11 Yıl Hemşirelik Yaptı. Şimdi Avukat

11 Yıl Hemşirelik Yaptı. Şimdi Avukat

Bursa'da Uludağ Üniversitesi'nde 11 yıldır hemşire olarak görev yapan Büşra Ağgön, şiddet gören arkadaşlarından etkilenip avukat oldu. Hukuk Fakültesi'ni 3 yılda bitiren Ağgön, şimdi hemşirelik yaptığı üniversitenin avukatı oldu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 11 yıl önce hemşirelik yapmaya başlayan Büşra Ağgön, şiddet gören sağlıkçı arkadaşlarından etkilenip "onların haklarını daha iyi savunurum" diye düşünerek avukat olmaya karar verdi.

Sınavlara girip Hukuk Fakültesi'ni kazanan Ağgön, izinlerinde ve boş zamanlarında var gücüyle çalışıp fakülteyi 3 yılda bitirdi.

Ağgön, hemşirelik görevini bırakıp Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesinde avukat olarak göreve başladı. Azmi ve başarısıyla herkesin takdirini kazanan Ağgön, sağlıkçıların hakkını en iyi şekilde savunmak için var gücüyle çalışıyor.

Başarı dolu hikayesini anlatan Büşra Ağgön, "Ben 2009 yılında Sağlık Meslek Okulu'ndan mezun olduktan sonra Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hemşire olarak görev yapmaya başladım. Tıp Fakültesi'nde hemşire olarak görev yaptım. Hemşirelik mesleği benim için çok özel bir meslektir. Çok kutsal bir görevi icra ettiğimi düşünüyorum. Avukatlık derslerini verebilmek için geceleri nöbet tutuyordum ve bayramlarda çalışıyordum. Bu şekilde kazandığım hukuk fakültesini 3 yılda bitirdim. Avukatlık diplomamı aldım. Avukat olmamda sağlıkçı arkadaşların uğradığı şiddet etkili oldu. "Sağlıkçı arkadaşların haklarını daha iyi savunabilirim" diye düşünmem avukat olmamda etkili oldu. Sağlıkçı arkadaşlara her türlü desteği vereceğim" dedi.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper
Alper - 3 hafta Önce

Sağlıkçılar gerçekten çok zeki insanlar. Takdir ediyorum. Yeter ki istesinler

Orhan
Orhan - 3 hafta Önce

Öncelikle tebrik ederim. Ne aşamalardan geçtiğini bizzat bildiğim için kutlarım.
İnşAllah bizimde ünvan değişikliği sınavımızı yaparlarda bizde bu duruma geliriz.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 3 hafta Önce

Sağlık sektörü ömür boyu çalışılacak sektör değil. Özellikle Sağlık Bakim

Helâl olsun
Helâl olsun - 3 hafta Önce

Tebrikler

tebrikler
tebrikler - 3 hafta Önce

zaten sağlıkçılar ya bakanlığa ya başka mesleğe kaçıyor sağlıkçıların işini kim yapacak maşAllah her meslekte görebilirsiniz onları

Adil
Adil - 3 hafta Önce

Başarılar,Allah yardımcın olsun.

Songül
Songül - 2 hafta Önce

Tebrik ederim arkadaşım. Gurur duydum seninle. Hemşire her alanda başarır ve başarılara imza atar.Bizleri hor görenlere,başarısız görenlere ,görmeyenlere

SIRADAKİ HABER