Türk Sağlık Sen’de Kongre İstifa Getirdi!

Sağlıkta yönetici atamalarını eleştiren mevcut Başkan Çakmak’a ‘aday olmama baskısı’ yapıldı. Adaylıkta direnen Çakmak’ın karşısına en yakın çalışma arkadaşı aday olarak çıkarıldı. Tepki üzerine şu ana kadar sendikadan 250 istifa geldi.

Türk Sağlık Sen’de Kongre İstifa Getirdi!

MHP’ye yakınlığı ile bilinen Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu’na( Kamu Sen) bağlı Türk Sağlık Sen Samsun Şubesi’nin kongresi, 21 Kasım’da gerçekleştirilecek. Kongre öncesi, yaşananlar ise duyanları şaşırttı.

Samsun’da sağlıkta sendikal alanda etkin çalışmaları ile bilinen Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak’a ‘aday olmama baskısı’ yapılmaya başlandı. Samsun’da sağlıkta yönetici atamaları ile ilgili eleştirilerini gündeme taşıyan Çakmak’a, Samsun’da Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı MHP tarafından aday olmama baskısı yapıldığı iddia ediliyor. Hatta konunun MHP Genel Merkezi’ne kadar ulaştığı öne sürülürken, Çakmak’ın karşısına 8 yıldır birlikte çalıştığı mesai arkadaşı sendika yönetiminde yer alan Gökhan Şahin çıkarıldı.

250 KİŞİDEN TEPKİ İSTİFASI  

Gözler 21 Kasım’da Hasret Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek kongreye çevrilirken, Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak’a haksızlık yapıldığını düşünen 250 sağlık çalışanı sendikadan istifa etti. Çakmak’ın adaylığının engellenmesi durumunda ise sendikadan 2 binin üzerinde istifa yaşanacağı iddia ediliyor. Sendika yaşanan bu krizin nasıl aşılacağı merak ediliyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

MHP’den yalanlama

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Çakmak’a, MHP Samsun İl Yönetiminden ‘aday olmama baskısı’ yapıldığı ileri sürülüyor. Söz konusu iddialarla ilgili konuşan MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, “Siyasi partiler farklı, sendikalar farklı ne alakası var. Böyle birşey yok “açıklaması yaptı.

hedefhalk.com

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 03:44

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet ÇÖTEN
Ahmet ÇÖTEN - 2 hafta Önce

Erdoğan ÇAKMAK Bey Eleştirilerinde haksız mı? Önce ona bakmak gerekir. Türkiye Kamu Sen'İn baskı yapmak yerine haklı çıkışlara yol açması ve yaşanan adaletsizliğe göz yummaması gerekir. Tavandaki ortaklığın tabanda hiç bir karşılığının olmadığını artık bu camianın görmesi gerekir.

VOLKAN
VOLKAN - 2 hafta Önce

KIRŞEHİRDE TEK ADAY İLE SEÇİME ÇARŞAF LİSTE İLE GİRİLDİ.SEÇİM MEÇİM HİKAYE .ÖNÜNE ÇIKANI ADAY BİLE YAPMIYORLAR. O ZAMAN BU SENDİKADA YOKUM , AYRILIYORUM BU KADAR BASİT.

OOO NEKİ BU
OOO NEKİ BU - 2 hafta Önce

SİZ 2019 DA İZMİRDE YAŞANAN İSTİFALARDAN HBERİNİZ YOK. İZMİR 1 NOLU ŞUBEYİ İSTEDİKLERİ GİBİ DİZAYN ETMEK İÇİN YAPMADIKLARI BASKI KALMADI... 100 LERCE İNSAN AYRILDI YENİ KURULAN SENDİKAYA VE DİĞERRİNE GEÇTİ...
HEE ŞU VAR UMRUNDAMI GENEL MERKEZİN ZERRE KADAR UMRUNDA DEĞİL,ONLAR İÇİN SENDİKAL MÜCADELE YADA EMEKLER BOŞA GİTMİŞ OOOO VARSA YOKSA ONLARIN ŞAHSİ İKBALİ... SİYASETEN ŞİRİN GÖRÜNME ...

