Sağlık-Sen’den “Emek Ve Adalet” Yürüyüşüne Destek!

Sağlık-Sen’den “Emek Ve Adalet” Yürüyüşüne Destek!


Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş konu ile ilgili yaptığı açıklamada Bolu’dan başlatılan onurlu yürüyüşü önemli bulduklarını ve HAK-İŞ camiasını selamladıklarını söyledi.
Seçim öncesi haktan, adaletten bahseden bazı kesimlerin seçim sonrası zulüm ve baskı yoluyla belediye işçilerini işlerinden çıkarmasını kınadıklarını kaydeden Durmuş, bu mücadelenin emek, ekmek ve alınteri mücadelesi olduğunu belirtti. Kimsenin emeğinin, ekmeğinin siyasi polemiklere kurban edilmemesi gerektiğini belirten Durmuş “Emek ve Adalet” yürüyüşünün amacına ulaşacağına inandıklarını ifade etti.

Kaynak:Akasyam Haber

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 1 yıl Önce

UTANMASALAR;HAK,HUKUK,ADALET YÜRÜYÜŞÜ YAPMAK İSTİYORUZ,DİYECEKLER. SAYGILARIMLA.

semih başkan siz sağlık personellerinin maaşlarının iyileştirilmesine bak
semih başkan siz sağlık personellerinin maaşlarının iyileştirilmesine bak - 1 yıl Önce

ey başkan politikayı bırak ya Allah aşkına kulağınızı tıkadığınız yeter . sağlık personellerinin sorunları çığ gibiyken neyin derdindesin önce kendi evinin önünü süpür ondan sonra diğer sendikaların dertleriyle dertlen yazık . ya... sizde mi? sağlıkçıların umudu sizdiniz ... maaşlar eridi,döner sermaye adaletsizliği...

MEHMET 02
MEHMET 02 - 1 yıl Önce

SENDİKA ÖLÜ TAKLİDİ YAPIYOR
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ......On dört yıl oldu bir gelişme yok .

MEHMET02
MEHMET02 - 1 yıl Önce

Bir Yürüyüşte bizim için yapın siz yapın yetkili sendika
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ......On dört yıl oldu bir gelişme yok .

Hizmetli Şöför
Hizmetli Şöför - 1 yıl Önce

Semih başkanım yaptığımız işin kadrosuna geçmek istiyoruz

sag mem
sag mem - 1 yıl Önce

SAĞLIK SEN 16 SENEDİR SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BU KADAR REZİL OLMASI HEP GERİYE GİTMESİ HAK KAYIPLARINA UĞRAMSININ BAŞLICA MÜSEBBİBİ SİZLERSİNİZ SİZLER SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGELSİNİZ SİZLER OLMASA SAĞLIK ÇALIŞANLARI BİR GÜN GREVE GİDİP İŞ BIRAKSA BÜTÜN HAKLARINI ALIRLAR
uzman jandarma ic isleri bakanligi 7100 tl
PTT postacı maas 3400 mesai 500 performqns 715 harcırah 400 top : 5000
TEİAŞ İşçi Kadrosu Teknisyen Mesaili Maaş 7953 Tl
pols memuru 6300
bekçi 4300
zabıta 5400
öğretmen 5600
müftü 6200
imam 4400 bunlar kişilerin haziran maaşlarını yazan personeller 20 yıldır sağlık sağlık çalışanıyım herşey dahil 4200 tl alıyorum döner sermaye 30 tl bu mesleği yapacağıma gider bekçi olurum posta dağıtıcı olur gün boyu gezerim hastanın altını bokunu temizlemektense banyosunu yaptırmaktansa bulaşıcı hastalığı ile uğraşmaktansa enfeksiyonuyla uğraşmaktansa gün boyu tedavileriyle uğraşmaktansa riskli bir işi yapmaktansa nöbetsiz gece evinde bayramda hafta sonu evinde olmak varken biz hemşirelerin sağlık memurlarının bu kadar iş yükü ile çalışmamız ile diğer kurumlardakiler bizlerdean daha fazla maaş olması adalet midir bizler insan sağlığı ile uğraşalım ama hiçbir değerin olmasın yazıklar olsun

SAĞLIK SEN BU SENİN AYIBIN UTANIN BİRAZ BİTİRDİNİZ SAĞLIK ÇALIŞANLARINI NE BİR DEĞERİMİZ NE BİR KIYMETİMİZ KALDI SAĞLIKTAKİ BUNCA BAŞARIYA DÖNÜŞÜME MENNUNİYETE RAĞMEN. NE 3600 EK GÖSTERGEMİZ VAR NE DÖNER SERMAYEMİZ VAR NE SERVİSLERİMİZ VAR NE SABİTLERİN EMEKLİLĞE YANSITILMASI VAR EMEKLİ OLUNCA ASGARİ ÜCRET KADAR MAAŞ ALACAĞIZ AYIP TIR AYIP. YETER ARTIK BU MESLEĞİ HEMŞİRELİĞİ SAĞLIK MEMURLUĞUNU YAPMAKTAN BU BAKANLIĞIN PERSONELİ OLMAKTAN UTANIR OLDUK BIKTIK ARTIK Başka kurumlarda mis gibi 8,5 masa başında nöbetsiz şekilde çalışanlardan dahamı kıymetsiz değersiz iş yapıyoruz.böyle düşük maaşı hak ediyoruz söylermisiniz YETKİLİ SENDİKA ARTIK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YAKASINDAN DÜŞÜN YADA ADAM AKILLI SENDİKACILIĞINIZI YAPIN..

hemşire
hemşire - 1 yıl Önce

şu tablodan şu resimden ne başarısı bekliyoruz ki 16 yıldır yetki ellerinde ancak elimizde ne varsa alındı.saglık çalışanları siz olmasanız polisler gibi askerler gibi sendikasız olanlar tüm haklarını aldılar.saglık çalışanları greve gider iş bırakırsa ortalık tuz duman olur herşeyi öteleye bilirsin erteleye bilirsin ancak sağlık öyle değildir.saglık çalışanları greve gitmeden en kısa zamanda maaşlarında özlük haklarında biran önce iyileştirmeler yapılmalıdır.

sendika mendika boş boş
sendika mendika boş boş - 1 yıl Önce

boşuna besliyorsunuz.


SIRADAKİ HABER