Sendika Sağlıkta TABAN İçin Talebini Açıkladı

Sendika Sağlıkta TABAN İçin Talebini Açıkladı

Toplumda son zamanlarda sağlık çalışanlarına ciddi bir zam yapıldığına dair bir algı yaşanmaktadır. Ancak işin iç yüzü böyle değildir. Sağlık çalışanları en yakınlarını dahi '' bir zam yapılmadığına '' ikna edememektedir.

Hürriyetçi Sağlık Sen'in  yaptığı bir araştırmada ise hemşire maaşı ile en düşük devlet memuru maaşı neredeyse aynı olduğu görüldü.

Sendika, Sağlık Çalışanlarının döner sermaye ek ödemesinde dağıtılabilecek döner sermaye miktarının artırılması ile beraber bir TABAN belirlenmesi talep etmektedir.

Sağlık Çalışanlarının sabit ek ödemelerinin genel bütçeye aktarıylmasıyla oluşan yeni kaynak ile tüm sağlık çalışanlarına temel maaşın üstüne yeni bir SABİT ek ödeme getirilmelidir.

Hürriyetçi Sağlık Sen'in bu yönde talebi ise şu şekildedir

Yapılan devlet memuru zam oranından artan, vergi, izin rapor vb kesintilerden muaf yeni bir SABİT ek ödeme yüzbinlerce sağlık çalışanını mutlu edecek bir sistem olacaktır.

Sendika Genel Başkanı Muhammed BİRİNCİ konuya ilişkin yaptığı açıklamada: '' Bu rakamlar birer taban olacak, doktorumuz üstüne performansını, acil hemşiremiz, ambulans şoförümüz tabanın üzerine acil farkını alabileceği bir sistem istiyoruz'' Dedi. BİRİNCİ ayrıca : '' Tabandan ödenen miktarın ise performanstan mahsup edilmeden tamamen başka bir ödeme kalami gibi hesaplanmasını istiyoruz '' Dedi.

personel sağlık

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
dündar
dündar - 3 hafta Önce

Olması gereken bu

Sağlıkçı
Sağlıkçı @dündar - 2 hafta Önce

Yırtılda gel Hürriyetcisağlıksen!

AliMurat Bey
AliMurat Bey @dündar - 3 hafta Önce

SağlıkTürksenli üyeler size de IYI seyirler..

Can
Can @dündar - 3 hafta Önce

Bu tabloya göre Dr a en az 15 bin verilmeli. Diğerleri makul, idare eder diyelim. Ayrıca bu listede olmayanlara da verilmeli. Askeri hekimler zaten yüksek alıyor. Onlara ayrıca sabit, performans verilmesine gerek yok. Nerdeyse 50 bin alıyorlar halihazırda

Dr
Dr @dündar - 3 hafta Önce

Editör mesajı değiştirmiş. Arkadaşım 1 hafta içinde yayımlanacak döner sermaye sistemi o zaman görürüz. Neyin ne oldugunu

Dr
Dr @dündar - 3 hafta Önce

La boş yapmayın ameliyat eden hekim 5 ameliyatta malzeme veren hemşire 3 mu alacak şaka misiniz siz
editör: sen nasıl bir doktorsun la.. pratisyen ameliyat yapabiliyor mu ? 5 bin kime verilecek. ayrıca 7,5 alacak cerrah buda performansa dahil olmasın denilmiş. okuduğunu bile anlamamışsın. nasıl doktorsun sen

Sağlıkçı/Giresun
Sağlıkçı/Giresun @dündar - 3 hafta Önce

Hürriyetçi Sağlıksen, Ahmet Birinci'nin önderliğinde 2023'e hazır bir şekilde yoluna emin adımlarla ilerliyor. Sari ve Turuncu sendikalar, size sesleniyoruz, iyi izleyin bizi haa..

uzman doktor
uzman doktor - 3 hafta Önce

25 bin toplama uzman hekim çalıştıramazsın

9988 Dr.@Dündar
9988 [email protected]ündar @uzman doktor - 2 hafta Önce

Hadi lan işine makasıda kendin al artizzz

FİLOZOF
FİLOZOF - 3 hafta Önce

DOKTORU ZOR TUTARSINIZ.

Yilmaz
Yilmaz @FİLOZOF - 2 hafta Önce

Dışarda çalışabilseniz zaten devlette durmazsınız

Badeci
Badeci @FİLOZOF - 3 hafta Önce

Sen önüne bakarsın başkası da senin arkana bakar :)))) alıştığın gibi. Giden rahat eder, sen de kendi lağımında yaşarsın. Hadi uza şimdi aha şu taraftan

akif
akif @FİLOZOF - 3 hafta Önce

sende git, .... yiyorsa. hastanelerin durumu doktorlar gidince anlaşıldı. her yeri gaita getiriyor.

Giderlerse gitsinler
Giderlerse gitsinler @FİLOZOF - 3 hafta Önce

Reis çok güzel bir şey söyledi giderlerse gitsinler biz önümüze bakariz

ebru
ebru - 3 hafta Önce

Önemli Bilgi: Sabitler genel bütçeye aktarılınca sb kasasında PARA kaldı. bu para işte TABAN diye dağıtılacak. Ama kime ne kadar belli değil. Benden söylemesi.

Mutemet
Mutemet @ebru - 3 hafta Önce

Ebru hanım sabitler genel bütçeye aktarılınca para sb kasasına kalmadı , çünkü mahsuplaşma dediğimiz olaydan dolayı o para yine sb den alınmaya devam edecek , boddro birleştirilmesi tamamen aldatmaca oldu , bir farkı yok

th
th - 3 hafta Önce

teknik hizmetler sınıfı unutulmuş özellikle lisans mezunu olanlar

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 3 hafta Önce

bu konu gündemde tutulmalı

TDS
TDS - 3 hafta Önce

Nerdeeee...

Veli
Veli - 3 hafta Önce

Sonuna kadar haklilar


SIRADAKİ HABER