...........
........... - 2 hafta Önce

ALLAH'ın sarı sendikaları

TAVANDAN TABANA SİRAYET EDEN MÜZNİN BİR HASTALIK ÖNDER BEY YILLARDIR BU İŞİ YAPIYORDA KİMSENİN SESİ ÇIKMIYORDU BAŞKANI YÜREĞİNDEN ÖPÜYORUM.SÖZLEŞMELİ MÜDÜRLER İNSANLARA KAN KUSTURUYOR
TAVANDAN TABANA SİRAYET EDEN MÜZNİN BİR HASTALIK ÖNDER BEY YILLARDIR BU İŞİ YAPIYORDA KİMSENİN SESİ ÇIKMIYORDU BAŞKANI YÜREĞİNDEN ÖPÜYORUM.SÖZLEŞMELİ MÜDÜRLER İNSANLARA KAN KUSTURUYOR - 2 hafta Önce

BAŞKANA SONUNA KADAR KATILIYORUM.SINAV KAZANANLAR VHKİ OLAMASIN 8 YILDIR MAĞDUR EDİLSİN ADAMI OLAN SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR OLUP KAYMAK YESİN.BAŞKAN HAKLI ONA ADAYLIKTAN ÇEKİL DENİP BASKI YAPANDA HAKSIZIN ÖNDE GİDENİ.HİÇ ŞAŞIRMADIK ÖNDERBEY TEZGAHI KURMUŞ GÜZEL İŞLETİYOR.BİZİM İLİMİZDEDE BİZ SEÇİM BİTMİŞ MEVCUT YÖNETİM TEKRAR SEÇİLMİŞ SONRA DUYDUK.HİÇ BİR ŞEYDEN HABERİMİZ YOK.SU GELİP ÇARK DÖNÜYOR ALLAH ISLAH ETSİN.

ÖNDER BEY ARTIK HERŞEY GÜN GİBİ ORTADA O DÜMENİ BIRAKMANIZ LAZIM SİZ ADİL BİR YÖNETİM SERGİLEMEDİNİZ SERGİLEMİYORSUNUZ.ARTIK TEŞKİLATIN ÖNÜNÜ AÇIN BİR AVUÇ MUTLU AZINLIK İNŞA ETMEK ÜZERE TABANI DAHA FAZLA YIPRATMAYIN
ÖNDER BEY ARTIK HERŞEY GÜN GİBİ ORTADA O DÜMENİ BIRAKMANIZ LAZIM SİZ ADİL BİR YÖNETİM SERGİLEMEDİNİZ SERGİLEMİYORSUNUZ.ARTIK TEŞKİLATIN ÖNÜNÜ AÇIN BİR AVUÇ MUTLU AZINLIK İNŞA ETMEK ÜZERE TABANI DAHA FAZLA YIPRATMAYIN - 2 hafta Önce

GEMİY KARAYA OTURTTUNUZ HALA DÜMENİ BIRAKMIYORSUNUZ ÖNDER BEY ARTIK İNSANLARI RAHAT BIRAKIN HÜR İRADESİNİ BEYAN ETSİN ADAM HAKLI SÖZLEŞMELİ İDARECİLİK ADİL DEĞİL HAKSIZ VE YANLI BİR TUTUM.YHS SINAVLA VHKİ YAPILMIYOR 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE GÖMÜL YE ALLAH SORAR MAZLUMLARIN HAKKINI.2351 VHKİ SINAV KAZANDI ATANMADI NEDEN SESİN ÇIKMADI ÇST ATANMAYINCADA YARGIYA GİTTİN GÖREVE BAŞLATTIN.SEN İŞTE BU KADAR AYRIMCI VE ACIMASIZSIN ÖNDER BEY SENİN NEYİNİ SAVUNALIM.

DOĞRUCU
DOĞRUCU - 2 hafta Önce

Utanmadan sıkılmadan birde parti ayrı sendika ayrı demiş. Hadi oradan bunun örneği çok Bingöl de gördük Ankara da gördük ve bir çok yerde sizinle ters düşen herkesi zorla zorbalıkla görevden aldınız. Ama yaptığınız yanınıza kar kalmayacak bizim gibi onurlu haysiyetli insanlar sizinle aynı safta olmadı bundan sonra da olmaz. İSTİFA ETTİK.

adil
adil - 2 hafta Önce

kim kul hakkını yiyerek yurt dışı görevlere defalarca gidiyorsa haram zıkkım olsun.yedikleriniz bir gün fitil..........

SIRADAKİ HABER