"Toplu Sözleşme İkramiyesinden Mahrum Olmayın"

"Toplu Sözleşme İkramiyesinden Mahrum Olmayın"

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 6. Dönem Toplu Sözleşme’de, toplu sözleşme ikramiyesinin yıllık 1600 TL’ye çıkarıldığını ve bu hakkın Ocak 2022’de yürürlüğe gireceğini hatırlatarak, sağlık çalışanlarına hak mahrumiyeti yaşamaması için çağrıda bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Semih Durmuş, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“6. Dönem Toplu Sözleşme sonrası önemli kazanımlara imza attık. Bu kazanımlardan biri de toplu sözleşme ikramiyesinin 400 TL’ye çıkarılmasıdır. Bu kazanım, örgütlü mücadeleyi daha da anlamlı kılan, sendikalı olmayı teşvik eden değerli bir kazanımdır. Üstelik bu ikramiye her 6 ayda bir artacak ve 2023 yılında 500 TL’yi bulacak.

Gerek Memur-Sen gerekse Sağlık-Sen olarak, bunun için öteden beri çok yönlü bir mücadele verdik. Nihayet hedefimize ulaştık. Artık sendikalı olmak çok daha değerli hale geldi.

Bu kazanım sayesinde, Sağlık-Sen’e üye olan sağlık çalışanlarının ücretlerine yılda 1600 TL ek gelir yansıyacak.

Biz her sağlık çalışanının bu haktan yararlanmasını istiyoruz. Toplu sözleşme ikramiyeleri 3’er ay arayla ödeniyor. İlk ödeme Ocak ayında yapılacak. O yüzden Ocak, Şubat ve Mart aylarını içeren 400 TL’lik bu ikramiyeden yararlanabilmek için herhangi bir sendikaya üye olmayan çalışanların Ocak 2022’den önce sendikamıza üye olması gerekiyor.

Ancak herhangi bir sendikaya üye olanlar bu haktan yararlanamıyorlar. Bu haktan yararlanabilmek için üye olunacak sendikanın, hizmet kolundaki toplam çalışan sayısının yüzde 1’inden fazla üyeye sahip olması gerekiyor. Hali hazırda bu durumda olup da yani Sağlık-Sen dışında herhangi bir sendikaya üye olanlar, en son 15 Aralık’a kadar bize üye olmalılar. Geç kalırlarsa 2022’nin ilk üç ayı için verilecek 400 TL’yi alamazlar. Herhangi bir sendikaya üye olmayanlar için geçerli tarih ise 31 Aralık’tır. Sendika üyesi olmayanlar o tarihe kadar bize üye oldukları takdirde 400 TL’lik toplu sözleşme ikramiyesi kazanacaklar.

Sağlık-Sen olarak 250 bini aşan üye sayısı ile tek yetkili sendika biziz. Kapımız tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına açık. Sendikal kazanımların yegane adresi Sağlık-Sen’dir. Toplu sözleşme ikramiyesinin 400 TL’ye yükselmesini sağlayan da biziz. O nedenle herkesin sendikamıza üye olmasını istemek, en doğal hakkımız.

Sağlık çalışanlarının hak mahrumiyeti yaşamalarını istemiyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının refah ve huzuru için gece gündüz mücadele ediyoruz. Sendikal mücadelemizi yeni üyelerimizle daha da güçlendirmek ve daha nice kazanımlar elde etmek istiyoruz. Daha çok üye ile sesimiz daha gür çıksın istiyoruz. Hep birlikte güçlü yarınlara ilerlemek için sağlık emekçilerine bir an önce ‘Sağlık-Sen’li olun’ çağrısında bulunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 11:35

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
BAŞINI YASTIĞA KOYDUĞUNDA RAHAT UYUYABİLİYORMUSUN SEMİH BEY ÖLÜM HAK MİZAN AKLINA GELİYORMU?YOKSA BU SALTANAT SANA BUNLARI UNUTTURDUMU ZATEN GERÇİ YILLARDIR MEYLİN MAKAMA,PARAYA VE SALTANATA ALLAH BAŞINA YIKSIN İNŞALLAH BU MÜBAREK GECEDE AMİN.
BAŞINI YASTIĞA KOYDUĞUNDA RAHAT UYUYABİLİYORMUSUN SEMİH BEY ÖLÜM HAK MİZAN AKLINA GELİYORMU?YOKSA BU SALTANAT SANA BUNLARI UNUTTURDUMU ZATEN GERÇİ YILLARDIR MEYLİN MAKAMA,PARAYA VE SALTANATA ALLAH BAŞINA YIKSIN İNŞALLAH BU MÜBAREK GECEDE AMİN. - 2 ay Önce

