Sağlıkçılar için bir türlü adım atılmıyor

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, “Sağlık hizmetlerini yürütmek ve şifa dağıtmak için salgın döneminde canından bile vazgeçen sağlık çalışanları için gerekli adımlar bir türlü atılmıyor.” dedi.

Sağlıkçılar için bir türlü adım atılmıyor

Adaletli ve hakkaniyetli bir düzenleme beklediklerini ifade eden Fatih Galender Zengin, “Sağlık hizmetlerini yürütmek ve şifa dağıtmak için salgın döneminde canından bile vazgeçen sağlık çalışanları için gerekli adımlar bir türlü atılmıyor. Yok olup giden döner sermaye, yıllardır beklenen 3600 ek gösterge, sözleşmelilerin, vekil ebe hemşirelerin ve kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının beklediği ve hak ettikleri kadro, adaletli ve hakkaniyetli bir ek ödeme ile ekonomik kayıpları telafi edecek bir ek zam ile dertlenilmiyor.” dedi.

Sağlıkçılar sorunlar yumağında boğuşuyor

Ne yaparız, nasıl çözüm üretiriz diye düşünülmüyor diye konuşan Zengin, “Ne yaparız, nasıl çözüm üretiriz diye düşünülmüyor. Sağlık kurum ve kuruluşlarındaki orta düzey bazı idareciler ise sağlık çalışanlarının meseleleri yerine başka işlerle uğraşıyor. Çalışanın sendikal tercihine müdahale etmek gibi işlerle meşgul oluyorlar. Sağlık Bakanlığı çalışanın feryadını duymak yerine çalışanların paralarını nasıl kısarım derdinde. Tüm sağlık çalışanları Enflasyon karşısında eriyen maaşlarına zam bekliyorla . Sağlık çalışanı arkadaşlarımız sorunlar yumağında boğuşuyor, dertleri çok. Tüm sağlık çalışanları gibi onlarda temel taleplerinin karşılanmasını, kronikleşen sorunlara çözüm üretilmesini istiyorlar.” şeklinde konuştu.

Alkış ve takdir sözleri duymak değil icraat görmek istediklerini vurgulayan Zengin sözlerini şöyle bitirdi; “ Türk Sağlık-Sen olarak bir kez daha ifade ediyoruz; Sağlık çalışanları tükendi, çözüm talep ediyorlar. Mağduriyetlerinin sonlandırılıp kendilerine gereken değerin verilmesini bekliyorlar. Alkış ve takdir sözleri duymak değil icraat görmek istiyorlar. Türk Sağlık-Sen olarak bu temennilerle sağlığın gizli kahramanları ve Vatandaşlarımıza da huzurlu ve sağlıklı bir Ramazan ayı diliyorum.”


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Ünye KENT Haber

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hami
Hami - 1 ay Önce

Bakanlıkça Mertçe verilen sözler tutulmuyor. Sendikaya verilen taahhütler bir gün sonra geri alınıyor. Muhatabın sabun gibi kaygan.

sağlık
sağlık @Hami - 1 ay Önce

sağlıkçıya verecek para yok. hatırlayınnn..... pandemide bile pandemi servisinde çalışan, normal çalışan, 3 ay çalışan, 6 ay çalışan.... bi sürü saçma sapan ayrım yaptılar.

ZEKIA
ZEKIA - 1 ay Önce

SARI SENDİKALAR SİZİ YÜZÜNÜZDE BU DURUMDAYIZ SİZ ALİYORSUNUZPARAYI NASILSASAĞLIK SEN BASKANI OLARAK TUZUN KURU

METİN GELGEL
METİN GELGEL - 1 ay Önce

Tebrikler,ama sesimizi duymak istemeyen çok.Sağlıkçının hakkını vermeye nedense bir türlü yanaşmıyorlar

saglık çalışanları
saglık çalışanları - 1 ay Önce

sağlık sen türk sağlık sen hani neredesiniz yoksa sizler zam kazanım elde ettiniz de bizlerin mi haberi yok halinizden memnunsunuz galiba söyler misiniz .sen ey saglık sen milleti bundan önce iyi kandırdınız eylemleri askıya aldık bahanesiyle ne eylem yaptınız ne sesiniz çıktı

siz pısırık sözde inaçlı kişiliklerden nefret ediyoruz bizleri bu hale sizlerin tavır ve davranışları getirdi çalışanlarının önünde hep engel oldunuz hak aramalarının önüne geçtiniz eylem yapmalarının iş bırakmalarının tepki göstermelerinin önüne geçtiniz ve böylece mükafatınızı da alıyorsunuz personeli çalışanı uyut, oyala seslerinin çıkmasını engelle gel milletvekili ol gel şuraya daire başkanı ol

sizler çalışanların gözünün açılmasını istemiyorsunuz hak aramasını engel oluyorsunuz koyun gibi önünüzde güdülsün istiyorsunuz tebrikler hekim sendikalarını imkan var mı sağlık çalışanları olarak sizlere destek verelim hatta üye olalım yeter bu iki sendikadan gına geldi yıllardır hiç bir varlık göstermiyorlar sadece partilerin arka bahçesi olmuşlar onlara çalışıyorlar

SIRADAKİ HABER