Türk Sağlık Sen "Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği İle Çalışanlar Mağdur Edilmemeli"

Türk Sağlık Sen Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren “Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği” ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türk Sağlık Sen web sayfasından yaptığı açıklamada:

Türk Sağlık Sen "Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği İle Çalışanlar Mağdur Edilmemeli"

 “Aile Hekimliği  Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği” sendikamız tarafından detaylı bir şekilde incelenmekte ve çalışanların aleyhine olan hususlar tespit edilmektedir. 

Aile hekimliği çalışanlarının yaşadıkları sıkıntılara çözüm üretilmesi gerekirken aksi durumların ortaya çıkması kabul edilemezdir.

Pandeminin ağır koşullarında fedakarca mücadele veren ve ne yazık ki bazı haklardan açıkça mahrum bırakılan aile hekimliği çalışanlarının talepleri karşılanmalıdır.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Çalışanların haklarını geriye götüren ve yeni mağduriyetlere yol açacak tüm düzenlemelere karşı dava yolu başta olmak üzere tüm platformlarda gereken yapılacaktır.

Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği Hakkında Bilği Notu.pdf

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet02
mehmet02 - 1 ay Önce

ONATLI YIL OLDU MAĞDURUZ
MİLADI DOLMUŞ OLAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALI
Bilindiği 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On altı yıl oldu bir gelişme yok

SIRADAKİ HABER