Yılmaz "Sağlık idaresi, işlevleri olmayan işlerini bıraksınlar"

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı ismail yılmaz, Sağlık idaresi, Çalışanların sosyal ve ekonomik haklarını savunmayacaksa, işlevleri olmayan işlerini bıraksınlar dedi.

Yılmaz "Sağlık idaresi, işlevleri olmayan işlerini bıraksınlar"
Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz;
"3 aylar gelip geçer, 3 ayların feyiz inden yararlanamayanlar gibiyiz!
Mart ayından bugüne 3 ayda bir uygulamayla yönetmelikler yayımlanıp, bir kazanım gibi gösterilen, lakin mevcut sistemin dahi altında kalan ek ödemeler, çalışanları ihya etmemiştir.
3 ayda bir kazanım gibi gösterilmesi, bereketli feyizli 3 aylar daki manevi bereketi, kazanımı andırsa da, 3 ayları ihya etmeyenler bile bereketin nasiplerini alacaklarına yürekten inanırlar.
Bu aylarda yapılan ibadetler 10 katı ile mükafatlandırılırken, Bakanlığımızın yönetmeliklerle tahsis ettiği mükafatı 10 katı mücezat (ceza y) a dönüşüyor.
Bir 3 ay daha geride kaldı. Soru: "Şimdi ne olacak?" Bir kez de sağlık çalışanlarının beklentilerini karşılayacak bir yönetmelik çıksın Allah aşkına...
Sağlık idaresi, Çalışanların sosyal ve ekonomik haklarını savunmayacaksa, işlevleri olmayan işlerini bıraksınlar. Bu bir kul hakkıdır.
Ben de Çalışanların hakkı olanı savunmayacaksam bu işi yapmamalıyım, benim için haykırmak kul hakkından kurtulmak demektir.
Elinden bir şey gelip de susan, yüz binlerce sağlık çalışanının hakkına giriyor demektir.
Bir kez daha kafanızı iki elinizin arasına alıp iyice düşünün!" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 12:04

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLER AYLIK KAÇ PARA MAAŞ ALIYOR?
SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLER AYLIK KAÇ PARA MAAŞ ALIYOR? - 6 ay Önce

BU PARAYA KARŞILIK NE İŞ YAPIYORLAR?

SAĞLIKSENDEN ÖTÜRÜ BU HALDEYİZ!
SAĞLIKSENDEN ÖTÜRÜ BU HALDEYİZ! - 6 ay Önce

BAŞARINIZI ALKIŞLIYORUZ.

Sami usta
Sami usta - 6 ay Önce

Sayın başkan sözlerinizin altına imza atıyorum. Lakin sağlık idarecileri derken haberin fotosunda yer alan sendika şube yöneticileri Rize'nin en güzide hastanelerinde idareci değil mi? Bırakın takiye yapmayı. Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile tavan döner sermaye oranı arttı da hangi idarecin tavandan ödedi. Tek derdiniz mevcut sendika yöneticisi olup ta hastanelerde, kamu hastaneleri genel sekreterliği ve il sağlıkta ki idareci olanların koltuklarını korumak. Vesselam

SENDİKACI DEĞİLİM Kİ MAAŞIM 15 BİN-25 BİN OLSUN
SENDİKACI DEĞİLİM Kİ MAAŞIM 15 BİN-25 BİN OLSUN - 6 ay Önce

Şunlara bak!!!Bir de sırıtıyorlar bir iş yapmış gibi.

Mersin
Mersin - 6 ay Önce

Mersin isyanda işini yapmayan yönetim den kurtarın. İşleri mobing zulüm sürgün. Riyakar yalancılar müdür başkan uzman olmuş

mehmet02
mehmet02 - 5 ay Önce

SENDİKA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ
Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır.On beş yıl oldu.

SIRADAKİ HABER