Tüm Sağlık Çalışanlarının Maaşı Artırılmalı

Tüm Sağlık Çalışanlarının Maaşı Artırılmalı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Hekimlerle birlikte tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde iyileştirme yapılmalı. Bu bir lütuf değil, haktır. TBMM’de komisyona çekilen ücret düzenlemesi bir an önce hakkaniyetli bir şekilde yasalaşmalıdır” dedi

Sağlık-Sen Eskişehir Şubesi’nin İl Divan Toplantısı, Genel Başkan Semih Durmuş, Genel Sekreter Durali Baki ve Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya; Ak Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, BBP İl Başkanı Salim Acabay, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, belediye başkanları ile Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdulkadir Hız, Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Şenol Şahin, Bilecik Şube Başkanı Süleyman Akyıldız, Bursa Şube Başkanı Gökhan Yünkül, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Zafer Caner, İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Cesur Öztürk, Kütahya Şube Başkanı Ahmet Lütfi Demirsöz, Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda teşkilat mensuplarına hitap eden Genel Başkan Semih Durmuş, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Sağlık çalışanlarının büyük fedakarlıklarla insanlara umut olduğunu söyleyen Durmuş, “Sağlık çalışanlarımız dağ bayır demeden, engebeli yolları aşarak insanımıza umut oluyor. Yangınlarda, sellerde, depremlerde, pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımız hep en ön safta. Bu fedakarlığı kimse görmezden gelmemeli” şeklinde konuştu.

“Hekimlerimizle Birlikte Tüm Sağlık Çalışanlarımızın Ücretlerine İyileştirme Yapılmalı”

Sağlık çalışanları için Meclis’e sunulacağı açıklanan düzenlemeden tüm sağlık çalışanlarının yararlanması gerektiğini söyleyen Durmuş, “Aralık ayında hekimler için TBMM’ye sunulan düzenleme gecikmiş ve yerinde bir karardı. Bizim düzenlemede itiraz ettiğimiz konu ise ayrımcılık oluşturması ve sağlık çalışanlarımızın emeklerinin görmezden gelinmesiydi. Bu düzenleme yeniden görüşülmek üzere komisyona geri çekildi ancak bir an önce tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde yeniden düzenlenerek Meclis’e sunulmalı. Hekimlerle birlikte tüm sağlık çalışanlarına muhakkak ücret iyileştirmesi yapılmalı. Bu bir lütuf değil, haktır. TBMM’de komisyona çekilen ücret düzenlemesi bir an önce hakkaniyetli bir şekilde yasalaşmalıdır” çağrısında bulundu

“Döner Sermaye Adaletsizliğinin Giderilmesi Gerekiyor”

Döner sermaye sistemi yüzünden sağlık çalışanları arasındaki ücret adaletsizliğinin giderek arttığına vurgu yapan Durmuş, “Biz döner sermayeden kaynaklı ücret adaletsizliğinin bir an önce giderilmesini istiyoruz. Bu adaletsizliğin muhakkak giderilmesi gerekiyor. Sağlık-Sen olarak döner sermaye adaletsizliğinin kaldırılması için sahada ve masada mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu adaletsizlik sadece sağlık çalışanlarına değil sağlık sisteminin tümüne zarar veriyor” dedi.

“Her Yıl 50-60 Bin Sağlık Çalışanı İstihdamı Yapılmalı”

Son günlerde artan vaka sayılarının altını çizen Durmuş, sağlık çalışanlarının istihdam yetersizliği nedeniyle yoğun iş yükü altında ezildiğini söyledi. Durmuş, “Sahada arkadaşlarımız aşırı iş yükünden muzdarip. Uluslararası veriler ve Sağlık Bakanlığı verileri de sağlık çalışanı istihdamının yetersiz olduğunu gösteriyor. Biz her yıl 50-60 bin gibi sağlık çalışanı istihdamının yapılması gerektiğini savunuyoruz. Bu sistemin sürdürülebilirliği açısından önemlidir” değerlendirmesinnde bulundu.

