Türk Sağlık SEN'den Bakanlığın Nöbet Ücretlerini Geri İstemesine Tepki

Türk Sağlık SEN'den Bakanlığın Nöbet Ücretlerini Geri İstemesine Tepki

Personel Sağlığın İnstagram Sayfasına ulaşmak için tıklayın ( ismimizi kullanan ancak  sitemizin logosu olmayan sayfalara abone olmayın sitemizin sayfası aşağıdaki şekildedir ) 

www.personelsaglik.net

sağlık personeli 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

TSS Açıklaması;

Pandemi ile kahramanca mücadele veren sağlık çalışanlılarının haklarının iyileştirilmesi gerekirken bazı hukuki sonuçlar nedeniyle çalışanların mağduriyetine ve ekonomik kaybına yol açacak bir takım iş ve işlemler yapıldığı görülmektedir.

Bunun bir örneği ne yazık ki nöbet ücretlerinde yaşanmakta, Danıştay’ın verdiği bir karar sonucunda riskli birimlere hizmet veren sağlık çalışanlarına ödenen %50 arttırımlı nöbet ücretleri Sağlık Bakanlığı tarafından geri istenmektedir. 

Konu ile ilgili olarak Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın ve  Bakanlık Hukuk İşleri Genel Müdürü Av. Adem Keskin’le Genel Başkanımız Önder Kahveci birer görüşme gerçekleştirmiş Bakanlığın geriye dönük ödemeleri talep etmemesini istemiştir. Pandemi döneminin zor koşulları ve çalışanların yaşadıkları mali kayıplara da vurgu yapılarak  bu yönde talepte bulunan kurumlarında bundan vazgeçirilmeleri gerektiği kendilerine iletilmiştir. 

Sağlık Bakanlığı’na açık çağrıda bulunuyoruz; Sağlık çalışanlarının emeği ve alın terinin karşılığı verilmez iken üstüne birde geriye dönük olarak tahsilata geçilmesi kabul edilemezdir. 

Tavandan ek ödemelerin yavandan olduğu, döner sermayenin yok edildiği bir çalışma düzeninde sıranın nöbet ücretlerine geldiğini görmek çok hazindir. Tutulmuş nöbetin alınmış ücretini bile geri istemekle ne yapılmak istendiğini anlamak mümkün değildir. Sağlık Bakanlığı’ndan inisiyatifini bir kerede çalışanlar lehine kullanmasını istiyoruz.

Ayrıca söz konusu bu duruma itiraz edecek olan her üyemize hukuki destek sağlanacak, bu konuda mücadeleden taviz verilmeyecektir. 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 11:42

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
657
657 - 2 hafta Önce

canı gönülden tebrik ediyorum çabalarınız için. Bakanlık maddi manevi haklar vermesi gerekirken nerden nasıl alabilirim hesabını yapıyor.

Att
Att - 2 hafta Önce

Canını da alın sağlıkçının. Doymadınız be...

Olacağı bu
Olacağı bu - 2 hafta Önce

Doğru düzgün bir hak almazsanız olacağı bu hep sözde icraatlar yarım yamalak haklar bir varmış bi yokmuş sözler olunca durum bu oluyor

doğru bir   karar
doğru bir karar - 2 hafta Önce

Çok güzel olmuş ben kan merkezinde laboratuvar teknisyeniyim bu sayılan yerlere acile ameliyathane ye diyalize vb yerlere hizmet veriyoruz ama ne riskli birim üzerinden döner sermaye alabiliyoruz nede arttırılmış nöbet parası hiç birşey alamıyoruz çok iyi olmuş ödeyin şimdi aldığınız paraları bizler alamıyoruz ancak biyokimya laboratuvarı alabiliyor böyle saçma birşey Varmi biyokimya nin acılı olurmuş kapıya acil tabelasını yazan acil farkı aliyor %50arttirimli nöbet parası alıyor bu da düzeltilmeli böyle sacmalikmi olur

ahmed kutucu
ahmed kutucu @doğru bir karar - 2 hafta Önce

bu arkadaş sanırım ömrünün sonuna kadar kan merkezinde çalışacak =)

Laborant
Laborant @doğru bir karar - 2 hafta Önce

Kendi meslektaşının aldığı üç kuruş parayı kıskanan arkadaş senin gibi oldukça biz hiçbir hak alamayız.
Kan merkezine 2 dk bile uğramadan kaç bin tl döner alan kan merkezi sorumlu hekimi için çıtın çıkıyor mu acaba ?

sağlıkçı 23
sağlıkçı 23 @doğru bir karar - 2 hafta Önce

ne bu kin ne bu hırs. ben ilçe hastanesinde laborant olarak çlışıyorum. yedi 24 acile hizmet ediyorum. arttırımlı nöbet parası anamın ak sütü gibi helaldir.

