Sağlık Sendikası SES Yöneticileri Gözaltına Alındı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eş Genel Başkanı Selma Atabey başta olmak üzere çok sayıda sendika üyesi gözaltına alındı.

Sağlık Sendikası SES Yöneticileri Gözaltına Alındı

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’na (SES) yönelik operasyon başlatıldı. Sabahın erken saatlerinde SES Eş Genel Başkanı Selma Atabey’in de aralarında bulunduğu çok sayıda SES üye ve yöneticisi gözaltına alındı.

SES'in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, gözaltılara ilişkin şu bilgi verildi:

"Eş Genel Başkanımız Selma Atabey, bir önceki dönem Eş Başkanımız Gönül Erden ve bir önceki dönem MYK Üyemiz Fikret Çalağan, eski genel başkanlarımızdan Bedriye Yorgun, eski MYK Üyemiz Belkıs Yurtsever, Ankara Şube eski yöneticilerimizden Rona Temelli, Erdal Turan ve Ramazan Taş bu sabah saatlerinde evlerinden gözaltına alındılar. 

Ankara Tabip Odası da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Demokratik eylem ve etkinlikler anayasa ile güvence altına alınmıştır. Bu nedenle gözaltına alınmak veya soruşturma açılması anayasaya aykırıdır. Sağlık emekçilerini serbest bırakın, baskılara son verin” çağrısında bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İstanbul Tabip Odası ise SES’e düzenlenen operasyonlara ilişkin “Sendikal faaliyetler anayasal güvence altındadır. SES yöneticilerinin ev baskınları ile gözaltına alınması ortak demokratik mücadele yürüttüğümüz sağlık emekçilerini yıldıramaz. Emekçileri değil kirli ilişlileri ortaya saçılan çeteleri soruşturun” açıklamasını yaptı

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 4 hafta Önce

Ne istiyorsunuz yeter artık bırakın millet sesini çıkarsın biraz,hiç bir şey yapmadan kuzu olalım istiyorlar ,ama malum bizim sağlık çalışanşarı sadece döner maaş için ses çıkarır ,böyle iktidara ses çıkaranın gerçekten sendikacılık yapanların arkasında durmaZlar,bu kadar çete var mafya var pis işler var gelmişler sağlıkçılarla uğraşıyorlar,millete zorla silah alın dağa çıkın diyorlar böyle olmaz yazıktır günahtır ya

SIRADAKİ HABER