Yıldırım"Keyfi uygulamalar ile çalışanla dalga geçenler,?"

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım "Keyfi uygulamalar ile çalışanla dalga geçenler, biz ne dersek o diyerek canları isteyince çalışandan savunma alıp tehditle sindirme politikası uygulayanlar ve siyaset bizim arkamızda diyerek ahkam kesenler için biran önce gereken yapılmalıdır !"dedi.

Yıldırım"Keyfi uygulamalar ile çalışanla dalga geçenler,?"

Sağlık Bakım Hizmetleri Sorumlusu Sırf Birileri Otursun Diye Mi?

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yıldırım" Kandıra Devlet Hastanesinde 1 başhekim 2 müdür 1 müdür yardımcısı varken sağlık bakım hizmetleri sorumlusu adı altında verilen ünvan ile kurumda adeta terör estirilmekte ve çalışanlara kan kusturulmakta diyen Yıldırım, bu görev elzem olduğu için mi var yoksa sırf birileri otursun diye mi? Peki bu görevlendirme kaymakam oluru ile mi yapılıyor müdürlük tarafından mı yapılıyor yoksa Sağlık Bakım Hizmetleri müdürü tarafından mı yapılmakta, kime neye göre yapılıyor?"  diye sordu.

Açıklamasına "

Süpervizör Nöbeti Tutarak Rahat Rahat Çalıştırılmakta

Hastanede kendi adamlarına ekstradan 128 saat fazla mesai yaptırarak ayda yaklaşık 300 saat çalıştırmak ne kadar verimli ve mantıklı diyen Yıldırım, bu ek mesailerde kendi branşları adına hiçbir şey yapmadan süpervizör nöbeti tutarak rahat rahat çalıştırılmakta. Birçok hemşire servislerde hasta yok denilip evlerine gönderilirken, eksik mesaileri çıktığı zamanda yıllık izin alın, rapor alın diye baskı yapılırken birilerine sürekli nöbet yazılarak ne yapılmaya çalışılmakta.

İŞ BARIŞI NEREDE ?

Bu zorlu Covid-19 sürecinde 120 saatini süpervizörlükten karşılayan 8 saat acil mesaisi yaparak riskli birim ek ödemesi alan bu kişilerin devlete verdiği zarara kimler göz yumuyor diyen Yıldırım, yazık değilmi devletimize sonrada basına ek mesailerimizi bizbize yeteriz kampanyasına bağış yaptık diyerek basında reklamlar yapılmakta. Kandıralılar ekibi kurularak kurumun ve devletin her türlü imkanlarından faydalanarak, çalışanları her türlü zor şartlarda çalıştırmak zorunda bırakılması nasıl bir vicdandır. Burada nasıl iş barışından söz edebiliriz.

Başhekimin İzniyle Çalışıyorum Bana Hiçbir Şey Olmaz

Kandıra Devlet Hastanesindeki sorunların bunlarla sınırlı olmadığına dikkat çeken Başkan Yıldırım, çalışanlarımızdan bizlere gelen şikayetlerde kadın erkek demeden bir çok sağlık çalışanımız şiddete maruz kalıyor. Şiddet uygulayan kişiye nedense hiçbir şekilde bir idari yaptırım olmuyor. Bırakın yaptırımı, beni müdürlüğe şikayet edin bakanlığa şikayet edin Başhekimin izniyle çalışıyorum bana hiçbir şey olmaz diye naralar atarak gezdiği iletilmekte.

Ben dedim oldu mantığı ile hastane yönetilmekte diyen Yıldırım, bir çoğu personel keyfi ve kişiye göre uygulamalar ile yıpratılmış, itiraz edildiği taktirde ise ilçe dışı görevlendirmeler yapılarak pusturulmaya çalışılmaktadır.

Siyaset Bizim Arkamızda Diyerek Ahkam Kesenler

Bizler sendika olarak çalışanlarımızdan gelen bu şikayetleri gerek başhekimliğe gerekse Sağlık müdürlüğüne iletmemize rağmen hiçbir çözüm bulunmadı diyen Yıldırım, birkaç kişi tüm personeli huzursuz ediyor. Bunun arkasında kimler var, il sağlık müdürlüğü neden soruşturma açmıyor, neden bunun arkasında duruyor.