Ey Ali YALÇIN,Semih DURMUŞ Size seleniyorum.Acaba başınızı yastığa koyduğunuzda ölüm aklınıza geliyormu? Kul hakkı nedir düşünüyormusunuz.Şu an kılıcınızın önüde ,arkasıda belki kesiyor.Elinizdeki bütün imkanları size ve yandaşlarınıza kullanıyorsunuz.Hak,Hukuk ve Adaletten en son söz edecek insanlar sizlersiniz.Sağlıkta 2351 vhki sınavla kazandığı kadrosunu sizin üç maymunu oynamanız sayesinde alamadık.8 yıldır mağduruz ve 8 yıldırda sizlere hayır dua okuyoruz okumayada devam edeceğiz.Bu gün mübarek mevlid kandili ve biz yine size çok hayır dua okuduk ve okumayada devam edeceğiz.Siz yandaşlarınızı hiç bir ölçme değerlendirmeye tabi tutmadan,sözleşme kılıfıyla müdür yapın kul hakkı yiyin.Tek ek gösterge yan ödeme almayan sınıf yhs Küfür sürerde zulm sürmez.Sizde zulm ile abad olanlardansınız.Zulm ile abad olanın sonu berbad olur.İnşAllah sizinde hazin sonunuz yakındır.Bu mübarek gündede yine ,yine ve yine sizi Rabbime havale ediyoruz.Sınav kazanıp atanmayan 2351 vhkiden biri.HAKKIN KENDİSİ KADI OLACAĞI O GÜNDE GELECEK RAHAT OLUN AMA O GÜNDEN KORKUN!!!!!

Metin
Metin @BAŞINI YASTIĞA KOYDUĞUNDA RAHAT UYUYABİLİYORMUSUN - 2 ay Önce

mahalleninin delisi bir tek ben miyim, gidip sağlık-sene üye yüzbinler gibi ben de üye olacağım.

SEMİH BAŞKANA GÜVENİYORUZ
SEMİH BAŞKANA GÜVENİYORUZ @BAŞINI YASTIĞA KOYDUĞUNDA RAHAT UYUYABİLİYORMUSUN - 2 ay Önce

SAĞLIKSENİN OLDUĞU MASADA ADALET OLUR

2351 VHKİ 8 YILDIR SINAV KAZANDIĞI HALDE ATANMADI YANDAŞLARINIZI BELEŞ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIN BU HAK MAHRUMİYETİ DEĞİLMİ.
2351 VHKİ 8 YILDIR SINAV KAZANDIĞI HALDE ATANMADI YANDAŞLARINIZI BELEŞ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIN BU HAK MAHRUMİYETİ DEĞİLMİ. - 2 ay Önce

SENİN PASTAN BÜYÜSÜN DEĞİLDE HAK MARHUMİYETİ YALANDAN KALKMIŞ AJİTE YAPIYORSUN.2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA AHRETTE KAVUŞACAK.HAKKIN KADI OLDUĞU GÜNDE GELECEK SEMİH YALÇIN VE O GÜNDEN KORK.2351 VHKİDEN BİRİ.

EY SEMİH DURMUŞ BİZLER SINAVLA KAZANDIĞIMIZ VHKİ KADROMUZDAN SAYENİZDE MAHRUM BIRAKILDIK,8 YILDIR MAĞDURUZ.SİZDE RESULULLAHIN ŞEFAATINDAN MAHRUM KALIN İNŞALLAH.
EY SEMİH DURMUŞ BİZLER SINAVLA KAZANDIĞIMIZ VHKİ KADROMUZDAN SAYENİZDE MAHRUM BIRAKILDIK,8 YILDIR MAĞDURUZ.SİZDE RESULULLAHIN ŞEFAATINDAN MAHRUM KALIN İNŞALLAH. @2351 VHKİ 8 YILDIR SINAV KAZANDIĞI HALDE ATANMADI - 2 ay Önce

BU ÜLKEDE TUZ KOKMUŞTUR SEBEBİ ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE AYRIMCILIK YAPIP İMTİYAZLA MÜBAŞİRLERİ SINAV ATLATTI.BİZEDE HAK HUKUK ADALET LAZIM.BİZDE SAĞLIKTA SINAV KAZANIP VHKİ OLAMADIK 8 YILDIR MAĞDURUZ.HAK HUKUK ADALET. - ADALET TİMSALİSİNİZ KAMUDA TEK EK GÖSTERGE ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER ALİ YALÇIN SEMİH DURMUŞ BUNU SİZE YAZDIK SİZDEN İNDALLAHTA DAVACIYIZ ADALET TİMSALİSİNİZ KAMUDA TEK EK GÖSTERGE ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER ALİ YALÇIN SEMİH DURMUŞ BUNU SİZE YAZDIK SİZDEN İNDALLAHTA DAVACIYIZ - 2351 VHKİ SAĞLIKTA SINAV KAZANIP ATANMADI.8 YILDIR MAĞDUR EDİLDİ,MADDİ MANEVİ KAYIPTA OLAN BU İNSANLARA ZULM EDİLDİ.KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇEN İŞÇİMİYDİLER MEMURMU BİLİNMEYENLERE VHKİ KADROSU VERİLDİ.YİNE İLK OKULLU İTFAİYE ERLERİNE VE MÜBAŞİRLERE SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.TAŞERONA KADRO VERİLDİ.BİZLERDE YÜKSEK OKUL VE ÜNİVERSİTE MEZUNUYUZ EK GÖSTERGESİZ VE YAN ÖDEMESİZ SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ AMA EK GÖSTERGE YOK.BİZİM SUÇUMUZ SINAV KAZAANMAK OLSUN YANDAŞLAR BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN MÜDÜR OLUP BİZLERE MOBİNG VE BASKI UYGULAYIP HAYATI ZEHİR ETSİNLER.SENDİKA ÇIKMIŞ HAK ARIYORMUŞ YAHU BİZİM HAKKIMIZI SİZ GASP ETTİNİZ.İNDALLAHTA DAVACIYIZ MAHKEME-İ KÜBRADA HAKKIMIZI ALACAĞIZ.YAŞASIN CEHENNEM ZALİMLER İÇİN.SINAV KAZANIP 8 YILDIR ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ

