Yalçın: Kadrolu, süresiz ve süreli sözleşmelilerin arasında fark var!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Çalışma hayatında çalışma barışını sağlayabildiğimiz gibi aynı zamanda açlık ve yoksulluk sınırı arasında kimsenin kalmaması ve refah sınırında ücret almasını sağlayabilmemiz gerekiyor." dedi.

Yalçın: Kadrolu, süresiz ve süreli sözleşmelilerin arasında fark var!

Yalçın, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Lavanta Tepesi Otel'de düzenlenen teşkilat buluşmasında, Eğitim-Bir-Sen'in kuruluşunun 30'uncu yılı vesilesiyle vefa buluşmaları tertip ettiklerini söyledi.

Memur-Sen'in 30 yıllık mücadele tarihinin hiçbir zamanında milleti karşılarına almadıklarını, milletin değerleriyle ters düşmediklerini vurgulayan Yalçın, önlerinde daha almaları gereken mesafeler olduğunu anlattı.

Yalçın, 28 Şubat'a karşı koyduklarını ancak o zamanki örgütlü güçlerinin bunu engellemeye yetmediğini belirterek, millete tuzak kuranların, arsızlık ve hayasızlık yapanların, güçlü olduklarından değil örgütlü olduklarından dolayı istediklerini yaptıklarını ifade etti.

28 Şubat sürecinde yapılanların hepsinin mühendislik olduğunu belirten Yalçın, "Bin yıl süreceğini söyleyerek tehdit savurdukları o sürecin üzerinden millet öyle bir geçti ki 10 yılda tarihin çöp sepetine girdi. Paşalar mahkemenin karşısına çıktı ama maşalar hala çıkmadı. Hala bazıları ekranlardan millete vaaz kesiyor, kenarda köşede fırsat kolluyor." diye konuştu.

Yalçın, Memur-Sen ailesinin ülkenin entelektüel kapasitesi olduğunu ifade ederek, 30 yıllık mücadele tarihleri içinde Anayasa'da memura sendika hakkı vermeyen durumu inanarak, kararlılıkla yürüyerek değiştirdiklerini kaydetti.

- "Bu örgütlü gücü büyütmeye devam edeceğiz"


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Çalışmalarının, emeklerinin, örgütlenmelerinin karşılığını aldıklarını dile getiren Yalçın, şöyle konuştu:

"Bu örgütlü gücü büyütmeye, heybetini, bilincini artırmaya devam edeceğiz. Çalışma hayatında çalışma barışını sağlayabildiğimiz gibi aynı zamanda açlık ve yoksulluk sınırı arasında kimsenin kalmaması ve refah sınırında ücret almasını sağlayabilmemiz gerekiyor. Bu bizim örgütlülüğümüzden geçer. Kadrolu, süresiz, ve süreli sözleşmelilerin arasında fark var. Özlük açısından da fark var ama aynı işi yapıyorlar. Masada bir karar aldık, sözleşmelerle ilgili kısmı komisyon marifetiyle tartışacağız, konuşacağız bu alanı toparlayacağız."

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 06:04

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
NE OLUYORSA GARİBANIN ÇOLUK ÇOCUĞUNA OLUYOR
NE OLUYORSA GARİBANIN ÇOLUK ÇOCUĞUNA OLUYOR - 2 ay Önce

BUNU BİLİP DE ADALETİ SAĞLAMAMAK NE BÜYÜK BİR VEBAL

ADALET NERDE
ADALET NERDE - 2 ay Önce

12 YILDIR YETKİLİSİNİZ, 6 TOPLU SÖZLEŞME GEÇİRDİNİZ .
NEDEN ORDA BU SORUNLARI ÇÖZMEDİNİZ ?

UUU
UUU - 2 ay Önce

BOŞ ADAM

iki bucuk ali
iki bucuk ali - 2 ay Önce

iki bucuk alicim mesele aradaki ücret farkını çözmek değil mesele onları da kadroya geçirebilmek.. .. ah alicim ah.

Xyz
Xyz - 2 ay Önce

Sayın başkan lütfen memurun hakkını savunun masada işçiler kadar hakkımız yok.tek kalemde maaş liyakatlı olanın üst görevlere getirilmesi sınavsız mülakatsız görevde yükselme ve ünvan değişikliği mesai saat ücretleri düşük hafta sonları yüzde 100 zamlı çalışılmalı resmi tatillerde yine aynen ayrıca tediye ikramiye bizede olsa bunun mücadelesini verip kazansanız herkes gelir size otomatikman üye olur.

Birol
Birol - 2 ay Önce

Sayın başbakan tüm kurumlardaki yardımcı hizmetlerin genel idari hizmetler kadrosuna geçmek istiyor sözünüz vardı özde yok herhalde onlar sizin üyeniz değilmi yoksa boş laflara karnımız tok icraat lazım hep yalan hep yalan biraz gerçekçi olalım saygılarımla

Okur
Okur - 2 ay Önce

Hadi lan nerdeydiniz bunca zaman
Sanki o kararları başkaları aldı
O yasa dışı kadroları kim yaptı
Şimdi çıkmış gazel okuyor
28 subatmi kaldi asıl 28 şubat işbaşında haberin varmi

Bir talebim daha var
Bir talebim daha var - 2 ay Önce

İller arası tayine 1 yılda bir müracaat edebilelim


SIRADAKİ HABER