41 Marka Maske Güvensiz Çıktı. İşte Liste

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, pandemi sürecinde 335 kişisel koruyucu donanımı denetleyerek, 41 maske markasını güvensiz ürün olarak tespit etti.

41 Marka Maske Güvensiz Çıktı. İşte Liste

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından güvenli kişisel koruyucu donanımların piyasaya arzını sağlamak için gözetim ve denetim faaliyetleri titizlikle gerçekleştirilirken, öncelik vatandaşın sağlığını ve güvenliğini korumak oldu.

Bu kapsamda, pandemi sürecinde 335 kişisel koruyucu donanım denetlendi. Güvensizlik şüphesiyle numunesi alınan ürünler testlere gönderildi. Burada 41 maske markası güvensiz ürün olarak tespit edildi. Güvensizlik tespitleri, solunum koruyucu donanımlar alanında onaylanmış kuruluş olan laboratuvarlarda ilgili standartlara uygun bir şekilde gerçekleşti.

Bu 41 maskeye ait marka, model ve seri numaraları Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi (GÜBİS) üzerinden kamuoyuyla paylaşıldı. Açıklamada ayrıca bakanlığın, ürettikleri ürünlerle vatandaşın sağlığına kast eden ve haksız rekabete yol açan kişilerin, firmaların takipçisi olmaya devam edeceği belirtildi.

guvensizurun.gov.tr'de yer alan liste şöyle:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Kaynak Yeniçağ: Onlarca markanın maskesi güvensiz çıktı. Bakanlık isimlerini tek tek açıkladı

Personel Sağlığın İnstagram Sayfasına ulaşmak için tıklayın ( ismimizi kullanan ancak  sitemizin logosu olmayan sayfalara abone olmayın sitemizin sayfası aşağıdaki şekildedir ) 

www.personelsaglik.net

sağlık personeli 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 12:24

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbranim
İbranim - 3 hafta Önce

Üç günlük kapanma hastalığı önler.cumartesi,pazar ve pazartesi üç gün içinde hasta olanlar belli olur.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 3 hafta Önce

Bizim hastanede şu an kullanılan AWON marka maske de var bu listede. Hangi işi düzgün yaptı ki bu bakanlık maskeleri teste tabi tutsun sonra bize kullandırsın. DMO da aynı şekilde.

SIRADAKİ HABER