15 Ocak Bordrolarında Dikkat Çeken Detay

Milyonlarca memurun maaş bordroları e-devlet üzerinden erşime açıldı. E-Devlet şifresi ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bordro sorgulama ekranında memurlar Ocak ayı için yarın alacakları maaşlarını öğrenebiliyorlar.

15 Ocak Bordrolarında Dikkat Çeken Detay

GELİR VERGİSİ DETAYI: e-Devlet'te YOĞUNLUK VAR


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Memur maaşları için de asgari ücret kadar olan kısmı için gelir vergisi kesintisi yapılmaması yasalaşmıştı. Bordrolarda gelir vergisi tutarının '0' olarak görüldü. Memurlar sosyal medyada e-devlette yoğunluktan dolayı maaş bordrolarına ulaşmakta güçlük çektiklerini ifade ettiler.

ZAM ORANI YÜZDE %27,91

Hazine ve Maliye Bakanlığı 6 Ocak 2022 tarihli genelgesi ile memur ve sözleşmeli personelin zam oranını %27,91 olarak açıklamıştı.

% 2,5'LİK ZAM HAFTAYA KALDI

Mecliste görüşmeleri devam eden yüzde 2,5'lik artış için ise Meclis Genel Kurulu dün yeterli sayıda toplanamadığı için memurların yüzde 2,5'lik zammının da olduğu kanun teklifi haftaya görüşülecek.

SOSYAL MEDAYADA YER ALAN MAAŞ BORDROSU: GELİR VERGİSİ '0'

Soysal medyada memurların paylaştığı bordroda ise gelir vergisinin '0' olarak yazıldığı görüldü. İlerleyen aylarda asgari ücret düzenlemesi ile gelir vergisi kesintisin etkisi daha da net olarak karşımıza çıkacak.

İşte paylaşılan o resimler;

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEMUR
MEMUR - 2 hafta Önce

İnsanları yaniltmayin agi dediginiz şey zaten bizlerden kesilen verdi idi devlet bir kısmını agi altında geri oduyordu şimdi kesilmeyen birseyin nasil kaybı olabilir lütfen yaniltmayin

attci
attci - 2 hafta Önce

yine mi yanıldık...

Doktor
Doktor - 2 hafta Önce

AGİ yuzde 27 zam yapinca zararda oluyoruz

Doktor
Doktor - 1 hafta Önce

Ne kadar yanci varmis

sözleşmeli
sözleşmeli - 1 hafta Önce

ben lise sözleşmeliyim 91 tl gelir vergisi kesildi. agi yok. lisans arkadaşlardan 200 civarı gelir vergisi kesilmiş agi yine yok. sözleşmeli sağlıkçılar zaten maaşı kadroludan az alıyor üzerine kadrolu 0 tl gelir vergisi öderken bizden 90-250 tl arası vergi de kesiliyor. bu sistemin tek enayisi sözleşmeli atanan sağlıkçılardır.

SIRADAKİ HABER