Yaşatmak için yaşıyoruz

Yaşatmak için yaşıyoruz

Yaşatmak için yaşıyoruz

Sağlık-Sen Adana Şubesi, sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde yaşadıkları sorunları sağlık çalışanlarının kendi ağızlarından anlatmalarına fırsat vermek ve onlara uzatılan mikrofondan seslerini duyurmak için Sivil Düşün Platformu ile bir projeye imza attı.

Sağlık çalışanları kendilerine uzatılan mikrofonda o dönemde yaşadıklarını ve duygularını paylaşırken Sağlık-Sen Şube Başkanı Bekir NENNİOĞLU’da çalışanların haklarından bahsederek sağlık çalışanın her zaman yanında olduklarını belirtti.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Başkan Nennioğlu, “Bazı şeylerin mevzuatta yazmıyor olması hak olmadığı anlamına gelmez. Hak hukuktan önce gelir, bir hak varsa hukuka uygunluğu insanlar tarafından geliştirilebilir. Hak olduğuna inandığımız her durumun da kazanılması için gerekli mücadelemizi sürdürüyoruz. “ diyerek sağlık çalışanların yanında olduğunu belirtti.

Kanunu insanların yaptığını belirten Başkan Nennioğlu, nöbet ücretlerinden yıpranma payına kadar bazı konuların düzenlenerek ILO normları ile insani yaşam şartlarına uygun şekilde mevzuatta güncellenmesi gerektiğini ve bu konuda gerekli takipleri yaptıklarını belirtti.

Çalışanlardan sendikalı olmalarını ve sendikalarına sahip çıkmalarını isteyen Başkan Nennioğlu, kazanımların sendikal yollarla olacağını belirterek Sivil Düşün Platformuna ve çalışmaya katılan arkadaşlara teşekkürlerini belirterek sözlerini tamamladı.

Proje kapsamında hazırlanan video linkleri:

Yaşatmak için yaşıyoruz

https://youtu.be/Q6Jc1Ur4940

Yaşatmak için yaşıyoruz – 2. Bölüm (Yasal Haklar)

https://youtu.be/t9hBoozzCW0

Kadir DUTUCU


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
attci
attci - 2 ay Önce

siz sağlık sen olarak, yoneticileriniz sağlık senli olarak hakikaten yaşıyorsunuz ama biz sağlıkcılar sizle hemfikir değiliz.. bakınız twetter, Facebook ve sosyal medya...

herbklg
herbklg - 2 ay Önce

ziyaaaaaaa

göksema
göksema - 2 ay Önce

Ne büyük proje yetki zamanı geldi.Hadin yalakalık yapın.Tüm sağlık çalışanları bence sendikalardan istifa etmeli.Bunlar olduğu sürece bize kimse hakkımızı vermeyecek.

sağlıkçılar
sağlıkçılar - 2 ay Önce

sağlık sen türk sağlık sen alın bu 10 bin tl lik işçi bordrosunu çerçeve yaptırıp genel merkezlerinize asın utancınızdan ......bak işçi sendikaları bu tabloyu bodroyu asıp yayınlayıp 3700 tl den 10 bin tl ye nasıl geldik bu zafer bizimdir diye reklam yapıyorlar

sağlık çalışanları
sağlık çalışanları - 2 ay Önce

bu işçilerin 10 bin tl lik bodrosunu hastanede çalışan sağlık çalışanları arkadaşlar olarak başta sağlık sene türk sağlık sene çerçeve yaptırıp postaladık genel merkezlerine assınlar gurur tablosu olarak .
bizim bordoları da gönderdik sizlerinde dönüp dolaşıp geleceğiniz ve alacagınız maaş bu kadar diye şimdi ki 50 bin tl lik maaşlarınıza çok alışmayın elbet bu koltuklarınızda altınızdan kayar gider diye

MEHMET02
MEHMET02 - 1 ay Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

SIRADAKİ HABER