En sonunda bu da oldu
En sonunda bu da oldu - 2 ay Önce

Utanmaz arlanmazlar en sonunda para ile üye kaydı mı yapacaksınız ne utanmaz bir sendikasınız 3 kuruşa haklarımızı satıyorsunuz sonunda 3kuruş verip üye toplamaya çalışıyorsunuz ahlaksızlar

BUNLARA SÖYLENEN DUVARA SÖYLENSEYDİ EMİN OLUN DUVAR YIKILIRDI.
BUNLARA SÖYLENEN DUVARA SÖYLENSEYDİ EMİN OLUN DUVAR YIKILIRDI. @En sonunda bu da oldu - 1 ay Önce

YAHU BAŞKAN;EY SAĞLIKÇILARIN BAŞKANI,BEYAZ ÖNLÜK SEVİCİ BAŞKAN İSTERSEN SUS ÖFKEMİZİ PATLATMA.BİZ 2351 VHKİ 8 YILDIR SINAV KAZANIP ATANMAMASINA SEYİRCİ KALIP BİZLERİ MAĞDUR EDEN SEN DEĞİLMİSİN?ÇST GÖREVEBAŞLAMADI DİYE YARGIYA GİDİP GÖREVE BAŞLATAN BİZLERİ GÖRMEZDEN GELEN SEN DEĞİLMİYDİN?YİNE KIZILAYCI,İTFAİYECİ VE ENSONDA MÜBAŞİRLERİN EŞİTSİZCE SINIF ATLAMASINA SES ÇIKARMAYAN SEN DEĞİLMİSİN.SÖZLEŞME KILIFIYLA BELEŞ MÜDÜR OLUNUYOR,ÇALIŞANLARA KAN KUSTURUYOR,SINAV KAZANAN VHKİ OLAMIYOR.NEYİN GÜNAHINI ÇIKARIYORSUN SEN BU KADAR AYRIMCI,ADALETSİZ VE ZALİMSİN.HAKKIM HER İKİ CİHANDADA HARAM OLSUN.BOL YİYİN İÇİN,GİYİN,GEZİN AMA SONUNUZ HÜSRANDIR UNUTMAYIN.SINAV KAZANIP 8 YILDIR MAĞDUR OLAN 2351 VHKİDEN BİRİ SİZİNKİLER ÇOCUK BİZİMKİLER DEĞİL.ALLAHA HAVALESİNİZ. ALLAH SİZİ KAHRU PERİŞAN EDECEK HERKESTE GÖRECEK.BENDEN EVVEL ÖLÜRSENİZ NE HAKKIMI HELAL EDERİM NE ARKANIZDA SAF TUTAR NEDE HÜSNÜ ŞAADET EDERİM.SİZİNDE HAKKINIZ VARSA BİZE HELAL ETMEYİN.2351 VHK DEN BİRİ.ZALİM FUKARA DÜŞMANI SENDİKACILAR ÖNDER BEY-ALİ BEY HEPİNİZ AYNISINIZ.HANİ YHS NEDEN KİKTEDE YOK ALLAH TOPUNUZU KAHRETSİN.AMİN.

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 ay Önce

sizin yüzünüze gidip SES e üye olacağım

Ali
Ali - 2 ay Önce

Yalancı pinokyo hiç utanmıyorsun degilmi

Yorgun sağlıkçı
Yorgun sağlıkçı - 2 ay Önce

Siz buna kazanım,biz ise 3 kuruşa satılma diyoruz.sizin olsun harcayın cocuga versem bu ne siyor be bu miktarı ????

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 ay Önce

Baktınız herkes kaçıyor sendikalardan çözüm olarak bunu buldunuz...keşke daha adil daha yaşanabilir bir ücret için bunları yapsaydınız.. neyse zaten bu 3 kuruş için bile sadece benim çalıştığım hastanede sarı sen 15 günde en az 100 tane üye aldı.nasilsaniz öyle yönetiyorsunuz.. biz böyleyiz ve bu bize hak...

attci
attci - 2 ay Önce

sizden olup liyakatsız müdür uzman olacağıma sabretmeti tercih ederim. 400 tl ile yüzde 1 muhabbetinizde bile tahammül edemiyorum. Ben belki 200 üyesi olan sendikada olmak istiyorum bu hakkımı ve ücret kesintimi alamazsınız. Bu anayasal suçtur
.


SIRADAKİ HABER