2 Yakınını Virüsten Kaybeden Sema Hemşirede Yaşamını Yitirdi

2 Yakınını Virüsten Kaybeden Sema Hemşirede Yaşamını Yitirdi

Kocaeli'nde 10 gün arayla ablası ve yeğenini kaybettiği corona virüse karşı yaşam mücadelesini kazanan 58 yaşındaki emekli hemşire Semiha Kayraldağ kalbine yenildi.
Körfez ilçesinde yaşayan 73 yaşındaki Perihan Aydın corona virüse yakalandı. Durumu ağırlaşan Aydın, kaldırıldığı Derince Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Aydın'ın toprağa verilmesinden bir hafta sonra ise aynı hastalığa yakalanan 58 yaşındaki yeğeni Bahattin Şeker vefat etti.
İkilinin hayatını kaybetmesi sonrasında corona virüse yakalanan Perihan Aydın'ın kız kardeşi Semiha Kayraldağ ise durumu kötüleşince hastaneye kaldırıldı. Hastanedeki tedavisi sonrasında virüse karşı mücadelesini kazanarak hastalığı yenen Kayraldağ, kalp ve solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti. 2000 yılında emekli olan beş çocuk annesi 58 yaşındaki kadının cenazesi Merkez Mezarlığı’nda kılınan namaz sonrasında toprağa verildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş rıza
vatandaş rıza - 3 hafta Önce

merhabalar milletini ülkesini seven duyarlı bir vatandaş olarak covid ile mücadelede başta sağlık çalışanları olmak üzere hepimizin üstüne düşün görevler sorumluluklar var son aylarda ülkemnizde covid hasta sayısı çok yükseldi.en son 60 bin üzeri oldu işte tam bu noktada başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.bir ilin hastanesinde covid pcr testi verdim. görevli sağlık çalışanı hemşire mi sağlık memurumu bilmiyorum ama doktor değil di çünkü muayenemi doktor yaptı test ver yan odada dedi ve test vermeye gittim ama ne test vermek ti testi alan kişi çubuğu ağzımda alakasız gayri ciddi bir şekilde dolaştırdı sonra da burnuma ucundan öylesine soktu testi tamamladı test sonucum ertesi gün negatif olarak çıktı tabi ki halen ben kendimden rahatsızlığımdan süphelendiğim den dolayı direk eve gittim hiç kimseyle bir temasım olmadan 1 gün sonra tekrar ama bu sefer polikinkte doktor tarafından testim alındı ve sonuç pozitif çıktı demem odur ki şayet ben ilk sağlık personelinin almış olduğu teste itibar etseydim çünkü negatif çıktı şüphelenmeseydim tekrardan test vermesyedim hastalığımı herkese bulaştıracaktım hes kodumla negatif olarak hertarafa girip çıkacaktım yani bu testleri işinin uzmanı olan eğitimini almış başta doktorlar yada laboratuvar çalışanları alsın covid hasta sayısının bu kadar fazla olmasında ki sebeb yanlış sağlıksız numune alımı ve buna bağlı olarak hasta olan normalde pozitif olan kişinin yanlış numune alımı yanlış sonuç sonuc üzerine hastalığı tüm topluma bulaştırmasıdır..bakanlık derhal bu konuda uyarılmalı gereği yapılmaldır.saygılarımla.

SIRADAKİ HABER