AK Parti'den 'Biz çözdük, yine biz çözeriz' stratejisi

AK Parti'den 'Biz çözdük, yine biz çözeriz' stratejisi

Siyasi partiler 2023 seçimleri için sahaya inerken, AK Parti'de de önümüzdeki seçim kampanyası döneminin yol haritası oluşturulmaya başlandı. Edinilen bilgilere göre, AK Parti yönetiminin seçim kampanyasının ana hatları ortaya çıkmaya başladı. Partide yapılan toplantılarda, sahada yapılacak çalışmaların ana omurgasının üç ayaklı bir stratejiden oluşması kararlaştırıldı. Saha çalışmalarının ilk ayağını AK Parti hükümetlerinin 20 yıllık icraatları oluşturacak. AK Parti'nin Türkiye'yi 'Nereden nereye' getirdiği anlatılarak hafızaların sürekli canlı tutulması, bu kapsamda Türkiye'nin demokratik ve ekonomik kazanımlarının eskiyle mukayese edilerek vatandaşa anlatılmasına yönelik bir yol izlenecek.

'BİZ ÇÖZDÜK, YİNE ÇÖZERİZ'

İkinci aşamada 20 yılda oluşan bu tecrübe ve altyapıyla Türkiye'nin önündeki yeni hedefler anlatılacak. Geleceğe yönelik bir vizyon çizilecek. Bugüne kadar 'dünyanın siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılandığı bir süreçte Türkiye'yi hak ettiği konuma AK Parti'nin getirdiği, bundan sonraki süreçte de problemlerin yine AK Parti tarafından çözüleceği ve özellikle Türkiye'nin dünyadaki rolü anlatılacak. Türkiye'nin yaşadığı sıkıntıların aşılması için vatandaşla "Tecrübemize güvenin, en önemli problemleri bugüne kadar biz çözdük, yine çözeriz" yaklaşımı ile diyalog kurulacak.

Yol haritasının üçüncü ayağını ise 6'lı masanın parlamenter sisteme dönüş girişimleri oluşturacak. Parlamenter sistemde Türkiye'nin yaşadığı koalisyon krizleri hatırlatılacak. Özellikle hükümet kurulamadığı dönemde yaşanan krizler, pazarlıkların ülkeye verdiği zararlardan örnekler verilecek. Bölge ülkelerinin güçlü bir yönetim eksikliği nedeniyle yaşadıkları sıkıntılar ve ödedikleri bedellerin yanı sıra, parlamenter sistemle yönetilen ülkelerdeki hükümet krizleri hatırlatılacak.

YÜCEL KAYAOĞLU

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
adil
adil - 1 hafta Önce

Sağlıkta en büyük sorun Garabet kul hakkı sözleşmeli yöneticiliğini çözün,yoksa çok oy kaybeeersiniz.

Halo dayı
Halo dayı - 1 hafta Önce

Kul hakkı yediniz Allah sizi affetsin bu saatten sonra işiniz zor iktidar kanımca

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 1 hafta Önce

E YETER ARTIK.21 YIL İKTİDAR OLDUNUZ.DAHA SİZİ ÇEKEMİYORUZ ARKADAŞ İLK SEÇİMDE GİDECEKİNİZ İNŞALLAH.HA KİM GELİRDE GELSİN. İSTERSE TKP GELSİN AMA DEĞİŞİM ŞART.SİZE DOYDUK VE DOLUYUZ ÖYLE VEYA BÖYLE GİDECEKSİN.

SIRADAKİ HABER