Ahmet Hakan: Sağlık Bakanlığı Gazete Düşmanı

Ahmet Hakan: Sağlık Bakanlığı Gazete Düşmanı

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'ndeki bazı maddelere tepki gösterdi.

Hakan, bunları 'Berber, kuaför ve güzellik salonlarında gazete yasağı', 'Spor salonlarında gazete yasağı', 'Kahve ve kıraathanelerde gazete yasağı', 'Çay bahçelerinde gazete bulundurulmasına ilişkin yasak', 'Dernek lokallerinde gazete bulundurma yasağı', 'İnternet kafelerde gazete bulundurma yasağı', 'Halı sahalarda gazete bulundurma yasağı', 'Bilardo salonlarında gazete bulundurma yasağı' olarak sıraladı.

Listenin böyle uzayıp gittiğini belirten Hakan, "Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı bu rehber, tam anlamıyla gazete düşmanı bir rehber. Hiçbir bilimsel veri, gazete ile Kovid-19 arasında bağlantı kurmaya izin vermezken rehberi hazırlayanlar, bu bağlantıyı kurmuşlar. Neye göre?Kafalarına göre" ifadesini kullandı. Hakan, şöyle devam etti:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"Üstelik gazete sokulmasının yasak olduğu bu mekanların tümüne, her gün onlarca kağıt ve karton ürün giriyor. Onların hiçbir sakınca doğurmayacağına inanan yetkililerimiz, nedense gazetenin sakınca doğuracağına inanmışlar. Neyse. Şimdiye kadar olan oldu. Bir şey demedik.
Ama hiç değilse 1 Temmuz itibarıyla kısıtlamaların tümüne son verilirken şu saçma gazete yasağına da son verilsin. Unutulmasın bu yasak. Yoksa aşılanma oranı artıp maskeler bile fora edilmişken bu saçma yasak orada öylece durmaya devam edecek."

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
alim
alim - 1 ay Önce

Okumasını ve okumayı beceremeyen bir toplum için,bu uygulamayı normal karşılamak lazım. Hatta milletimizin en son okuduğu kitap belki okul yıllarında okuduğu kitap'tır (oda okuduysa)

eee
eee - 1 ay Önce

BİRAZCIK AKIL ÇOK DEĞİL BİR PARÇA YETER. GAZETE OKURKEN HERKES TUTARAK YANİ DOKUNARAK OKUR. HAPŞIRIK VE ÖKSÜRÜK DURMUNDA DOĞRUDAN GAZETEYE GİDER. BU GEÇİCİ BİR DURUM LÜTFEN MANTIKLI OLUN. LAF OLSUN DİYE ELEŞTİRMEYİN.

sss
sss @eee - 1 ay Önce

ŞİMDİ CANIM BENİM SENİN AĞIZDAN VE BURUNDAN ÇIKAN DAMLACIKLA ÇIKAN MİKROPLAR (MİKROORGANİZMALAR) YÜZEYDE BELİRLİ SÜRE YAŞIYOR. SEN ONA DOKUNUYORSUN. SONRA O DOKUNDUĞUN ORGANLARINLA (YANİ ELLERİNLE- PARMAKLARINLA) ANLAYASIN DİYE AÇIK AÇIK VE YALIN BİR DİLLE YAZIYORUM VÜCUT MUKOZASINA DOKUNUYORSUN VE BU YOLLA HASTALIK BULAŞIYOR. O AYNI GAZETELERİ ORADA VAKİT GEÇİREN HERKES OKUYOR. VE BU YOLLA BİRÖOK KİŞİYE BULAŞABİLİYOR. BU ARADA RAHAT OL HALK SAĞLIĞI UZMANIYIM.

Mesleğini yap
Mesleğini yap @eee - 1 ay Önce

Virus hangi yollarla bulaşır bilmiyorsun anlaşılan. Sen mesleğini yap kardeş. Dokunarak virus bulaşıyorsa market alışverişi dahil avm ler toplu taşıma araçları kıyafet mağazaları marketler fırınlar hepsi kaldırılmalı. Hatta sınavlar da kaldırılmalı. El değme herşey de var. Parada da var.

SIRADAKİ HABER