Yılmaz :Hak Kayıplarının Giderilmesi Gerekir

Yılmaz :Hak Kayıplarının Giderilmesi Gerekir

SAĞLIK ÇALIŞANLARI, EĞİTİM, SÖZLEŞMELİLİK SEBEPLERİYLE ÇİFTE STANDART GÖRÜRKEN; 4/D İŞÇİ STATÜLERİ İLE KIYASLANACAK DURUMA GELMELERİ ÜZÜCÜ, HEM İŞÇİ KARDEŞLERİMİZ HEMDE SAĞLIK SINIFINDAKİ MEMUR KARDEŞLERİMİZ İÇİN GÖNÜL KIRICI OLMUŞTUR.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

       Buraya gelinen sebepleri irdelemek lazım; öncelikle 4/d statüleri öncesi taşeron kardeşlerimiz maddi olarak mağdur edildiler. 
4/d sürekli işçi kardeşlerimiz işçi statüleri taşeronun elinde haklarından mahrum edildikleri, kadro ile birlikte kademe kademe hak muktesaplarının yapılması sonrasında ekstra bir şeyden ziyade haklarını almış oldular. Aldıkları haklar onlara annelerinin sütleri gibi helaldır. Bundan böyle de hak hukuk mücadelesi yaparak daha iyi yerleri de hak ediyorlar.

       Memur kardeşlerimizde mağdurlar, Periyodik yıllara yayılan kayıpları ile sağlıkta çalışanlar, tahammülleri zorlanan son hadde gelmişlerdi.

       Mesele işçi kardeşlerimizin ne aldığı değil, bizlerin ne alamadığı, bizlerin neleri kaybettiğimizi dir. Maaştan yana 1000-2000 TL kaybımız yanında ek ödemeden 3000-4000 TL kayıpların oluştuğu inkar edilemez. 

       Enflasyonun üzerinde zam pazarlığı biz yapalım derken, işveren tarafı enflasyonun altında zam pazarlığı yaparak muvaffak olmuştur. Sahanın taleplerinin 1/10 u karşılanmıştır.

       Memurların aldığı ile işçinin aldığı üzerinden yazılı medyada oluşan spekülasyonlar sahayı geren, hiçte hoş bir durum değildir.

       Sabitler baz alınıp 3/3 e tamamlanarak ek ödeme maaşa mahsup edilsin, sağlıkta memurların hak edişleri garanti altına alınsın.

       Sağlıkta reform niteliğinde hastaneler yapılıp tıbbi cihazlarla donatılırken, reformun çalışan ayağı ihmal edilmiştir. Herşey para, sağlıkta çalışanlar paragöz değil, ancak temel ihtiyaçlarımız, geçim parasız olmuyor. Statüsü ne olursa olsun, herkes pazara, markete alışverişe gidiyor, herkes tencere kaynatıyor, herkes fatura ödüyor. 35000 TL maaş alanla 4000 TL maaş alanın file si aynı şeylerle dolmuyor.

       Sağlıkta çalışanların yaşam standartlarını yükseltin demiyoruz, enflasyonun altına bırakmayın, geriye dönük kayıpları telafi edin kâfi.

       Hak kayıplarının giderilmemesi durumunda hekim - hekim dışı, kadrolu - 4/d tartışmaları ile çalışanlar huzursuz olacaktır.

       İsmail Yılmaz 
 

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Medusa
Medusa - 2 hafta Önce

Sağlık personeli yıllarca özveri ile çalıştı. Pandemi gösterdi ki hiç değerimiz sahiplenenimiz yokmuş.Hak kayıpları o kadar fazla ki hastaya dokunan her türlü bakımını yapan masa başı memur kadar alıyor.Bu sağlık personellerinin motivasyonunu sıfırladı.Doktor ameliyat yapmıyor hasta yaptırmıyor.Sağlık personeli ne kadar köfte o kadar ekmek boyutuna geldi ne yazık ki? Sürekli işçilerin kazanımları akıl alır gibi değil.Tabiki alsınlar ama bizde alalım.

2000 TL SEYYANEN ZAM VE 3600 EK GÖSTERGE OLMADIKÇA HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ!
2000 TL SEYYANEN ZAM VE 3600 EK GÖSTERGE OLMADIKÇA HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ! @Medusa - 4 gün Önce

DUY BİZİ SAĞLIKSENNNNN !

mehmet02
mehmet02 - 1 hafta Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YHS ALLAH KABUL ETMESİN.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YHS ALLAH KABUL ETMESİN. - 2 gün Önce

Ey Ali YALÇIN,Semih DURMUŞ Size sesleniyorum.Acaba başınızı yastığa koyduğunuzda ölüm aklınıza geliyormu? Kul hakkı nedir düşünüyormusunuz.Şu an kılıcınızın önüde ,arkasıda belki kesiyor.Elinizdeki bütün imkanları size ve yandaşlarınıza kullanıyorsunuz.Hak,Hukuk ve Adaletten en son söz edecek insanlar sizlersiniz.Sağlıkta 2351 vhki sınavla kazandığı kadrosunu sizin üç maymunu oynamanız sayesinde alamadık.8 yıldır mağduruz ve 8 yıldırda sizlere hayır dua okuyoruz okumayada devam edeceğiz.Bu gün mübarek mevlid kandili ve biz yine size çok hayır dua okuduk ve okumayada devam edeceğiz.Siz yandaşlarınızı hiç bir ölçme değerlendirmeye tabi tutmadan,sözleşme kılıfıyla müdür yapın kul hakkı yiyin.Tek ek gösterge yan ödeme almayan sınıf yhs Küfür sürerde zulm sürmez.Sizde zulm ile abad olanlardansınız.Zulm ile abad olanın sonu berbad olur.İnşAllah sizinde hazin sonunuz yakındır.Bu mübarek gündede yine ,yine ve yine sizi Rabbime havale ediyoruz.Sınav kazanıp atanmayan 2351 vhkiden biri.HAKKIN KENDİSİ KADI OLACAĞI O GÜNDE GELECEK RAHAT OLUN AMA O GÜNDEN KORKUN!!!!!

SIRADAKİ HABER