3 Büyük Üniversitemiz Yüz Yüze Eğitme Ara Verdi

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde öğrencilerin korona virüsüne yakalanma oranı arttı. Üniversitede yeni önlemler alındı.

3 Büyük Üniversitemiz Yüz Yüze Eğitme Ara Verdi

Türkiye'de Omicron varyantı ve kışın da etkisiyle korona virüsü vaka sayılarında artış görülüyor. Artışa yönelik açıklamalarda bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. İsmail Koyuncu, virüse karşı alınan yeni önlemleri duyurdu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalar yapan Koyuncu, son bir haftalık dönemde yerleşkedeki yurtlarda kalan ve derslere devam eden öğrencilerde pozitif vakaların sayılarının hızla arttığını söyledi.

Rektör Koyuncu, 2021-2022 Güz Yarıyılı sonuna kadar, yüz yüze yürütülen derslerin tamamının hibrit yöntemle yürütülmesine karar verildiğini açıkladı. Buna göre, öğretim elemanları dersi sınıfta anlatacak ve sınıfa gelebilen öğrenciler dersi yüz yüze dinleyecek; sınıfa gelemeyen öğrenciler ise dersi eşzamanlı olarak Zoom yayınından uzaktan takip edebilecek.

Ayrıca dersliklerde yoğunluklara izin verilmeyecek. Bina içerisinde maske kullanımı konusunda güvenlik tarafından uyarılar sıklaştırılacak.

Koç ve Boğaziçi de karar almıştı

Koç Üniversitesi, 7 Ocak 2022'ye kadar Tıp ve Hukuk fakültelerinde uygulamalı dersler hariç diğer tüm derslerin online yapılmasını kararlaştırmıştı. Üniversite, iki haftalık çevrimiçi sürecin ardından 10-21 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak final sınavlarının da online düzenleneceğini duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi de 4 Ocak 2022'ye kadar derslerin çevrimiçi işleneceğini, talep doğrultusunda etkinliklerin ileri bir tarihe erteleneceğini açıkladı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkcıııııııııııı
sağlıkcıııııııııııı - 8 ay Önce

Bunları bilmem ama Dolarla yani ekonomiyle iktidarı frenleyemeyenler başka yollar deneyeceklerdir onların 29 harften çok planı vardır diye düşünüyorum Dikkat edelim Lütfen yetkililer

SAĞLIKÇILAR
SAĞLIKÇILAR - 8 ay Önce

NE OLDU KORKTUNUZMU YOKSA KORUNA OLUR DİYEMİ KAPATIYORSUNUZ.CANINIZ ÇOK KIYMETLİ DEĞİLMİ......................... ŞİMDİ SORUYORUM 18. AYDIR BU HASTALIKLA BOĞUŞAN İÇ İÇE OLAN .BİZAT HEM HASTA HEMDE HASTALARLA İLGİLENEN SAĞLIKÇININ SUÇU NE ONLARINKİ CAN DEĞİLMİ. YOK CANLARINI SEVMİYORLARMI. SİZLER HEP İZİNİYKEN ESNEK MESAİ YAPARKEN EVİNİZDE KEYİF YAPIP MAAŞLARINIZI ALIRKEN SAĞLIKÇILAR GECE GÜNDÜZ İŞ BAŞINDALAR .BİLMEM FARKINDAMISINZ AMA HALA AYNI YOĞUNLU VE STRESLE ÇALIŞIYORLAR.SİZ VE SAĞLIKÇIYI ANLAMAYANLAR NE ZAMAN FARK EDECEK BEKLİYORUZ.HAK HUKUK ADALETTEN BAŞKA BİR ŞEY İSTEMİYORUZ BELKİDE KADERİMİZ İŞİMİZ AMA LÜTFEN AZICIK EMPATİ .BİZ SÖZDE SAVUNACAK SENDİKALRI SİZLERDE GÖRÜYORSUNUZ.....................HEP ŞAHSİ DÜŞÜNÜYORLAR .HEP CEPLERİNİ DÜŞÜNÜYORLAR .KİME NE DİYECEĞİMİZİ ŞAŞIRDIK..................

SIRADAKİ HABER