Yalçın: Kamu görevlilerinin geçim sıkıntısı büyüyor!

TÜİK Mayıs ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon mayısta aylık bazda yüzde 2,98 artarken yıllık bazda ise yüzde 73,50 oldu. Ekonomik göstergeler doğrultusunda vatandaşın alım gücünün düştüğünü belirten Ali Yalçın, 'Zaman kaybedilmeden Eşel Mobil Sistemi uygulamaya konulmalıdır.' açıklamasında bulundu.

Yalçın: Kamu görevlilerinin geçim sıkıntısı büyüyor!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı sosyal medya paylaşımında alım gücünün düşmesine dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

YÜKSELEN ENFLASYON, DÜŞEN ALIM GÜCÜ SARMALI EŞEL MOBİLLE SON BULSUN. 1- TÜİK tarafından Mayıs Ayı enflasyonunun %2,98, yıllık enflasyonun %73,50 olarak açıklanmasıyla birlikte; Ocak-Mayıs enflasyonu %35,64 ve enflasyon farkı ise %26,18 olarak gerçekleşti.

'Merkez Bankası, yıl sonu enflasyon ve döviz kuru beklentilerini yukarı yönlü güncellerken, hissedilen enflasyon neredeyse her ay beklentilerden daha yüksek şekilde karşımıza çıkıyor. Resmedilen ve hissedilen tartışmasına girmeden bir kez daha 'alım gücümüz yükseltilmeli' diyoruz... Özellikle gıda, akaryakıt ve konut enflasyon rakamları büyürken kamu görevlilerinin geçim sıkıntısı da büyüyor. Yükselen enflasyon rakamları; kamu görevlilerinin cüzdanlarını yakarken 'Eşel Mobil Sistemi"nin uygulanmasının gerektiği de her geçen gün daha fazla hissediliyor'

"Eşel Mobil Sistemi' zaman kaybedilmeden uygulamaya konulmalıdır"

'Diğer taraftan dünya çapında yaşanan ekonomik krize rağmen hızla büyüyen, ihracat rakamlarını artıran, geleceğe dair umutlarımızı koruyan Türkiye; sabit gelirlilerin maaş/ücretlerini de hak ettiği seviyeye yükseltecek, alım gücü kayıplarını telafi edecek güce sahiptir.... Bilhassa bu ve benzeri enflasyonist dönemlerde, başta kamu görevlilerimiz olmak üzere tüm sabit gelirlileri enflasyon korkusundan uzaklaştıracak, hayat pahalılığından kurtaracak ve rahat bir nefes aldıracak 'Eşel Mobil Sistemi' zaman kaybedilmeden uygulamaya konulmalıdır' ifadelerini kullandı.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
galip
galip - 3 hafta Önce

şaka gibi :)) okuyun sayın üyeler size müstehak

657
657 - 3 hafta Önce

BUNLARA İNANIP BUNLARIN PEŞİNDEN GİDENİN AKLINA YANARIM

SIRADAKİ HABER