Yalçın: Sendika üyesi olmak kıymetli hale geldi

Sendika üyesi olmanın kıymetli hale geldiğini belirten Memur Sen Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme ikramiyesinde gerçekleşen artışın sendikalılığa değer kattığını söyledi

Yalçın: Sendika üyesi olmak kıymetli hale geldi

Toplu Sözleşmenin ardından teşkilatla buluşmalara devam eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Denizli teşkilatıyla bir araya geldi. Yalçın programlar öncesinde ise bazı sendikal temaslarda bulundu.

Teşkilat programları kapsamında Denizli'yi ziyaret eden Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın burada Memur-Sen İl Divanı'na katıldı. İl divanında Memur-Sen il ve ilçe yönetimleri, iş yeri temsilcileri ve üyelere hitap eden Genel Başkan Yalçın, hizmet kollarındaki ilavelerle birlikte memur maaşlarına %40'a varan artışların olduğunu belirterek önemli maddelerin de bu toplu sözleşmede yer aldığını söyledi.

- Sendika üyesi olmak kıymetli hale geldi

Sendika üyesi olmanın kıymetli hale geldiğini belirten Yalçın, toplu sözleşme ikramiyesinde gerçekleşen artışın sendikalılığa değer kattığını söyledi. Aynı yaklaşımın yetkili sendika ile yetkili olmayan sendikalar arasında da yapılması gerektiğini belirten Yalçın "Şimdiye kadar sendikacılık sistematiği açısından önemli bir mesafe aldık ancak hala düzeltilmesi gereken maddeler var. Masada temsil noktasında adaletsizlikler var. Masada yetkili olmayan kurumların yer alması açıkça bir adaletsizliktir. Bize şöyle söyleniyor; 'Masada çok aktörlü bir sistem uyguluyoruz. 3 konfederasyon da kamu görevlileri için mücadele ediyorsunuz.' Toplu sözleşmede Kamu İşvereni tarafında Çalışma Bakanlığı ile birlikte muhalefet partilerinin temsilcileri olması ne kadar garip durum olursa, yetkili sendikanın yanında da yetkili olmayan sendikaların toplu sözleşme masasına oturması o derece garip bir durum oluşturuyor. Bu yaklaşım temsilde adaletsizlik doğuruyor, masayı çözüm odaklı olmaktan çıkarıp işleyemez hale getirebiliyor. İşçi sendikacılığında asla olmayacak ve olamayacak bir düzenek memur sendikacılığında meşru gösterilmeye çalışılıyor" ifadelerini kullandı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

- 4688 sayılı Kann yükü kaldırmıyor

"6. Dönem Toplu Sözleşme süreci geride kaldı ama çözüm bekleyen birçok sorun da önümüzde duruyor" diyen Yalçın sendikal hakların gelişmesi için kanun değişikliğinin bir an önce yapılması gerektiğini ifade ederek "Kanun bu haliyle bu yükü kaldıramıyor. Masa taleplere dar geliyor. Masada sandalye sayısını azaltmak, toplu sözleşmenin kapsamını artırmak, sendikal haklardaki kısıtları kaldırmak, hakem kurulunu hakemliğe uygun bir yapıya kavuşturmak gerekiyor. Biz, toplu sözleşmeden herkes yararlansın ama yetkili sendikaya üye olmayanlar bunun için dayanışma aidatı ödesin diyoruz. Memura grev ve siyaset hakkı verilsin istiyoruz" diye konuştu.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasta yakını
Hasta yakını - 1 ay Önce

hala senin sendikanda olanda suç ama bizim insana böylesi geliyor

GEL SEÇİM SANDIĞI GEL!
GEL SEÇİM SANDIĞI GEL! @Hasta yakını - 1 ay Önce

SAĞLIK ÇALIŞANLARI SANDIKTA GEREKENİ YAPACAK.

SİZ ŞOV YAPMAYA DEVAM EDİN!

……
…… - 1 ay Önce

Azıcık kendisine saygısı olan istifa eder bu sendikalardan

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 ay Önce

O kadar zam aldık ki ilk okul mezunu taşeronun maaşı bizi geçti.

Sağlık
Sağlık - 1 ay Önce

Ilave artışlarla yüzde 40 ele geçen yüzde hiç bunlar acaba rüya mi görüyor bu kadar yalan da olmaz evet dediği gibi sendikalı olmak önemli cunki masada ki zararı üye aidatı ile kurtaranlar aslında memura nasıl bir kötülük ettiklerinin farkındalar ama çaktırmıyorlar...bundan sonra her sendika rahat rahat masaya oturup memuru istediği gibi hükümete pazarlayacak cunki aidatlara yapılan zamlarla memur mecburen sendikalı olacak...olayın özeti bu

ali
ali - 1 ay Önce

sendikalı olmak sizin işinize geliyor tabiki

mehmet02
mehmet02 - 1 ay Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

Ömer Faruk
Ömer Faruk - 1 ay Önce

yüzde 40 senin maaşına yapılmıştır

Sağlık Spor
Sağlık Spor - 1 ay Önce

Kudurun memur sen düşmanları kudurun. Yetki bizde size anca vıdı vıdı yapmak düşer.

Seda Kuş
Seda Kuş @Sağlık Spor - 1 ay Önce

sahi sen neyi savunuyorsun.kuduran filan yok.sendika çalışanı savunan bir kurumdur.sen kendinin savunulduğuna inanıyorsan mesele yok.yalamaya devam.

kamil
kamil @Sağlık Spor - 1 ay Önce

müslüman görünümlü ucuz yağdanlıktır bu:))))))))))

Ananan
Ananan @Sağlık Spor - 1 ay Önce

Merak etme sandıkta kurdurmak neymiş göreceksin yağdanlık


SIRADAKİ HABER