Aile hekimliklerinde hazırlığın ismi: BioNTech

Sağlık Bakanlığı, BioNTech aşısının aile hekimliklerinde de uygulanması için harekete geçti. Bu kapsamda pilot uygulama olarak Aydın'da aile sağlığı merkezlerinde de BioNTech aşısının uygulanmaya başlanması için hazırlık yapıldığı öğrenildi.

Aile hekimliklerinde hazırlığın ismi: BioNTech

Milliyet'ten AYKUT YILMAZ'ın haberine göre: Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan, Avrupa İlaç Ajansı'nın geçen hafta BioNTech, aşı dolabında sadece 5 gün değil 1 aya kadar saklanabileceğini açıkladığını anımsatarak, "Böylelikle aşı aile hekimliklerinde de rahatlıkla yapılabilecek" dedi.

Aile hekimlerinin ve aile sağlığı merkezlerinin salgının başından bu yana sağlık hizmetlerinin temelini oluşturduğunu belirten Eryazğan, yaklaşık 1.5 yıldır poliklinik hizmetleri dahil tüm sağlık hizmetlerini aile hekimlerinin yüklendiğini söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Kovid-19 aşılamalarının da yüzde 80'inin buralarda yapıldığına işaret eden Eryazğan, "Sağlık Bakanlığı salgının önüne geçmekte aile hekimlerine güvenmekte. Ancak aile hekimlerinin 10 yıldır süre gelen kronik sorunlarını çözmüş değil" dedi.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
hsnylmaz
hsnylmaz - 4 hafta Önce

aile hekimi adı üstünde aile hekimi yani beşikten mezara kadar kayıtlı hastasının her türlü sağlık işlemleri özellike aşısıyla ilgilenmesi birilcil görevidir..hani gözümüz yok iii pare alıyorlar.ounu içinki istifa eden aile hekimi çok az düzeyde...acaba bu aile hekimliği dünya üzerinde neden yok denecek kadar az ülkede uygulanırki...muhalefet partileri sağlık ocağı sistemine dönülecek dese halkın 100 de 80 ni sevinir

SIRADAKİ HABER