Türk Sağlık Sen Atama ve Nakil yönetmeliğini Yargıya Taşıyor

Türk Sağlık Sen Başkanı Önder Kahveci, 16 Ocak’ta Resmi Gazete’de yayınlanan Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil yönetmeliğindeki çalışanların aleyhine olan düzenlemelerle ilgili yargı yoluna başvuracaklarını belirtti. Önder Kahveci yaptığı açıklamada;

Türk Sağlık Sen  Atama ve Nakil yönetmeliğini Yargıya Taşıyor

"Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamadan sağlık ve aile birliği mazereti nedeniyle tayin olan doktorlarımızın bu mazeretleri sona erdiğinde DHY’yi tamamlamaları için tercihleri alınarak atama yapılıyordu artık Bakanlık res’en atayacak.

Eşi kamu personeli olmayan sağlık çalışanının aile birliği mazeretine dayalı olarak yapılacak atanma işlemlerinde, askerlik, doğum ve sağlık nedeniyle prim ödenmeyen süreler artık prim ödeme gün sayısına eklenmeyecek.

Eşleri sağlık personeli olmayanların aile birliği mazeretine dayalı atanma işlemleri stratejik personeller için uygulanmayacak.

Alt bölge tayinlerinde süre ve dönem şartı yokken; 1.2.3. ve 4. Hizmet bölgelerinden 5. ve 6. Hizmet bölgelerine atanma taleplerinde son çalışılan yerde fiilen 1 yıl , diğerlerinde ise fiilen 2 yıl çalışma şartı getirildi.

Tüm bu düzenlemeler müjde diye sunulan 16 Ocak’ta Resmi Gazete’de yayınlanan Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil yönetmeliğindeki değişikliklerle hayata geçti.

Çalışanların aleyhine olan düzenlemelerle ilgili yargı yoluna başvuracağız." ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 18:23

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAYIN EDİTÖR YORUMLARIMIZI NEDEN YAYINLAMADINIZ PAZAR GÜNÜNDEN BERİ.
SAYIN EDİTÖR YORUMLARIMIZI NEDEN YAYINLAMADINIZ PAZAR GÜNÜNDEN BERİ. - 9 ay Önce

SAYIN GENEL BAŞKAN KEŞKE ADALETLİ DAVRANIP SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ İÇİNDE AYNİ YOLU İZLESEYDİ.BEYAZ ÖNLÜKLÜLERİN DEĞİL HER ÇALIŞANIN BAŞKANI OLURDU SİZ BİZİM İÇİMİZDE KOPAN FIRTINAYI BİLEMEZSİNİZ.ÇÜNKÜ HAKSIZLIĞA UĞRAYAN BİZİZ 8 YILDIR MAĞDUR OLAN BİZİZ.PSİKOLOJİMİZ BOZULDU.ŞU AN GECE SAAT 03.15 UYKU UYUYAMIYORUZ ALLAH KABUL ETMESİN.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.

sabri
sabri - 9 ay Önce

İnşaAllah yakında bizlere SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ hakkı müjdesini de verecekler. Az kaldı değerli arkadaşlar... Mesleğinde yorulanlara da bir fırsat doğmuş olacak....

MEHMET 02
MEHMET 02 - 9 ay Önce

Sınavsız ünvan değişikliği 2
7.03.2018 Tarihli ve 30373 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7103 Sayılı Kanunun 25.Maddesine istinaden 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdamları sağlanmış personellere statüleri korunarak ve sınavsız olarak mezuniyet unvanlarına atanma imkanı verilmiştir. 7103 Sayılı Kanunun hazırlığı aşamasında yayımlanan Kanun Tasarısı Gerekçeleri 25.Maddesinde; Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu olanlardan öğrenim durumları dikkate alınmadan memur kadrosuna atananlar, kamudaki unvan değişikliği sınavlarının kurumdan kuruma göre değişiklik göstermesi, uzun süreler boyunca sınav açılmaması gibi nedenlerle mağdur olmaktadırlar. ?? ifadeleri yer almakta olup benzer durumda bulunan diğer kamu çalışanları açısından hayati önemde bir tespitte bulunulmuştur. Halen kamuda eğitim durumları ve mesleki unvanlarına uygun olmayan kadrolarda çalışmak zorunda kalarak mağdur olan önemli sayıda personel bulunmakta olup, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler kapsamında istihdamları sağlanan personellere tanınan mezuniyet unvanlarına sınavsız atanma hakkının, bir defaya mahsus tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesinin mağdur durumda bulunan binlerce kamu personelinin mağduriyetini gidereceği hususunu bilgilerinize sunar, gereğini saygılarımla arz ederim. birlik olup her yere mail atalım. Bu konu ana sayfada çıkarsa faydalı olur.

MEHMET 02
MEHMET 02 - 9 ay Önce

2351 KİŞİDEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZI HALDE ATMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ .

2351 VHKİ İÇİNDE BİR GİRİŞİMDE BULUNMUŞ OLSANIZ ŞU AN BİZLER MAĞDUR OLMAYACAKTIK BAŞKAN
2351 VHKİ İÇİNDE BİR GİRİŞİMDE BULUNMUŞ OLSANIZ ŞU AN BİZLER MAĞDUR OLMAYACAKTIK BAŞKAN - 8 ay Önce

SİZ SAYIN BAŞKAN EMPATİ VE VİCDANİ MUASEBE YAPIN ALLAH AŞKINA ŞAHSINIZI BİZİM YERİMİZE KOYUN BEN KABUL EDERİM DERSENİZ BİZDE KABUL EDELİM.2351 VHKİ 8 YILDIR SINAVLA KAZANDIĞI HAKKINI ALAMADI HİÇ ÇABA GÖSTERMEDİNİZ.ÇST LER GÖREVE BAŞLAMAYINCA YARGIYA GİTTİNİZ.BU SİZİN ADALETİNİZ BU BEYAZ ÖNLÜK SEVİCİLİĞİNİZ.BİZLER SADAKA DEĞİL SINAVLA KAZANDIĞIMIZ HAKKIMIZI İSTEDİK.NEDEN BU AYRIMCILIK VE ÖTEKİLEŞTİRME.İLK OKUL MEZUNU İTFAİYE ERİ ,KIZILAYCILAR VE EN SONDA MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.BU HAKMI ADALETMİ VEBALE ORTAK OLUP,GÖZ YUMUYORSUNUZ.HAKKI TUTUN HAKKI SAVUNUN FUKARA GARİP GURABA DÜŞMANLIĞI KİMSEYE HAYIR GETİRMEZ.ALIN SİZİN TANITIM FİLMİNİZE KARŞI YHS ROMAN ÖZETİ.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ SAYIN BAŞKAN.ADALET,ADALET,ADALET.

MEHMET02
MEHMET02 - 9 ay Önce

2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On beş yıl oldu bir gelişme yok

mehmet02
mehmet02 - 8 ay Önce

MİLADI DOLMUŞ OLAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALI
ON BEŞ YIL OLDU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK BU SORUN
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On beş yıl oldu bir gelişme yok

SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

SABRİ BEY ÜZGÜNÜM AMA,BÖYLE BİR ÇALIŞMA YAPILMAMIŞTIR. BİLGİLERİNİZE. SAYGILARIMLA.


SIRADAKİ HABER