Sendika Başkanından Sendikacılığın Yapılma Tarzına Sitem

Türk Sağlık-sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak sendikacıların açıklamalarının çalışanların hakkı ile ilgili olmadığımdan bahsetti. Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak

Sendika Başkanından Sendikacılığın Yapılma Tarzına Sitem
"Biz idarecinin dediğini yaparız, sorun çıkarmayız o da bizi besler ve büyütür, geçinir gideriz düsturu ile sendikacılık yaptığını zannedenler uzun bir süredir bu tarzı yaşam biçimi olarak benimsediler.
Bundan başka bir şey bilmedikleri için farklı bir durumda tabiri caizse işi bozan veya bu tarz uymayan ben sendikaya ,
sendika benim yönetimime karışmamalı diyen idarecilere karşı hemen saldırıya geçiyorlar.
Saldırırken de oldukça tuhaflar; meseleye hastanede neler oluyor? diyerek başlayıp başhekimin diğer idarecilerin fikrini almadığından dem vuruyorlar. İdareciler arasında ayrım yaptığını dile getirip, idarecilere karşı çalışanın bağlılığının zayıflamasına neden olunuyor diyorlar. Yani meselelerin hiçbiri çalışanlarla ilgili değil hepsi idarecilerle ilgili. Anlaşılan o ki idare-sen beraber yol yürüyüp gül gibi geçindiği idarecilerin rahatsızlıklarını dile getiriyorlar.
Bu açıklama bile tek başına bunların tüm mesele ve dertlerinin ne olduğu, neyle uğraştıkları ve kendileri için kimlerin önemli olduğunu anlatmaya yeterli.
Tek kelime ile bu hale YAZIKLAR OLSUN diyorum.
Bunların bu halini görüp hala bunlara üye olarak kalan sağlık çalışanlarına ise ne diyeceğimi bilemiyorum. Onları da kendi vicdanları ile baş başa bırakıyorum." dedi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR. - 4 hafta Önce

SAYIN BAŞKANIM SİZİ CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUZ. BAŞKAN SİZİN BU YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ÇALIŞMALAR,DİLE GETİRDİĞİNİZ SORUNLAR VE AYRIŞTIRDIĞINIZ İNSANLAR.ÖTEKİLEŞTİRİP MESLEK TAASSUBU YAPTIĞINIZ UYGULAMALAR İÇİNİZE SİNİP VİCDANININIZ RAHAT EDİYORMU.YARDIMCI HİZMETLER SINIFI BU TEŞKİLATIN ÇALIŞANI DEĞİLMİ? TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECELİ ÜNİVERSİTE MEZUNU MARABA ÇALIŞANLAR.PANDEMİDE AYNİ BÜRODA LİSE MEZUNU VHKİ BİLE 400-500 TL PANDEMİ ÖDEMESİ ALIRKEN BİZ 20 TL ALDIK ALLAH KABUL ETMESİN.LİSE MEZUNU SAĞLIKÇIDA 1300-15OO TL ALDI HİÇ İÇİNİZE SİNDİMİ AMA SİNMESE YARDIMCI HİZMETLERE BU KADAR HOR ŞAŞI VE SAĞIR BAKMAZDINIZ.2351 VHKİ BU KADAR MAĞDUR EDİLMİŞKEN SES ÇIKARMA DİĞER KURUMLAR SINAVSIZ SINIF ATLATSIN,TAŞERONA KADRO VERİLSİN SES ÇIKARMA.YANDAŞLARINI SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATAT DİYETİNİDE BİZLERE ÖDET.ALLAH SORSUN.SİZ NEYE HANGİ DEĞERLERE İNANIYORSANIZ BEN İNANMIYORUM.SEBEBİ BİZE YAPILAN ÇİFTE STANDART;NE İSANIN NE MUSANIN NEDE ŞEREFLİ DİNİMİZİN KABUL EDECEĞİ BİR TAVIR TUTUM DEĞİL.HAKLIDAN DEĞİL GÜÇLÜDEN YANA OLAN TAVRINIZ SİZE ÇOK HAYIR DUA OKUTUYOR.CENNETE GÖTÜRÜR.2351 VHKİ YE VE YHS YAPİLAN ZULM AŞRI ALAYA DAYANDI.ZALİMSİNİZ ACIMASIZ VE HAKKANİYETSİZSİNİZ.SİZİ VE SEBEP OLANLARI ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.SİZ RAHAT YAŞAYIN BİZ ÖLELİM.SİZ ELİT İNSANLARSINIZ SARAY ZÜMRESİ BİZLERDE KÖLE İZAURA KUAZİ MODO.

samsunlu
samsunlu - 3 hafta Önce

işine gelince iyi partili olup işine gelince mhpli olan .....bu şahıs türk sağlıksene yakışmıyor ...gereksiz açıklama yapmış .. hemşireleri sıkıştırmakla sendikacılık yapılmaz

PERSONEL
PERSONEL - 3 hafta Önce

SENDİKACI DEĞİLMİSİNİZ HEPİNİZ AYNISINIZ.HANGİNİZ MEYDANLARA İNDİ.YİN İÇİN GEZİN.BOĞAZINIZA DURSUNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN...

SIRADAKİ HABER