"Üye Yapana Para Verilmesi Gibi İşler Kamu Sendikacılığı İçin Utançtır"

Kamu Sen ve Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarıyla birlikte Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa Şubelerinin Şube Başkanları, Yönetim Kurulları ile işyeri temsilcilerinin bir araya geldiği temsilci toplantısına katıldı.

"Üye Yapana Para Verilmesi Gibi İşler Kamu Sendikacılığı İçin Utançtır"

Toplantıda konuşan  Önder Kahveci sağlık, çalışma hayatı ve gündem ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türk Milletinin değerlerini Türkiye Kamu-Sen’i var eden değerler olduğunu belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci ahlak üzerine sendikacılık yaptıklarını belirterek  “ Yetki dönemi yaklaşıyor kamu sendikacılığı adına çok kötü örneklere şahit oluyoruz. Üye yapana para verilmesi gibi akla gelmeyecek, kamu sendikacılığına zararlı işleri görüyoruz. Buradan söylüyorum; Türkiye Kamu-Sen teşkilatlarına talimatımdır. Ahlak üzere sendikacılık yapacaksınız.  En ufak bir sapma söz konusu olmayacak.  Yüzde yüz yerli yüzde yüz milli bir sendikacılık yapılacak. Bizi var eden değerlerimizden taviz verilmeyecek. Türkiye Kamu-Sen olarak mücadelemizi hak eden hakkını alana dek sürdüreceğiz.  Kamu çalışanlarının taleplerini hayata geçirmek için mücadele ediyoruz ve edeceğiz. Temel talep olan ücret artışları ile ilgili 3 önemli hususu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Ek zam, refah payı ve enflasyon farkının aylık olarak ödenmesi bu üçü hayata geçmezse maaşları reel olarak arttırmamız mümkün değil. Mutlaka bu konularda adım atılmalıdır ” dedi.

Sağlık alanında yaşanan son gelişmelere de değinen Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Hekiminden hemşiresine, ebesinden, sağlık memuruna, sağlık teknikerine, teknisyenine bütün sağlık çalışanları bu ülkenin değeridir. Hepsinin meselesi de bizim meselemizdir. Sağlık hizmetleri bir ekip işidir. Bu ekibin ayarlarıyla oynamak isteyenlere müsaade etmeyiz. Hiç kimse de etmemelidir.” dedi. 

Genel Başkanımız Önder Kahveci pandemi kahramanlarının sorunlarının çözülmesi için yapılacak düzenlemelerin vakit kaybetmeden hakkaniyet ölçüsü ile kapsamalı bir şekilde hayata geçmesini istediklerini kaydetti.

Genel Başkanımız sözlerini temsilcilerimize sendikal çalışmalarında başarı ve kolaylıklar dileyerek tamamladı.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 3 ay Önce

Türk sağlık sen olarak e devletten istifa ve üye olmak halen çıkmadı sizlerde bunun için bastirmiyorsunuz neden bu imkan çıktığında kimse sağlık sen de kalmaz masa başında basar istifasını kimse temsilciyle veya evrak aramakla veya yuzgoz olmakla uğraşmaz neden bu imkan için cabalamiyor destek vermiyorsunuz sormuyorsunuz .e devlet ten isitifa olursa kimse sağlık sende kalmaz

BU DÜNYADA PARA VE MAKAM İÇİN DEĞİL, HAK VE ADALET İÇİN VARIZ!
BU DÜNYADA PARA VE MAKAM İÇİN DEĞİL, HAK VE ADALET İÇİN VARIZ! @Sağlık çalışanları - 3 ay Önce

HAK VE ADALET İÇİN MÜCADELE ETMEK LAZIM.

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 3 ay Önce

BİR ÇORBA PARASI DEĞİL.MİLLETLE TAŞ....K GEÇİLİYOR

Okur
Okur - 3 ay Önce

MaşaAllah 30 yıldır laftan başka birşey yok
Üyelerin paralarını utanmadan çatır vurur yiyorsunuz üyelere ne yapıyorsunuz hangi etkinlik düzenliyorsunuz
Siyasetleri bırakın asıl görevinizi yapin

ONURLU BİR GEÇMİŞİ OLAN BU SENDİKA
ONURLU BİR GEÇMİŞİ OLAN BU SENDİKA - 3 ay Önce

Onurlu bir geçmişi olan bu sendikada artık laftan başka bişey kalmadı.
Dİnime küfreden müslüman olsa...
Birçok ilde başkanlar, yüzlerce hatta binlerce üye neden istifa etti yada başka sendikalara geçti...

SIRADAKİ HABER