Türk Diyanet Vakıf-Sen'den imama destek ziyareti

Türk Diyanet Vakıf-Sen Konya Şube Başkanı Hüsamettin Iğdi, doktorlara yönelik 'Öldürmez misin, dövmez misin!' ifadelerini kullanan Konya Kayalar Cami imamı Ahmet Gür'e destek ziyaretinde bulundu.

Türk Diyanet Vakıf-Sen'den  imama destek ziyareti

Konya Kayalar Cami imamı Ahmet Gür cuma hutbesinde sarf ettiği “Sen vardın hastaneden boş döndün. İğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Doktor da dedi: 'Git bugün grevdeyiz.' Öldürmez misin sen? Dövmez misin? Sövmez misin?” sözleri nedeniyle görevden alınmıştı. Genel Sağlık-İş Sendikası ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) de Ahmet Gür hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Görevden alınan imama, Türk Diyanet Vakıf-Sen'in Konya Şube Başkanı Hüsamettin Iğdi destek ziyaretinde bulundu.

Iğdi ziyareti, "Uğramış olduğu haksız linç, yaşamış olduğu sıkıntıya rağmen beni evinde misafir ederek ağırlayan, ikramda bulunan ve neşesinden, devlete sadakatinden, millete sevgisinden, kuruma saygısından ve devletin tüm kurumlarında çalışan memur ve amirlere hürmetinden hiçbir şeyi kaybetmeyen değerli kardeşim meslektaşım ve üyem Kayalar camii imam hatibi [ Ahmet Gür ] kardeşime teşekkürlerimi bir borç bilirim" ifadeleriyle duyurdu.(Haber Sol)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir. İmam bunu bile bile gerekçesi ne olursa olsun öldürmeye dövmeye nasıl teşvik edebilir.

Abdullah
Abdullah @Vatandaş - 4 hafta Önce

-Bir imam görevi başındayken ağzından çıkan yanlış ifadeler için dünya hayatı alt üst oldu, açığa alındı, ülkenin tepkisini aldı; imam kardeşler bu sizin için örnek teşkil etsin dünya hayatında affedilmeyen bu yanlış ifadeler mesleği icra ederken yaptığınız ve farkında olduğunuz, olmadığınız her ifade ve davranış için ahiret hayatında sizleri ve bizleri bekliyor. Kamuda alacağı en ağır ceza meslekten uzaklaştırma olur lakin ahirette sonsuz azap var.

kemal
kemal @Vatandaş - 4 hafta Önce

keser döner sap döner. yakında imamları da dövmeye başlarlarsa hiç şaşırmam. ALLAH'ın da vardır bir adaleti.

ABİDİN1919
ABİDİN1919 - 1 ay Önce

Arkadaşlar merhaba,bende 23 yıllık hiç kesintisiz Türk sağlık Sen üyesi ve sendikanın her kademesinde yer almış bir sağlık çalışanı olarak bu Konya şube başkanını kınıyorum,ayrıca yıllardır Türk sağlık Senin ve aynı zaman şu an Kamu Seninde genel başkanı olan Önder başkan bu şube başkanının bu açıklamasını nasıl karşılıyor çok merak ediyorum.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 ay Önce

İnsanlar için adaleti farklı bir şekilde şiddet dili ile anlatan imama ne desteği gelmiş?

Halo dayı
Halo dayı - 1 ay Önce

Ya bu ülke bu durumda nasıl kalkınacak

hastane çalışanı
hastane çalışanı - 1 ay Önce

sorarsan üyesini kolluyordur, zihniyet aynı olunca ...

Dr.
Dr. - 1 ay Önce

Cuma hutbesinde söylediğin yalanı, iftirayı bu dünyada belki kurtarırsın ama ahirette ne yapacaksın merak ediyorum.

sözleşmeli
sözleşmeli - 1 ay Önce

biri kalkar Ülkenin Kurucusuna dil uzatan hakaret eden birini hastanede ziyaret ederse biride kalkar dövmez misiniz, öldürmez misiniz diyen sözde imamı ziyaret eder şaşırdınız mı

mustafa
mustafa - 1 ay Önce

"tüm kurumlarında çalışan memur ve amirlere hürmetinden hiçbir şeyi kaybetmeyen" kaybetmemek buysa


SIRADAKİ HABER