ABD'de seçimini kim kazanacak? Son anket sonucu dikkat çekti

ABD'de seçimini kim kazanacak? Son anket sonucu dikkat çekti

ABD'de başkanlık seçimlerine az bir zaman kala ülkede seçmenler, hem posta yoluyla hem de oy kullanma merkezlerine giderek oylarını kullanmaya başladı.

Önemli araştırmalar yapan siyasi analiz sitesi "Real Clear Politics"in derlediği güncel anketlere göre, başkan adayı Joe Biden'ın ABD Başkanı Donald Trump'ın 7,9 puan önünde olduğu görülüyor.

SEÇİM SONUCUNU KARARSIZ SEÇMENLER BELİRLEYECEK

Öte yandan ülkedeki seçimlerin sonucunu, her dönem Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında gidip gelen ve "salıncak eyalet (swing state)" olarak nitelendirilen eyaletler belirleyecek.

En kritik eyaletlerin başında gelen Florida'da, Biden'ın Trump'ın 1,5 puan önündeyken, Pennsylvania'da da Biden'ın 5,3 puan üstünlüğü bulunuyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Biden, Michigan'da 8,1, Wisconsin'de 5,4, Kuzey Carolina'da 1,2 ve Arizona'da 2,4 puan önde görünüyor.

YAKLAŞIK 60 MİLYON OY KULLANILDI

Ayrıca ABD'de erken oylama bilgilerini derleyen internet sitesi "ABD Seçimler Projesi"ne göre, posta ve sandık başında oy kullanma yoluyla şu ana kadar 60 milyon 507 binden fazla kişi oy kullandı.

Posta yoluyla kullanılan oyların sayısı 40 milyonu geçerken, yaklaşık 20 milyon kişi de seçim merkezlerinde oylarını bire bir kullanma yolunu tercih etti.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
alim
alim - 6 ay Önce

Bence BİDEN kazanır,hemde eze eze.

SIRADAKİ HABER