaya çıkacağı anlaşılıyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılan kamuoyu araştırmasının sonuçlarına gelince; Toplam seçmen baz alınarak her 100 kişiye sorulduğunda, bu 100 kişinin 40'ı, tercihini Erdoğan'dan yana kullanacağını söylüyor. Açık uçlu olarak yöneltilen bu soruda, ikinci sırada gelen Mansur Yavaş'ın oyu yüzde 13 civarında. Diğer isimler daha gerilerde sıralanıyor.

Muhalefetin 'ittifak zorunluluğunu' ortaya koyan veriler olarak da okuyabilirsiniz bu sonuçları. Parlamenter sisteme geçiş üzerinden güç birliği yapma çabalarının asıl motivasyonu sistem değişikliğinden çok, seçimleri kazanmak için güç birliği yapma zorunluluğu derken biraz da bunu kastediyorum zaten."

Yazının tamamı için tıklayın!

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
...........
........... - 2 ay Önce

BEN ONU BUNU BİLMEM,MİLLETİN PERİŞANLIĞI ORTADA. BU PERİŞANLIĞINI SEÇİMLERE KADAR DA UNUTMAZ. ABBAS YOLCU.

gazi yıldız
gazi yıldız - 2 ay Önce

sağlıktaki sözleşmeli talan ve yağma sistemin acilen kaldırılması ve iptal edilmesi.zalim idarecilerin cezalandırılması yalakaların gitmesi. sizden olmayıp sizin gibi görünen bukalemunların temizlenmesi işte o zaman bu millet size güvenir.

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YHS BU ADALETSE ADALET.HAKKIN KADI OLACAĞI GÜNDE GELECEK
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YHS BU ADALETSE ADALET.HAKKIN KADI OLACAĞI GÜNDE GELECEK @gazi yıldız - 2 ay Önce

GÜN OLA HARMAN OLA SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNU 8 YILDIR ALAMAZ MAĞDUR.YANDAŞLAR BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN MÜDÜR OLUP BİZLERE BASKI MOBİNG UYGULAR.KIZILAYCI ,İTFAİYECİ.MÜBAŞİRLER SAĞOLSUN ADALET BAKANIMIZIN İMTİYAZIYLA SINAVSIZ SINIF ATLAR.TAŞERON KADRO ALIR.BİZDE SINAVLA VHKİ OLAMAYIZ.BU KADAR ADALETLE YÖNETİLDİK.

SIRADAKİ HABER