Şiddete Uğrayan Doktorun Ev Adresinin Dosyaya Eklenmesine Tepki

Şiddete Uğrayan Doktorun Ev Adresinin Dosyaya Eklenmesine Tepki

SENDİKA BAŞKANI İSYAN ETTİ …

ŞİDDET’E UĞRAMIŞ DOKTOR’UN “EV ADRESİ”

SAVCILIK DOSYASI’NDA

NİYE AÇIKÇA YAZILIYOR !?

Sağlık’ta Şiddet Mağduru Hekimler, Bir Kez De, Savcılık ve Mahkeme Evrakları’nda Ev Adresleri’nin Yer Alması Nedeniyle Tedirgin ve Mağdur Oluyorlar!

Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Uz. Dr. Hatice Çerçi Balcı; “Şiddet Mağduru Hekim, eğer saldırganı şikâyet edersem, ev adresim de Dosya’da görülecek, bilinecek, iyice hedef olacağım! diye çekiniyor.” dedi ve ekledi; “Sağlık’ta Şiddet bitmiyor aksine artıyor. Öldürülüyoruz! Sağlık ve Adalet Bakanlığı Yetkilileri’nden bu konuda duyarlı olmalarını ve Adalet Bakanlığı’nın Genelgeleri gereği Şiddet Mağduru Hekimler’in adresleri olarak ikamet adresleri yerine görev yaptıkları sağlık kuruluşlarının adreslerinin belirtilmesi zorunluğuna uyulmasını istiyoruz.”

“EV ADRESLERİMİZİ YAZMAYIN,


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

YAZILMASINA ENGEL OLUN!”
Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Uz. Dr. Hatice Çerçi Balcı; (Sağlık’ta Şiddet) Beyaz Kod kapsamın ait bilgi ve belgeleri Savcılık Makamı’na iletmekle görevli İl Beyaz Kod Koordinatörlüğü ve Avukatları tarafından “Sağlık çalışanlarına yönelik işlenen  suçlara ilişkin olarak beyanlarının alınması veya dava dosyasına yansıyan tutanakların düzenlenmesi sırasında adres olarak ikamet adresleri yerine görev yaptıkları sağlık kuruluşlarının adreslerinin belirtilmesi” hususunun Mahkemeler ve Savcılıklar ile olan tüm Yazışmalar’da önemle ve özellikle belirtilmesi, bu zorunluluğun tüm Çalışan Hakları ve Güvenliği Birimleri’ne de ayrıca hatırlatılması/duyurulması amacıyla Hekim Birliği Sendikası Hukuk Müşaviri Av. Ümit Erdem tarafından tüm İl Sağlık Müdürlükleri’ne Yazı gönderildiğini de belirtti.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
erhan karat
erhan karat - 4 hafta Önce

aile içi şiddet mağduru kadınların adresleri gizleniyor ya. 81 ile birçok müdürlüğe yazılıyor ve bu adresi kimseye söylemeyin deniyor. yazıyı memur olan neredeyse herkes görüyor. memleketin komedi filmlik hali

45
45 - 4 hafta Önce

Haklının haksız olduğu, suçlunun suçsuz kabul edildiği garip bir süreçten geçiyoruz. Şiddet gören hekimin fotografı da yayınlanmamalı, şiddeti yapan suçlu adı fotografı ile ifşa edilmeli bence

SIRADAKİ HABER