3 Aydır Maaş Alamayan Şehir Hastanesi Çalışanları Eylem Yaptı

Eskişehir Şehir Hastanesi yönlendirme, taşıma ve temizlik işçileri eylem yaptı. 3 aydır maaş alamadıklarını iddia eden işçiler hastane önünde bir araya geldi. Şirket tarafından bir haftadır maaşlarının yatacağı bilgisi verildiğini ancak yatmadığını ifade eden çalışanlar, bu süreçte kendilerine yapılan bu uygulamaya isyan etti.

Üç aydır maaş alamadıklarını ifade eden çalışanlar hastane önünde bir araya geldi. Üç aydır maaş alamamalarının yanı sıra bir haftadır bugün, yarın diye oyalandıklarını ifade eden işçiler, “Bizler üç aydır maaş alamıyoruz, bu süreçte bu yapılır mı? Her gün işimizin başında canla başla çalışıyoruz. Ancak maaş alamıyoruz. Bizlerin de ailesi, çocuğu var. Ödemelerimiz var. Bizlere gün veriyorlar, ödemelerimizi ayarlıyoruz, bankada sorun çıktı diyorlar. Böyle bir sistem olur mu? Bugün Saat 11’e kadar yatacak dediler, yine bekleyeceğiz bakalım” diye tepki gösterdiler. 

“Maaşlarınız bir saat içinde yatacak” dedi

Şirket Müdürü ise işçilerin yanlarına inerek, “Bunu yaparak sadece beni cezalandırıyorsunuz. Hepinizden rica ediyorum, lütfen görev yerlerinize geçin. Size söz veriyorum, bugün içerisinde maaşlarınız, bugün değil, hatta bir saate kalmadan maaşlarınız yatacak. Size yemin ediyorum elimden gelen çabayı göstereceğim. Yatmazsa bırakıp gidiyorum, beni cezalandırıyorsunuz.” dedi. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Müdürün konuşması sonrası işlerinin başına dönen işçiler belirtilen saatte maaşlarının yatmaması durumunda yeniden eylem yapacaklarını söylediler.

KAYNAK: WWW.ESKİSEHİREKSPRES.NET

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 19:28

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mars'a yolculuk
Mars'a yolculuk - 3 gün Önce

Övülen şehir hastaneleri ve hepimizi sonunda bekleyen kader

Bakan kime bakan
Bakan kime bakan - 3 gün Önce

Bu ayıp size yeter sayın bakan hadi bunu Twitter da paylaşsanıza

kamil
kamil - 2 gün Önce

oy vermesini biliyordunuz,işte adamı bunlar böyle yolda satarlar. hak ettiniz siz.

SIRADAKİ HABER