Gün boyu çalışmadan ortalıkta gezip insanlarla dalga geçenler biz ne dersek o diyerek canları isteyince çalışandan savunma alıp insanları sindirme politikası yapanlar ve siyaset bizim arkamızda diyerek ahkam kesenler için biran önce gereken yapılmalıdır." diye devam etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 22:01

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebe
Ebe - 7 ay Önce

Alkışı haketmeniz için Körfez devlet hastanesine de el atmanız lazım Erdal başkanım.Bu anlattıklarınızın aynısı Körfez devlet hastanesinde yaşanıyor bilginizde var fakat tepkisiz kalıyorsunuz.Kandırayla ters düşen ne olduda ele verdiniz?Körfezle halen ters düşmediniz demekki.ATT 2yıllık başımıza müdür yardımcısı,hastene siz ve biz ikiye ayrılmış

Gerçekler
Gerçekler - 7 ay Önce

Çankırıda var bundan Birtane, kapalı bir bayan daha yaşı çok küçük olmasına rağmen, yok enfeksiyon sertifikası, yok yılın hemşiresi elonora ödülü vb,yok siyaset müdürümün arkasında:! gibi üstün yetenekleri var! ramazan günü birşey söylemek istemiyorum, tanıyanlar doldursun boşluğu.

ankara
ankara - 7 ay Önce

Ankara şehir hastanesinde de öyle. Pandemi servisinde çalışmasın diye istedikleri kişiler süpervizör nöbetine yazılmakta. Günde 1 kez servisleri gezip boş yatak alan sonra ortalarda gözükmeyen süpervizörler nöbeti........

Hasan
Hasan - 7 ay Önce

bu süpervizör muabbeti her hastanede torpili bulan kisilerin sığındığı bir zırhtır.Sağlık bakanlığı mevzuatında böyle bir ünvan yoktur .Batı ülkelerden aramıza sokulmuştur.Acilen kaldırilmalıdır.Eksik personelle çalısan hastanelerde 5 veya 6 hemşireyi vizor yapıp ortalıkta boş boş gezdirilmesinin hiçbir hakkaniyet tarafı yoktur.Ama kaldirsalar dahi torpilli hemsireler.zaten bir şekilde çalışmadan maaaş alma yolunu bulmaktadırlar o yuzden bu sistemin kökunden değişmesi lazım.Kadro ünvanı ne ise meslege ne unvanla başladiysa o işi yapmalıdır.Sacma sapan uygulamalar kalkamalıdir.Hastane kadrosunda çalişan 150 hemşirenin en fazla 70 yada 80 i aktif çalismaktadır diger kalan fuzuli işlerde git gel maaş al yapmaktadırlar.Turkiyenin heryerinde bu böyledir.Bu yapılan çalişma barişını bozmaktadir.Hemsirelik meslegine başlayıp 20 yıldır eline enjektör almayan,hemşireyim deyip ortalik yerlerde sacma sapan unvanlarla gezmektedir.Yuzlerine söylesen bana bu görev verilmiş zaten çok çalisıyoz elimde olsa bırakacam idare izin vermiyo derler.Sonrada bu covit surecinde sanki en ön saflardaymış gibi sanki hastaya temas etmisler gibi sosyal medyalarda şov yapmaktadirlar.covid farkınıda önce onlar alır.Hastanelerde herkesin yeri değişir bu torpillire hiç bişey olmaz.derin devlet gibi bişey bunlar..

Hemşire
Hemşire @Hasan - 7 ay Önce

Ne kadar doğru tespit yapmışsın, arkadaşım, Allah'ım şu mübarek günlerde, hiçbir şekilde çalışmayıp yan gelip yatan hemşirelerden kurtar bu ülkeyi, Allah'ım dilleri ve elleri tutulsun bu yan gelip yatanların da daha reklam yapamasınlar. Kul hakkı yiyenesinler, bu hastanelerin üzerinde asalak gibi duran sağlık personelinden kurtar bizi Yarabbi. Mesleğini yapmayan il sağlık ve ilçe sağlık müdürlüğünde boş boş oturan ve oturmasına göz yuman amirlerden bu ülkeyi kurtar Yarabbi, vatanına milletine hayırlı olan sağlık personelini sağlık camiasına nasip et Yarabbi...

Erhan Bebek
Erhan Bebek - 7 ay Önce

Cenab-ı Hak coronayi boşuna cikarmadi dunyada cogu şey lackalasmiş fuhuş almış yürümüş tabiki musibetler eksik olmaz başımızdan ve paramizin agzimizin tadi da olmaz ve ins buyuk felaketler bizi bulmaz

KADİR GECESİ
KADİR GECESİ - 7 ay Önce

VALLAHİ BÜTÜN HASTANELERDE VAR HAKSIZLIK ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.

Mersin
Mersin - 7 ay Önce

Tüm bu söylenenler kandıra olduğuna emin isiniz, mersin le karıştırıyor olmayasınız. Bana mersin i anlatıyor resmen

sağlıkçi
sağlıkçi - 7 ay Önce

hem oy ver ,hem de ezil. ne sarıya be.


SIRADAKİ HABER