TEŞEKKÜR ETMEMİZ İÇİN NE VERDİNİZ?

TEŞEKKÜR ETMEMİZ İÇİN NE VERDİNİZ?

Kocaeli Sağlık Sen Şube Başkanı Erdal Yıldırım, Hazine ve Maliye Bakanı bir tv kanalında yapmış olduğu  açıklamayı değerlendirdi.

Başkan Yıldırım; Maliye Bakanı tv kanalında memura yeterince zam verildiğini ve memurların teşekkür ettiği ifadelerini kullandı. Bakanın kullandığı ifadeler kamuoyunu tamamen yanıltmaktan ibarettir. Bizler sağlık çalışanları olarak teşekkür edecek bir şey bulamıyoruz. Asgari ücretin 4.250 olduğu bir dönemde, 1. derece lisans mezunu sağlık çalışanı 3.900TL, yeni başlayan hemşire 2.900 TL maaş alıyor bundan haberiniz var mı, dedi.

Sağlık çalışanlarının beklentilerini sahada, kamuoyunda, basında, bürokrasi ve siyaset zemininde en net, en anlaşılır ve en tutarlı şekilde izah etmek boynumuzun borcudur diyen Yıldırım, "Eğer bu izahatlar yerine getirilemezse, eksik ve yanlış bilgilerle sosyal medya paylaşımları yapılırsa, dün başka bugün başka şeyler konuşulursa sağlık emeğinin hakkı ve hukuku adına ne yazık ki yakışıksız olur." diyerek "Dün sağlık çalışanlarına müjde verip, bugün kara haber vermek talihsizliktir." ifadelerini kullandı.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

UMUTLAR BAŞKA BAHARA MI?

Yıldırım, Sağlık çalışanları için bu hafta yapılması düşünülen bütçe çalışması 2022 yılına ertelendi, hani 15 Ocakta maaşlara yansıyacaktı! Umutlar bir başka bahara mı kaldı? Oysa açıklamalar bir biri ardına gelseydi, saha rahatlasaydı, inanın ki yapılacak 20bin atamadan daha fazla etkili olacaktı. Önce mevcut çalışanlar memnun edilmeli ki sonrasında istihdam edin. İstihdam edilenlerin sorunları, istihdam edilmeden çözümlenmelidir, dedi.

Kahraman sağlık çalışanlarımız, özellikle pandemi sürecindeki şu son iki yılda insan üstü bir gayretle ülkemizin her yerinde gece gündüz demeden çalışıyor. Bu nedenle istisnasız tüm sağlık çalışanlarımızın 2022 yılının ilk aylarında özlük haklarına ve çalışma ortamlarına ilişkin en elzem iyileştirmeleri beklemesi de elbette hakkıdır.

ACİL MÜDAHALE KAÇINILMAZ!

Sağlık çalışanlarının ücret politikalarında adil ve hakkaniyetli bir sistem olmayışına bağlı olarak yaşanan sıkıntıların çalışma barışına ve sağlık hizmeti sunumuna vurduğu yıkıcı darbeler her geçen gün şiddetini arttırmaktadır.

Bu çerçevede; söz konusu mücadelenin sürdürülebilmesi adına özellikle kamu görevlilerinin Eylül ayından itibaren yaşanan finansal istikrarsızlık nedeniyle maruz kaldığı gelir kaybının giderilmesi ve alım gücünün tekrar yükseltilmesi noktasında hükümete çağrıda bulunuyoruz.

EN AZ %50 ZAM YAPILMALI!

Başkan Yıldırım, vergi muafiyetinin herkese eşit şekilde yansımayacağını bu yüzden de mutlaka ek zam düzenlemesinin yapılması gerektiğini belirterek “Herkese eşit yansıyacak bir algı oluşuyor bundan dolayı da bilgi paylaşmamız gerekiyordu bu bilgiyi hükümetle paylaştık. Bu çerçevede, “Ek Protokol” başta olmak üzere 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliler konusu için zaman kaybedilmeden bir araya gelerek, müzakereye fırsat verip, kamuoyuna deklare edildiği üzere ek zammın 15 Ocak maaşlarına yansıması için çalışmaları bir an önce tamamlanmalıdır.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıklı Sağlık
Sağlıklı Sağlık - 3 hafta Önce

Sağlıkçı var aşı üretir, Sağlıkçı var bilim için çalışır, Sağlıkçı var hayat için mücadele eder, Sağlıkçı var masa başından elindeki telefonundan para için çalışır, sürekli açlıktan yakınır, fakirmiş numarası yapar. Her habere maaş/zam/para diye yorum yazar. Sosyal medyada gezinip açım/fakirim/yetmiyor diye yazar. Hakkınız olanı mı istiyorsunuz fazlasını mı takdir de yorumda hesapta mahşere bakalım

Sağlıklı Sağlık
Sağlıklı Sağlık - 3 hafta Önce

Sağlıkçı var aşı üretir, Sağlıkçı var bilim için çalışır, Sağlıkçı var hayat için mücadele eder, Sağlıkçı var masa başından elindeki telefonundan para için çalışır, sürekli açlıktan yakınır, fakirmiş numarası yapar. Her habere maaş/zam/para diye yorum yazar. Sosyal medyada gezinip açım/fakirim/yetmiyor diye yazar. Hakkınız olanı mı istiyorsunuz fazlasını mı takdir de yorumda hesapta mahşere bakalım.

%1baraj
%1baraj - 3 hafta Önce

Evet şube başkanı çok haklı Ağustos ayında yapılan toplu sözleşmede hükümetle masaya %1baraj altında kalan onların Tabiriyle ile %1baraj alttaki sendikalar oturdu %5+7 toplu sözleşmede onlar imza attı o sendikaların Genel Başkanı Çalışma Bakanı cumhurbaşkanına gidip görüştüler ve bakan da çıkıp bunlara teşekkür etti

Halil
Halil - 3 hafta Önce

Helal olsun başkan. Sırada askida eylemlerimiz var.

Erdal
Erdal - 3 hafta Önce

Çok komiksin

SIRADAKİ HABER