Sendika: İlimizde 100 Doktor İstifa Etti

Türk Sağlık Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Barış Koçak, kentte 1 ayda 100 hekimin emeklilik veya istifa yolu ile görevinden ayrıldığını açıkladı.

Sendika: İlimizde 100 Doktor İstifa Etti


Sağlık çalışanlarına yönelik istifa yasağının 1 Temmuz itibarıyla kalkmasının ardından pandemi döneminde ön cephede savaşan kahramanlardan da istifalar gelmeye başladı. Türk Sağlık Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Barış Koçak, 1 aylık süre zarfında 100 hekimin emeklilik ve istifa nedeniyle görevinden ayrıldığını söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

‘BENDEN BU KADAR’ DİYORLAR” 
CUMHURİYET'teki habere köre Koçak, “Bu kadar çabalamaya, bu kadar fedakarlığa rağmen saygı görüyor muyuz, hayır. Ana gerekçe budur. Artık bıkıp, ‘benden bu kadar’ diyorlar” ifadelerini kullandı.

"BU RAKAMLARIN DAHA ARTMASINI BEKLİYORUZ"
Koçak, “Zorlu bir süreçten geçtiler, pandeminin biraz hafiflenmesinin ardından yıllık izinlerini kullanan arkadaşlarımız oldu. Şuana kadar İzmir’de 100 tane hekim, istifa ve emeklilik gibi nedenlerden dolayı görevinden ayrıldığı duyumunu aldık. Ağustos ortasından itibaren bu rakamların daha artmasını bekliyoruz” diye konuştu.   

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahin Demir
Şahin Demir - 2 ay Önce

Devletini milletini sevmeyip para düşkünü olan ve zorluk gördüğünde kaçanlardan kimseye fayda gelmez. Yolları açık olsun. Yenileri gelir sorun yok.

Att
Att - 2 ay Önce

Tus için istifa ettiklerini biliyoruz caz yapmayın

SIRADAKİ HABER