Sağlıkta Yeni Bir Sendika Kuruldu

Hürriyetçi Sağlık Sen Genel Başkanı Muhammet Birinci, “ Hiçbir şekilde siyasetin güdümünde olmayacağız, siyaset alanını ancak çalışanın sesini duyurma ve hak arama mecrası olarak göreceğiz.” dedi.

Sağlıkta Yeni Bir Sendika Kuruldu

Kısa süre önce eğitim ve bilim hizmet kolunda faaliyete geçen Hürriyetçi Eğitim Sen’in ardından, sağlık ve sosyal hizmet kolunda faaliyet sürdürecek olan Hürriyetçi Sağlık Sen’de kuruluşunu gerçekleştirerek çalışmalarına başladı. 21 kişiden oluşan kurucular kurulu üyeleri arasından seçilen 7 kişilik Kurucu Yönetim Kurulu üyeleri aralarında görev dağılımı yaparak görevine başladı.

Oluşum ardından bir açıklama yapan Hürriyetçi Sağlık Sen Genel Başkanı Muhammet Birinci, Atatürk ilkelerine bağlı kalarak, bağımsız sendikacılık yapmayı vazgeçilmez temel ilke olarak benimseyen bir kadro hareketi olarak yola çıktıklarını söyledi.

Hiçbir şekilde siyasetin güdümünde olmayacaklarını, siyaset alanını ancak çalışanın sesini duyurma ve hak arama mecrası olarak göreceklerini söyleyen Binici,” Mesnetsiz muhalefete, çözümsüz eleştiriye, yaftalamaya ve karalama senaryolarına ayıracak zamanımız yok, Çalışacağız, üreteceğiz, katkı sağlayacağız, hürriyet ve istiklalin timsali, dik duruşun adresi olacağız.” diye konuştu.

MÜCADELEMİZ ÇALIŞANLAR İÇİN OLACAK


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Çalışanların ortak ekonomik, sosyal, mesleki hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek, çalışma şartlarını iyileştirmek için yola çıktıklarını anlatan Genel Başkan Muhammet ​Birinci, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Güvenceli ve tekli istihdam modelinin geliştirilmesi için, Ücret politikasının, her türlü ilave ödenti mevzuatının adil şekilde yeniden tesis edilmesi için, Gelecek kaygısını yaşayan çalışanlara umut olmak, üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü hakim kılmak için, Cinsiyetler arasındaki ayırımcılığa, eşitliksiz uygulamalara karşı gelerek, kadın çalışanlarının tüm sendikal yapı süreçlerine dahil edilmesi için, Çalışanları itibarsızlaştıran, kutuplaştıran ve çalışma barışını bozan uygulamalara karşı mücadele etmek için, Çalışanlar arasında birlik ve beraberliği tesis etmek, hür ve bağımsız düşünceye saygı kültürünü geliştirmek için, Hizmet kolumuzda çalışanların örgütlendiği tüm sivil toplum kuruluşları ile ortak mücadele alanı oluşturmak için geliyoruz. Sağlık ve Sosyal hizmet çalışanlarının insan onuruna yaraşır bir hayat sürmelerini temin etmek için etik değerlere uygun her türlü mücadeleden yana olacağız. Hürriyetçi Sağlık Sen olarak yaratılan gündemin arkasına takılmak yerine, görüş ve önerilerimizle, taleplerimizle, eylemlerimizle gündem oluşturmak ve sonuç almak üzere yeni bir sendikal anlayışı benimsiyoruz. Kişilerin ve kurumların ilkeleri gölgelemediği bir kadro hareketi başlatıyoruz. Sendikacılığın zaaflar üzerine kurulmasına karşıyız.  Demokratik ilkeler üzerinde, fırsat eşitliğini özümseyen bir sendikal yapı inşa etmek istiyoruz. Sendikamız için aslolan millettir, devlet dahil tüm kurumlar milletin devamlılığı ve refahı içindir. Medeniyet de örgütlü mücadelenin tohumları arasında yeşerir.M. Kemal Atatürk’ün, “Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kuruluşun anası hürriyettir." Sözünde anlamını bulduğu gibi “HÜRRİYET” vazgeçilmez ülkümüz olacaktır. Bu düşünce ile tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını örgütlenme hürriyetine çağırıyoruz. Ant olsun hürriyete, ant olsun özgürlüğe…”

Genel Başkanlığını Muhammet ​Birinci’nin yapacağı ​ Hürriyetçi Sağlık Sen’de Hüseyin ​Ulusoy ​Genel Sekreter​ olurken Erdoğan ​Çakmak​Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Ahmet ​Ünal​Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Yusuf ​Çakır ​Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Nermin​Aydın ​Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Gamze ​Sırmalı Karabulut​ Dış İlişkiler ve Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapacaklar.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 4 ay Önce

Türk sağlık sen deki koltuklarını kaybedip ayrılan kişiler bunlar. Daha düne kadar ben MHP liyim , Ülkü Ocakları arkamda diye dolaşıyorlardi. Siyasetten bağımsızlar mis şaka gibim

Ahmet tuna
Ahmet tuna @Sağlıkçı - 4 ay Önce

Cok dogru diyon milsen sendikasinin kurucusu da sagliksenle sorun yasadigi icin kendine sendika kurdu

Seyfi Kartalkuşuna
Seyfi Kartalkuşuna - 4 ay Önce

Bütün Sağlık Sendikalarının genel başkanları trabzonlu olmak zorunda mı? pasta büyük işler büyük. Neyin hürriyeti hürriyetsiz bir şekiyde baskıcı despotik bir uygulamalar ile önceki sendikana üye yapmıştın insanları. Neyin hürriyeti. Yakında Metin de kurar ya

Kazim tunç
Kazim tunç - 2 ay Önce

Muhammet birinciden başkan çıkmaz

SIRADAKİ HABER