Sağlık-Sen’den TBMM’de “Yönetmelik” Ziyareti

TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi Mustafa Esgin’i ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, önemli bir adım olan sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili kanunun içinin, çıkartılacak yönetmelikle boşaltılmaması gerektiğine dikkat çekti.

Sağlık-Sen’den TBMM’de “Yönetmelik” Ziyareti

TBMM’de gerçekleşen görüşmede, Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş ile Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, çalışanların talep ve beklentilerini Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Mustafa Esgin ile paylaştı.

Görüşmenin öncelikli gündem maddesi, bugün Resmi Gazete’de yayınlanan “Sağlık çalışanlarının özlük haklarını düzenleyen Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” oldu.

“Çalışanlar Arasında Ücret Adaleti Sağlansın”

Kanunun önemli bir adım olduğunu belirten Durmuş, çıkartılacak yönetmelik ile kanunun içinin boşaltılmaması gerektiğini söyledi.

Ek ödemelerin merkezi bütçeden ödenecek olmasının önemine değinen Durmuş, çıkacak yönetmelikle çalışanların arasında ücret adaletinin sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Görüşmede, malpraktis ve şiddet yasalarının da ele alındığını kaydeden Durmuş, “Meclis’ten geçen son yasalarla, yıllardır mücadelesini verdiğimiz sorun alanlarının çözümü konusunda büyük ilerlemeler kaydedilmiş oldu. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Ancak kanunun çıkmasıyla her şey bitmiş değil. Yönetmelik ayağı da oldukça önemli. Bunun yanında diğer sorunlara da el atılmalı. Aşırı iş yükü ve ücret adaletsizliği, pek çok soruna kapı aralıyor. Sayın Milletvekilimizle tüm bu hususlardaki hassasiyetlerimizi paylaştık” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 09:41

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
attci
attci - 6 gün Önce

sağlık sen memur sen e inanan varmı acaba?Siz birşeye karışmayın iyice gezin keyfinize bakın bence...

Sağ Mem
Sağ Mem @attci - 5 gün Önce

Sağlık Bakanı sendikalarla değil fenomenlerle görüşüyor. Siz kendi kendinize gelin güvey olun bakalım. Komedi gibi olaylar. Devlet terbiyesinde fenomenle görüşmek ne demek....

Kendine iyilik yap.
Kendine iyilik yap. - 5 gün Önce

Uzun süredir kendine bir iyilik yapmadiysan sağlık senden istifa etmenizi tavsiye ederim. Çok güzel bir rahatlama hissi geliyor. Daha. Mutlu oluyorsun.

Sağlık olsun
Sağlık olsun - 6 gün Önce

Ek ödeme yönetmeliğinde tüm personelin, mevcut kadro unvan katsayıları yükseltilmelidir ki bir anlamı olsun, yoksa kanuni düzenleme hekim dışı personel için bir sonuç doğurmaz

Türkiyem
Türkiyem - 5 gün Önce

Üyeden Utanmaz Allahın adaletin korkmazlar bedduayla gideceksiniz

Ssglikci
Ssglikci - 6 gün Önce

Bizlere sanki bi getirisi var gibi sanirsinki maddiyatimizi tavanlara cikardilar.sizler vermemek icin elinizden geleni yaptiniz.Allah emegi gecen herkese bildigi gibi versin ins.

att
att - 5 gün Önce

yönetmelik çalışması için milletvekili ve ya komisyon üyesine ne hacet. Sağlık Bakanımız hazırlar yönetmelikleri ve uygular. bu zaatlar Sağlık Bakanımıza neden gitmez. Acaba Sağlık bakanımız Kale mi almaz. bunu bi açıklığa kavuşturmak lazım

Şarjı bitik!
Şarjı bitik! - 4 gün Önce

Bu AKPartililerin en iyi yaptığı iş resim çektirme..! 2023 te sağlık çalışanı olarak selfi çekeceğiz..!

BAY BAY 2023 TEDE BULUR ÇEKİLİRLER BUNLARIN ALAYI FUKARA DÜŞMANI.
BAY BAY 2023 TEDE BULUR ÇEKİLİRLER BUNLARIN ALAYI FUKARA DÜŞMANI. @Şarjı bitik! - 3 gün Önce

YHS NI ÖCÜ GİBİ GÖREN SADECE SEMBOLİK 600 EK GÖSTERGE VEREN LİSANSİYER YHS NI LİSE MEZUNU MEMURDAN AŞAĞI GÖREN BUNLER DEĞİLMİYDİ.2351 VHKİYE SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNU VERMEYİP MAĞDUR EDEN 9YILDIR İNİM İNİM İNLETEN YANDAŞLARINI BELEŞ MÜDÜR ATATAN MÜBAŞİRLERE TAŞERONA BELEŞ KADRO VEREN BUNLAR YHS NI GÖRMEZDEN GELEN BUNLAR BİZDE OYUMUZU VERMEYİP ONLARI GÖRMEZDEN GELECEĞİZ.GEL 2023 GEL.

adalet
adalet - 5 gün Önce

Bak işte budur doğru haber.İsteyince oluyormuş demek ki Ceren hanım.Doğru haberi kaynağında yakalamak isteyince mümkün.Yoksa sözcüden toparladığın algı haberleri başını çoook ağrıtır senin çoook.Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyliyeyim.Bu arada hala bir düzeltme ve özür metni yayınlamadınız 3600 ek gösterge tablosu hakkında.Eksik ve yanlış olan bilgilerle dolu idi almış olduğunuz tablo.Üzülerek söyleyebilirim ki aynı gün sizin buradan yayınlamış olduğunuz tabloyu bulunduğum ilin sarı sendika başkanına yolladım ve bu doğru mu dedim.Aldığım cevap şu şekilde oldu,yok kardeşim böyle bir tablo,nereden alıyormuş bunlar böyle bir tabloyu?3600 ü sadece sağlık lisansiyerleri değil,tüm lisans mezunu olanlar alacak ve sadece hemşireler değil tüm sağlık personeli alacak dedi.Ve sonuç maalesef sizin tablo yalan çıktı,uydurma çıktı sendikanın dedikleri bir bir doğrulandı.Ve şimdi bir özür yayınlamalısınız,yoksa orada yazı yazmayın artık nokta..


SIRADAKİ HABER