Aile Hekimleri: 10 Defa İş Bıraktık Sonuç Yok

Aile Hekimleri: 10 Defa İş Bıraktık Sonuç Yok

AHEF'TEN YAPILAN AÇIKLAMA

personel sağlık

 Değerli meslektaşım;

Yıllardır birçok defa sorunlarımızı yazılı ve sözlü olarak bürokratlara anlatmamıza rağmen, haklı taleplerimizi için herhangi bir iyileştirme yapılmamıştır.

Sizler demokratik sınırlar içerisinde mücadelede her zaman bizimle birlikte yürüdünüz teşekkür ederiz. Sadece son bir yılda birlikte 10 defa iş bıraktık, defalarca basına ve kamuoyuna yönelik bilgilendirme ve açıklamalarımızı yaptık. Haklarımıza ulaşıncaya kadar, aynı kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz.

Ancak geldiğimiz noktada artık aile sağlığı merkezleri kiralarını ödeyemez, temel giderleri karşılayamaz hale gelmiştir.

Hakedişlerimizdeki erime, sözleşme feshini kolaylaştıran, iş güvencemizi elimizden alan yaklaşım aile hekimliği sistemi içerisinde kalmayı artık cazip kılmamaktadır. Bunu bizler görüyoruz ancak sağlık bakanlığı görmemekte muhtemelen cumhurbaşkanına da iletilmemektedir.

Sayın cumhurbaşkanımıza yönelik ekteki metni online CİMER başvurusu yaparak -İSTEK- olarak iletmeniz bu süreçte en azından sesimizi kendisine duyuracaktır.

        Esenlikler dileriz.

                            AHEF Yönetim Kurulu

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
20 yıl
20 yıl - 2 hafta Önce

20 yılı aşkın süredir akpnin sağlıkçıya düşmanlığını anlamış değilim. 20 yıl önce diğer meslek grupları içerinde saygın bir gelire sahip olan sağlık çalışanları , şuanda vasıfsız eleman kadar gelir elde edememektedirler. okudukları bildikleri ellerinde sundukları hayat boşadır. akdağ ile başlayan dönüşüm tam anlamıyla kapitalizme uşak bir sistem yaratmıştır. Allah sizi bildiği gibi yapsın.

SIRADAKİ HABER