4 Sene Önceki Haber Isıtılıp Gündeme Getirildi

4 Sene Önceki Haber Isıtılıp Gündeme Getirildi

Sağlıkta Sözleşmeli Yönetici sistemine geçiş olan 694 sayılı KHK'nın yayınlandı dönemde de gündeme gelen, il müdürü kendi doğduğu ilde müdürlük yapamaz efsanesi tekrar gündeme getirildi.

Basında çıkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın da talimat verdiği iddia edilen durum,  bilenlerin bildiği birkaç senede bir gündeme getirilen sansasyon yaratma amaçlı haberlerdir. Kaynağı belirsizdir. 

Haberlerde sadece sağlık değil diğer kurum il müdürlerininde kendi ilinde çalışamayacağı yazılmış. 2021 Mayıs ve Haziran ayında onlarca kuruma Resmi Gazetede yayınlanan kararname ile birçok il müdürü atandı. Biraz araştıma ve internet sayesinde kendi memlektine atanan il müdürlerinin olduğu görülecek. Madem böyle bir talimat verildi o kadar kişi neden bir iki ay önce kendi iline müdür olarak atandı ? 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
sss
sss - 1 ay Önce

TKHK döneminde uygulanmaktaydı ve oldukça iyi uygulamaydı. yerelde memleket milliyetçiliğine neden olmakta.

hepsi fes edilsin
hepsi fes edilsin - 1 ay Önce

sınav olsun hak eden gelsin bunu neden söylemiyorsunuz torpili olan katmerli maaş diğeri asgari ücret öyle mi işçiler bile bizlerin maaşını geçti bunları dile getirin liyakat ve sınav nokta

Zuzu
Zuzu - 1 ay Önce

yağıyor arkadaş muğla ilinde 21 yıldır aynı mudur var

Muğlalım
Muğlalım - 1 ay Önce

Muğlanın eski müdürü iyiyidi muğlalı da değildi 6 yıl şaibesiz kayırmasız müdürlük yaptı adamı siyasiler yedi ardından emekli olmuş tarla bahçe işiyle uğraşan daha önce müdürlük yapıp ayrılan adamı alıp getirip müdür yaptılar geldiği günden beri sağlık müdürlüğüne nüfuzlu kişileri başkan başkan yarımcısı yaptı olur ya bir gün almaya kalkarlarsa devreye soksun diye adamın amacı hizmet değil ki. Eğer bu uygulama hayata geçerse muğla sağlık camiası ve halkı bu adamdan kurtulur inşAllah

kayserisağlıçı
kayserisağlıçı - 1 ay Önce

kayseri il sağlık müdürü yıllardır kendı memleketınde görev yapıyor...
https://kayseriism.saglik.gov.tr/TR-19509/il-muduru.html buradan bakabılırsınız...

Hakkari
Hakkari - 1 ay Önce

Hakkari özellikle de hemdullah karadan sonra asla yerli olmasın ve mümkünse hemdullaha bırakın müdürlük makamını doktorluk bile yaptırmasınlar. 16 yıldır gördüğüm en zayıf halka, gerçi daha önceki müdürlerle kıyaslamak bile bana göre öncekilere haksızlık olur.

çölemerik
çölemerik @Hakkari - 1 ay Önce

Doğru bu müdür değilki kıyaslama olsun

Keşke
Keşke - 1 ay Önce

Kendı memleketinde olunca kayırmalar oluyor bence il müdürleri kendi memleketlerinde müdürlük yapmamalı

BAYBURT69
BAYBURT69 - 1 ay Önce

Bayburt’ta tam da olması gereken . Küçükken eşşek kovaladığı arkadaşına , müdür olunca kıyak geçenle bayburt bir adım ileri gidemez .


SIRADAKİ HABER