Türk-İş Başkanı kendini böyle savundu

Türk-İş Başkanı  kendini böyle savundu

İşçileri memnun etmeyen yeni zamların ardından Türk İş Başkanı Ergün Atalay'ın, mikrofonu açık kalınca söylediği, "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" sözleri tepki çekmeye devam ediyor. Gündeme bomba gibi düşen sözlerine açıklık getirmeye çalışan Atalay, "Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım." dedi.

TİS görüşmeleri sırasında mikrofonu açık unutup "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" ifadelerini kullananca tepkilerin odağında oldu.

Atalay: Beni tanıyan , bizim geçmişimizi bilenler...

Atalay, dün açık kalan mifrofonda duyulan cümleleriyle ilgili "Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım. Beni tanıyan , bizim geçmişimizi bilenler tanır." dedi ve tepki çeken açıklamalarıyla ilgili kendini şöyle savundu;

"Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım. Beni tanıyan , bizim geçmişimizi bilenler tanır. Biz her zaman işçilerden yana olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Şimdi bir fabrikaya gidiyoruz. Sağıma geçici işçi, soluma ise kadroya geçen taşeron işçi var. Geçici işçiler, biz sana ne zamandır aidat ödüyoruz bizim kadroyu halledin diyor. Solumdaki işçi de maaşlarımızı düzenleyin diyor. Ben tüm işçilerin haklarını savunmakla mükellefim. Taşeron, geçici işçi, maaş zamları çözülene kadar ben bu sorunları dile getireceğim."

EYT-ASGARİ ÜCRET

Emeklilikte yaşa takılanlar meselesini çözene kadar dile getireceğiz. Asgari ücret ve diğer tüm sorunlar çözülene kadar bunları dile getirmeye devam edeceğim.

NE OLMUŞTU?

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bir araya gelmişti. Atalay, mikrofonların kapalı zannedip "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" demişti. Atalay'ın bu sözleri kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

Kaynak:Milli Gazete

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 4 ay Önce

AÇIKLAMA YAPMANIZA GEREK YOKTU. ZATEN BİZ HER TÜRLÜ KANIYORUZ. SAYGILARIMLA.

Aa
Aa - 4 ay Önce

soyleyene değil söyletene bak demişler. aynı hareketi memur-sen başkanından da bekleriz.zira kendisi de yıllardır tis de ne yaptığı ortada.

musyafa
musyafa - 4 ay Önce

acıkcası mikrofonu kapatmanız insanların farklı düşünmesine sebep oldu üzerine de sayın bakanla öyle konusmanız ..kim olsa art niyetli düşünür..

HELAL OLSUN TÜRK İŞ BAŞKANINA ADAM DOBRA DOBRA KONUŞUYOR.
HELAL OLSUN TÜRK İŞ BAŞKANINA ADAM DOBRA DOBRA KONUŞUYOR. - 4 ay Önce

ADAM DİYORKİ BEN BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELEMİYORUM NE EKONOMİK YÖNDEN NEDE SOSYOLOJİK BOYDAN.BÜTÇEDEDE PARA YOK .BENDE SİZİ TAKTİR EDİYORUM SAYIN BAŞKAN.SELAVAT KUVVETE BAĞLI ADAM NE YAPSIN.ELİ KOLU BAĞLI.

SIRADAKİ HABER