600 bin TL'ye makam aracı alan başkan... Şahin alacak halimiz yok ya

Kamuda tasarruf önlemleri genelgelerine karşın Elazığ'ın 8 bin nüfuslu AK Parti'li Yurtbaşı Belde Belediye Başkanı Yasin Yılmaz'ın 600 bin TL değerinde 2016 model AUDI marka makam aracı aldığı ortaya çıktı. AK Parti'li Yılmaz, "Ortada lüks bir araba yok, gidip Şahin alacak halimiz yok ya. Ben gidip 1 buçuk milyona sıfır AUDI marka araç da alabilirdim" diyerek kendini savundu.

600 bin TL'ye makam aracı alan başkan... Şahin alacak halimiz yok ya


Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında genelge yayımlanmasına karşın Elazığ'ın AK Parti'li Yurtbaşı Belde Başkanı Yasin Yılmaz'ın 2010 model AUDI marka makam aracının değiştirip yerine 600 bin TL değerinde yine 2016 model AUDI siyah marka makam aracı aldığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı geçen haziran ayında kamuda tasarruf tedbirleri genelgesi yayımlamıştı. Genelgede kamu kurumlarında 2020 yılındaki taşıt sayılarının, 2023 sonuna kadar en az yüzde 20 oranında azaltılacağı da belirtilmişti.

"İSTESEM 1.5 MİLYONA SIFIR AUDI ALABİLİRDİM"

Makam aracı alım kararının geçen sene meclisin onayından geçtiğini belirten Yurtbaşı Belde Belediye Başkanı AKP'li Yasin Yılmaz, "Eski aracımızı ihaleyle 200 bin TL'ye sattık. 400 bin küsur daha üzerine koyarak 2016 model AUDI marka aracı aldık. Araç alımıyla ilgili 1 sene önce belediye meclis kararı almıştık. Eski aracımız 600 bindeydi, 20-30 bin TL masrafı çıkıyordu. Yoksa ben gidip 1 buçuk milyona sıfır AUDI marka araç da alabilirdim. Paramız var belediyemizin 33 milyon geliri var, şu an kasamızda 10 milyon paramız var. İstesem 1 buçuk milyona araba da alırdım. Devleti neden zarara sokalım 66 binde olan bir araç aldık" diye konuştu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"ŞAHİN ALACAK HALİMİZ YOK YA..."

AUDI makam aracının ikinci el olduğunu belirten Yılmaz, "Ortada lüks bir araba yok. Cumhurbaşkanımızın tasarruf tedbirleriyle ilgili yapmış olduğu uyarı lüks araçlar almayın uyarısında bulunuyor. Bizde bu uyarıya uyarak bu aracı aldık gidip Şahin alacak halimiz yok ya... Ben 4 aydır arabamı satmışım 4 aydır bir arabada kiralamadım kendime ve bu aracı da satın aldım. Birçok belediye başkanı 7 bin TL, 10 bin TL vererek araç kiralıyor ama ben kiralamadım. 4 ay arkadaşlarımın araçlarına binip geziyordum. Hangi belediye başkanı bunu yapar kaldı ki benim bütçem de var" ifadelerini kullandı.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emekçi
Emekçi - 3 hafta Önce

2010 modele ne olmuş biz 2007 model Hyundai ye 6 yıldır biniyoruz sen de Şahin'e binsen ne olacak

kaya ula
kaya ula - 3 hafta Önce

Şahin olsa hangi millet işiniz eksik kalırdı Başkanım. Bir ilçedeki tüm araçların 2/3 ü satılsa kalna 1/3 bir yerde dursa (belediye parkı gibi) müftüye mi gerekti o na gitse, vergi müdürüne mi gerekti, başkanamı gerekti ona gitse ne olur.

MEMUR
MEMUR - 2 hafta Önce

BAŞGANIM TÜĞÜ BİTMEDİK YETİMİN HAKKI VAR ONDA.ÖBÜR TARAFINIZI İYİ SEÇİN.SENİN GİBİ LÜKS DÜŞGÜNÜ GÖSTERMELİK MÜSLÜMAN LAR İSLAM A ZARAR VERİYOR.CENNETE GİDECEĞİNİ ZANNEDİYORSAN YANILIYON.BAŞGANNNNNNNNNNNNNNNNNN

SIRADAKİ HABER