doğru
doğru - 2 hafta Önce

Hastanede elektrik teknisyeniyim bütün hastaneye hizmet veriyoruz acil yoğun bakım ameliyatha ama ne acil farkı alabiliyoruz nede %50 nöbet ücreti helal olsun devletimize tebrik ediyorum çok doğru bir karar.adamlar acil röntgen acil laboratuvar diye bir tabela takıyorlar alıyorlar döner sermaye nöbet parası böyle dandik birşey olabilir mi bu haksız paraları şimdi tek tek ödeyin bakayım

Yorumcu
Yorumcu @doğru - 1 hafta Önce

Elektrik teknisyeni olmak için ne lazım _ ? bir sağlıkçıyla kendini bir tutup cesaret alıp ta kendini nasıl oluyor da bir görüyorsun. Arkasından konuştuğun o sağlıkçının yarın yasıl yüzüne bakıp yalakalık yapıp ta sonuçlarım erken çıksın diye yalvaracaksın. Önce kişilikli ol. Sonra kendinden yükseklere dil atarsın haddini bil. Bir gün bildirirler...

RADYOLOJİ ÇALIŞANI
RADYOLOJİ ÇALIŞANI @doğru - 2 hafta Önce

GELDE O ACİL TABELASI TAKTIRILIYOR DENEN RÖNTGENİN İÇİNDE NELER YAŞANIYOR Bİ GÖR ONDAN SONRA GELİŞİ GÜZEL KONUŞ...

ahmed kutucu
ahmed kutucu @doğru - 2 hafta Önce

elektrikçi kardeş aldığın ikramiyeleri bi yaz hele

Laborant
Laborant @doğru - 2 hafta Önce

Sen alamıyorsun diye kimse alamasın demi !
Madem çok dobrasın haketmeden aldığımızı düşünüyorsun oturduğu yerden 20 bin alan başhekim ve yardımcıları için niye aynı şeyi söylemiyorsun ?
Sizin gibi yardımcı sağlık personelleri yüzünden bir hak alamıyoruz.
Bu ne bencillik böyle.

sinan
sinan @doğru - 2 hafta Önce

mesaiden sonra tabela olsa ne olur olmazsa ne olur kime hizmet ediliyor.çok bilmiş

Promet
Promet - 2 hafta Önce

Alsın arkadaş hak etmeyenden işe gelmeyen hekimden sendika yalakası olup aylık 3000 tl alanlardan geri alsın nerden mi biliyorum bizim hastanede diyarbakır selahaddin eyyubi devlet hastanesinde çok güzel dağıtıyorlar her ay ort 400.000 tl nöbet ücreti dağıtılıyor ama ne hikmet ise bir grup hiç değişmiyor şikayet etmek bile boş ilgilenen yok ben hakkımı zerre kadar helal etmiyorum

teknisyen
teknisyen - 2 hafta Önce

Çok doğru bir karar haksız şekilde aldığınız paraları verin şimdi ben biomedikal teknisyeniyim bende bu sayılan yerlere hizmet ediyorum acil ameliyathane diyaliz yoğun bakıma bütün aletler cihazlar elimden geçiyor ama ne acil farkı alabiliyorsun ne nöbet ücretleri ni arttırılmış alabiliyorsun yıllardır alamadım sizlerinde alması haksizlikti zaten

Yorumcu
Yorumcu @teknisyen - 1 hafta Önce

Bu ne kişiliksizlik çıyanlar fırsat bulup baş çıkartmış tez kafaları vurula....Sizin gibi kişilksizler yüzünden sağlık camiası bu hale geldi siz ancak üstlerinize yalakalık yaparak yükselirsiniz biz işimizi yaparak. Umarım bir gün karşıma çıkarsın....O Cihazı sana öyle bir yaptırırım ki sabaha kadar uyumazsın emdiğin sütü geri alırım senden. Şimdi uzaaa.

Laborant
Laborant @teknisyen - 2 hafta Önce

Napıyorsun anlatsana gaita mı bakıyorsun idrar mı balgam mı ? Laboratuvara gelip kokusundan mideniz kalkar 5 dk durmadan kaçarsınız sonra buralarda hak hukuk adalet dersiniz.
Başındaki mühendis odasından çıkmıyor gidip bi ona desene sen niye oturuyon diye ?

Sağlıkçı
Sağlıkçı @teknisyen - 2 hafta Önce

Senin gibi zihniyetle aynı kurumda çalıştığıma çok üzgünüm. Ne konuşabiliriz ki ????

SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLİK SON BULSUN
SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLİK SON BULSUN - 2 hafta Önce

Bakanlık öncelikle sözleşmeli yöneticiliğe verilen ücretlerle ilgilenip israfı sona erdirsin. Sözleşmeli yöneticilik ile yöneticiler zenginleştirilir iken sisteme ses çıkarmayanlar. Bin bir zorluk ile tutulan nöbetlerin ücretlerine göz dikmesi tam bir çelişkidir.Ekonomik yönden devlet israfa uğratılmamalı. diğer kurumlarda sözleşmeli yöneticilik yok iken Sağlık bakanlığında neden olur, Sağlık bakanlığı ayrı bir cumhuriyet mi? Nöbet ücretlerine devam sözleşmeli yöneticiliğe SON....


SIRADAKİ HABER