Durmuş, "Toplu sözleşmede bu yıl içerisinde hayata geçmesini mutabakat altına aldığımız sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ve 3600 ek gösterge konularında da daha fazla bekletilmeden bir an önce görüşmeler başlamalıdır" diyerek sözlerini tamamladı. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2022, 15:50

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Boz
Hüseyin Boz - 3 hafta Önce

ALLAH (C.C)
SENDİKAMIZDANDA DEVLETİMİZDEN DE REİSİMİZDEN RAZI OLSUN

Sağlıkçı
Sağlıkçı @Hüseyin Boz - 2 hafta Önce

İstifa-zam-para-maaş yorumlarını yazanların hakaret edenlerin hepsi başka sendikanın ve ajansın trolleri zam yapılmamış gibi itibarsızlaştırma politikası üzerinden istifa ettirip seçim oy falan deyip muhalefet güzellemeleri yapıyorlar. Yersen ama birbirlerini gazlıyorlar 10 kişi bi araya gelince kendilerini çooook sanıyorlar oysa hayat sana sizden ibaret değil siz çocukları bile kandıramazsınız.

doğru
doğru @Hüseyin Boz - 2 hafta Önce

ballı maaşa devam , benim payıma düşen haram zıkkım olsun. davayı çok güzel temsil ediyorsunuz. dava dediğimiz meğer birilerinin omuzlarımıza basarak yükselmesiymiş.

Sağlık Personelleri
Sağlık Personelleri @Hüseyin Boz - 2 hafta Önce

Sendikalardan istifa edin diyenler başka sendikanın adamı kendi sendikalarına adam topluyorlar. Başka sendikaları karalayıp itibarsızlaştırıp taraftarı olduğu kesime çekmeye çalışıyor.

muratbey
muratbey @Hüseyin Boz - 2 hafta Önce

reisimiz sayesinde halimizden memnunuz

Hepinizi Tanıyoruz
Hepinizi Tanıyoruz - 2 hafta Önce

Yorum yazanların hakaret edenlerin hepsi başka sendikanın veya muhalefetin trolleridir zam yapılmamış gibi itibarsızlaştırma politikası üzerinden istifa ettirip seçim oy falan deyip muhalefet güzellemeleri yapıyorlar. Yersen ama birbirlerini gazlıyorlar 10 kişi bi araya gelince kendilerini çooook sanıyorlar oysa hayat sana sizden ibaret değil siz çocukları bile kandıramazsınız. Hepinizin cibilliyetini niye yorum yazdığını ve ne yapmak istediğinizi biliyoruz. Siz ancak kendinizi kandırabilirsiniz. Türk Milleti uyanalı 20 yıl oldu koca bir 20 yıl bu saatten sonrada uyumaya-uyutulmaya niyeti yok. 2023'de görüşelim hepinizi buraya bekliyorum

Hekim aksaray
Hekim aksaray - 3 hafta Önce

SAYIN ADMİN BU SAYFADA HAKSIZLIĞA KARŞI YORUM YAPTIĞIMIZDA TEHDİT OLUYOR ARTIK AMA ONLARA SÖYLEYİN BOŞUNA UĞRAŞMASINLAR İTİRAZ ETMEYE DEVAM EDECEZ ALKIŞ KARIN DOYURMUYOR

Dr. Hakan
Dr. Hakan @Hekim aksaray - 3 hafta Önce

Haksızlığı küfür ederek mi hakaret ederek mi yapıyorsunuz. Saygı çercevesinde kimse kimseye birşey yapmıyor aksine siz oyla seçimle tehdit ediyorsunuz beğenmeleri arttırıyorsunuz fitne çevirip iftira ayarsan bu hak değil suç olur. Bizde sizi ihbar ederiz

Veli Velioğlu
Veli Velioğlu - 3 hafta Önce

Tüm memurlara verilen zammın yanında %50 de sabit dönerlerden aldınız üstelik hekimlerin daha az almasına sebep olacak bu uygulama ama yeterli bulmuyorsunuz öyle mi?Ama gözü doymayan ’hekimler’...öle mi?

amele
amele @Veli Velioğlu - 2 hafta Önce

yuzde elli derken sen bıraz fazla ruya goruyosun galiba uyan

Kara incir
Kara incir - 3 hafta Önce

5000 lira yapmışlardı da siz isyan ederek geri çektirmiştiniz ya. Sabite %20 zam yapılmıştı da siz hekimleri dışarıda bırakmıştınız ya.

The doctor
The doctor - 3 hafta Önce

Çok samiyetsizsiniz. Eşitlik diyorsunuz ama ek ödemede %20 artışı hekim dışı personele yapılmasını onaylıyorsunuz, eeeee hani nerde kaldı eşitlik ilkemiz. Madem eşitlik olacaktı neden imzaladınız. Kendi kendinizle çelişiyırsunuz. Bırakın yalanı, dolanı ve kandırmacayı... Adil olun adil

davut
davut - 3 hafta Önce

sabitlere yüzde 20 artış yapılırken de herkese yapılsın diye itiraz etseydiniz buna riyakarlık denir.

kopuk maskeli sağlıkçı
kopuk maskeli sağlıkçı - 3 hafta Önce

sendikada kaç tane doktor üye varki daha doktor zammını savunuyorsunuz.


SIRADAKİ HABER